Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Już za kilka dni kupuję nowy komputer. Nad configiem myślałem chyba ze 3 miesiące ale w końcu wybrałem części.

 

CPU: Intel Core 2 Duo E8400

GPU: 2x Asus GTS 250 1GB (SLI)

MOBO: Asus P5N-D

PSU: OCZ Gamer XStream 600W

OBUDOWA: Raidmax Aztec

HDD: Seagate 500GB SATA

 

Wiem że wiele z Was powie żeby lepiej brać GTX 260, ale rzecz w tym że te GTS 250 dostanę dużo taniej niż normalnie. Oczywiście nówki.

Chciałbym Was poprosić o jakieś komentarze na temat tego zestawu. Jeżeli coś się wam nie podoba, piszcie.

Nie jestem przekonany co do zasilacza. Wiem że OCZ to dobra marka, ale czy 600W wystarczy?

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

powiedz mniej więcej do ilu chcesz to złożyć to będzie można coś myśleć konkretniej

a tak na chwilę obecną tym to wporzo, proca trzeba będzie podkręcić (chyba za słaby będzie do SLI), nie wiem czy zasilacz nie będzie za słaby na SLI (na tym nie znam się za dobrze ale wziąłbym pewnie 650-700W np. od Chiefteca, choć OCZ też dobry)

no i co do kart...jeśli w cenie którą wyłożysz za ten tandem będziesz miał GTX285 lub wyżej to nie pakuj się w SLI (tak na marginesie i tak bym tego na dzień dobry pewnie nie robił ale to szczegół)

no i że tak powiem pytanie zasadnicze: jaki/ile RAM-u? (ja od siebie proponuję OCZ 2x 2GB Reaper (np 800MHz CL4)

no i jaki to jest konkretnie dysk (bo jak seria 7200.11 to poczytaj opinie na komputronik.pl)

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Heh całkowicie zapomniałem o RAMie

2x2GB DDR2 800MHz Geil Black Dragon

 

Co do HDD to będzie SATAII 7200rpm 16Mb cache.

 

Grafika, na pewno biorę te. Kupię je 60-70% taniej niż normalnie. Kupuję od przyjaciela który prowadzi swój sklep komputerowy. Cenę mi obniża bo niedawno uratowałem mu tyłek i chce się poprostu odwdzięczyć. Na pewno mnie nie wrobi. W końcu znamy się od piaskownicy.

 

Aha do tego kompa kupuję monitor 22" LG M2294D więc będę grać w rozdzielczości 160x1050. Dokupię do tego kabel HDMI oraz adapter DVI-I -> HDMI.

Link to post
Share on other sites

RAM dobry, jak grafa 60-70% taniej to spoko, tylko wiedz że nie we wszystkich grach to się będzie dobrze skalowało (czyt. w prawie żadnej) ale na przyszłość będzie spoko (więcej gier wspierających 2 i więcej kart), ale może spróbuj od niego "wysępić" GTX285 albo GTX295 to będzie raczej lepiej (przynajmniej pod względem wydajności powinno być)

dysk dobry, ale ja brałbym WD

co do monitora to nie doradzę bo nie mam o tym prawie zielonego pojęcia

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Graczu tu się mylisz. Płyta obsługuje 16x na obu slotach PCI-E w SLI

 

Nie mylę, się płyta ma x16 na dwóch slotach ale jak połączysz dwie karty to na jednej będziesz miał x16 a na drugim x8 nawet kolor slotów o tym mówi.

 

Już znalazłem dokładnie, chipset nForce 750i ma zainstalowane 2 sloty x16 ale karty chodzą x8 x8 nawet....jest to spowodowane ograniczeniem tego chipsetu więc jeżeli chcesz korzystać w pełni z SLI musisz zainwestować w coś z chipsetem 780i ...

 

Dla przykładu tu na bank będziesz miał dwa x16 (niebieskie sloty)

 

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asus_P5N_T_Deluxe_nVidia_nForce_780i_SLI/pelny,id,49727/

Link to post
Share on other sites

No nie wiem... Patrzyłem dzisiaj na pudełku, i pisze SLI x16 x16

http://www.xbitlabs.com/images/mainboards/asus-p5n-d/box2.jpg

Trochę ciężko zobaczyć ale patrz na czwarty zielony kwadrat, pod nim pisze SLI x16 x16

 

Aha, biorę inny zasilacz. Będzie to Thermaltake Toughpower 650w. Kompa miałem kupić dzisiaj ale nie wyszło, więc będzie jutro.

Link to post
Share on other sites

No nie wiem... Patrzyłem dzisiaj na pudełku, i pisze SLI x16 x16

http://www.xbitlabs.com/images/mainboards/asus-p5n-d/box2.jpg

Trochę ciężko zobaczyć ale patrz na czwarty zielony kwadrat, pod nim pisze SLI x16 x16

 

Aha, biorę inny zasilacz. Będzie to Thermaltake Toughpower 650w. Kompa miałem kupić dzisiaj ale nie wyszło, więc będzie jutro.

Bo zarówno jeden slot i drugi ma przepustowość X16 ale jak połączysz 2 karty pracują już tylko po X8 ale nie wiem czy to dużo będzie hamować te karty musisz pogoglować troche .

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...