Skocz do zawartości

Pomoc w podjęciu decyzji odnośnie wymiany komponentów po awarii.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szambor5,

Recommended Posts

Witam Forumowiczów,

 

Chciałbym poprosić o poradę odnośnie wymiany sprzętu. Zestaw generalnie działa, ale jego funkcjonalność jest w pewnym stopniu ograniczona, co zmusza mnie do jego wymiany. Poniżej pełen opis. Mam nadzieję, iz niczego nie pominąłem.

 

- Zastosowanie komputera: Gry (MMO czasem odpale Crysis 3). Wszystko w sumie śmiga na full details i nie tnie, więc tylko awaria płyty głównej popycha mnie do inwestycji.

- Maksymalna kwota jaką dysponujesz: Nie mam ograniczenia budżetowego, ale rozsądnie pod dany zestaw - mniej=lepiej.

- Których części potrzebujesz?: Płyta główna, obudowa, (procesor jeśli zmiana na inny socket ma sens)

- Czy będziesz podkręcać sprzęt? Nie!

- Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:1080P, jest Nowy więc zostaje.

- Specjalne wymagania: Obudowa chce aby wyglądała skromnie, coś jako mebel. Myślałem o Fractal Define R4. Potrzeuje również niedrogie, ale dobre jakościowo chłodzenie na procesor z nastawieniem na cichą pracę-obecny to BOX.

- Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Obecna konfiguracja poniżej.

- Własna propozycja zestawu: GIGABYTE Z97X-Gaming 3 + Haswel refresh, lub obecny Procesor i podobna płyta główna do obecnej. I oczywiście obudowa.

- Inne: Generalnie to chodzi o to iż moja obudowa juz jest stara i zniszczona. W poprzednim mieszkaniu instalacja elektryczna była kiepskiej jakości i skutek jest jaki jest. Na obecnej płycie głównej spaliła się karta sieciowa i "randomowo" wyłączają sie i właczają porty USB. Wcześniej spaliła sie zewnetrzna karta dzwiekowa. Więc zacząłem szukać nowej płyty głównej i obudowy, ale niestety w kraju w którym mieszkam niemal nie ma już dostępnych płyt pod mój obecny procesor (socket1155). Mam dwie możliwośći:

 

1 Zmiana na płytę pod Haswell + nowy procesor.

2 zmiana samej płyty i obudowy ale wtedy płyta była by pewnie dokladnie ta sama lub coś w podobnym segmencie (nie bardzo jest w czym wybierać).

 

Czy ma sens przejście na Haswell refresh? Czy będzie miało to jakiekolwiek uzasadnienie patrząc na jakość/cena? Poza tym czy mój zasilacz to przełknie?

 

 

SYSTEM: Windows 7 64
DYSKI:  Samsung 256 GB EVO (System + Gry) + WD Blue 1TB dane i rzdziej używane gry.
PROCESOR: Intel Core i5-3550
PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte Z77-D3H (uszkodzona - do wymiany)
RAM: Corsair 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Blue Vengeance
KARTA GRAFICZNA: GA - GTX 670
ZASILACZ: Fortron Black Power 750W  (http://imageshack.co...1/3514/matl.jpg)
KLAWIATURA + MYSZ: ROCCAT Isku, Razer Naga
OBUDOWA: Thermaltake Xasser (uszkodzona - do wymiany)

 

 

Muszę nadmienić, ze nawet jak kupiłem kartę sieciową pod PCI-E to jakoś to kuleje i zaczął świrować sam Router - obecnie mam ślimaczy net przez Wi-Fi kartę i nie mogę wykorzystać całej przepustowości za jaką płacę dostawcy (ograniczenia WiFi + odległość od routera).

Link to post
Share on other sites

Jest to Słowacja. Poniżej jest adres sklepu tu  dostępnego, ktory w zasadzie ma najwiecej sprzętu dostępnego i pewnego rodzaju monopol. Poza tym jest preferowany przeze mnie ze względu na dobrą obsługe i niezły serwis i przedstawicielstwo na miejscu. (wadliwy sprzęt podczas okresu gwarancyjnego często wymieniają od razu i na miejscu). Btw sklep jest internetowy, ale miaja tu też biuro, serwis i magazyn.

 

http://www.alza.sk/

 

Płyta główna to w jez. słowackim "zakladna doska"  jakby ktoś szukał. ;)

Link to post
Share on other sites

Zbyt dużego wyboru tam nie ma, więc celowałbym w tego Asusa (Z77-A). Chlodzona sekcja zasilania umożliwi Ci podkręcenie tego procesora o ~450 MHz . Jeśli nie potrzebujesz 4 slotów na ram, to zadowoli Cię najtańsza płyta z tej trójki,a mianowicie B75M-D2V.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...