Skocz do zawartości

wymiana GF8800GT????


Recommended Posts

Witam

Pragnę się poradzić gdyż moja karta już powoli po zmianie monitora na 24" powoli nie domaga. Niestety nie mam czasu śledzić wszystkich zmian na rynku i relacji cen do wydajności. Kwota do wydania raczej nie jest ograniczona ale też nie chcę zmienić reszty parametrów kompa gdyż nie widzę w tym większego sensu, jestem sporadycznym graczem ale jak już gram to lubię komfort i brak pikselozy:). Tak więc zasadnicze pytanie na co zmienić wspaniałego GF8800 tak by konfiguracja jej nie ograniczała.

konfiguracja:

procek Q6600 w wersji G0 kręci się ale jakoś nie odczuwam potrzeby żeby to robić

Płytka ASUSA P5KPL na chipsecie G31 nie rarytas ale działa :)

do tego 2x2GB ramu najwolniejszego jaki wtedy był w sprzedaży a to już mineło ze 2,5 roku:)

dysk jakiś tam chyba mało istotne pojemny i działa:)

i chyba najważniejsze zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A

 

I teraz krótko kasa raczej bez ograniczeń jeśli ktoś ma dawać rady w stylu zmień chłodzenie podkręć proca na 4GHZ wymień pamięć na ultra szybką do tego dysk SDD to niech zachowa to dla siebie - wtedy po prostu zmieniłbym kompa na nowy chyba że się opłaca wymienić:)

 

W sumie chcę wymienić tylko grafikę i jeśli zajdzie potrzeba zasilacz reszta mi jakoś nie przeszkadza:)

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam z upalnego Olsztyna

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

CPU podkręć, to bardzo dobry klocek do kręcenia. Jak raz OC przeprowadzisz, to już nie będziesz chciał nigdy wrócić do standardowych ustawień.

gtx460 to właściwie idealna karta dla Ciebie terasz, jednak proponuję Ci, abyś zmienił zasilacz (niekoniecznie w tej chwili), gdyż te "szefy" do 500W nie są wcale takie sprawne, jakby się co niektórym wydawało. U mojego kumpla przy mniej prądożernym CPU i gtx260OC spadki na +12 były już bardzo znaczne. Przy Twoim CPU + OC byłoby jeszcze gorzej.

Podsumowując:

--- FullHD (24") - gtx460 (jeśli nie masz tyle kasy, to gts250 lub hd4870).

--- OC procka + wymiana chłodzenia na nim na coś za ~120zł

--- w przyszłości wymiana zasilacza (choć jaki egzemplarz trafiłeś okaże się po zmianie grafiki i OC CPU).

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja mam 8800GT a siostra ma HD5770 więc mogę się wypowiedzieć o tych dwóch kartach (kompy w moim profilu). Różnica miedzy nimi to jakieś 30% na korzyść Radeona. Wg mnie nie opłaca się zmieniać na HD5770.

 

Dużą różnicę czułem właściwie tylko w Crysisie (20 vs 30fps) i Metrze 2033 (30 vs 45 fps) a w innych grach różnica nie była widoczna, np Shift 550fps vs 70fps, MW2 90fps vs 130fps.

 

8800GT to naprawdę bardzo dobra karta, podda się tylko Crysisowi na Ultra High. Nawet w Metro 2033 jest 30fps przy najwyższych ustawieniach w DX10.

Jeśli zmieniać to przynajmniej na GTX460 / HD5850, dopiero wtedy odczujesz wzrost wydajność

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...