Skocz do zawartości

Maksymalne temperatury Q6600


Recommended Posts

Cześć.

 

Mój procesor to Quad Q6600 który ma 2,5 lub 3,0 lata Rev. procka G0

jaka temperatura maksymalna tego procesora :)

przy napięciu 1.235 bez podkręcania , temperatura w stesie na rdzeniach była 87 C ale test OCCT zatrzymałem

więc napięcie zmniejszyłem w cpu-z pokazuje 0.992 albo 0.960

testowałem OCCT 8 godzini zero błędów temperatura nie przekraczła 60 C

 

więc jaka temperatuta maksymalna tego procesora

 

dzieki i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

tak podkręcałem pare razy ,chodził na płycie G33 ktora sie spalila przy 3.00 GHz i temperatura to idle 60 stres 80-90 teraz mam EG41Mf-US2H F5 i temp bez podkrecania procesora i nie wchodzenia do biosu to idle 40-50 stres do 90 teraz napecie jest .0992 V i stres nie przekracza 60

 

71 C powiadasz a co jeśli mam 80-90 to spali się w programach pisze że max temp to 100 C

 

a po co mam robic zdjecie wnętrza ubudowy ?

 

 

a to napięcie ktore mam 0.992 to wystarczające napięcie czy coś będzie nie tak

czy można wyłaczyć rdzenie w procesorze

Link to post
Share on other sites

mam radiator ISGC-200

i jakis tam ktory to 1400 RPM dla systemu

ale teraz juz git temp nie przekracza 60 C w grach jest 50 C

bo napięcie 0.992

 

a co sie dzieje jak procesor już nie zyję jego żywotnoś pada ?

 

a ta temperatura 80-90 C to sie Q6600 nie spali ?

ej jescze jedno mnie dręczy dlaczego temperatura karty graficznej w idle to 50-55 C

xD a płyta główna to temp 50-55 C spali się czy co

Link to post
Share on other sites

chlodzenie zakładał mi serwisant z vobisu i paste też

No i tutaj popełniłeś wielki błąd. Ludzie z vobisa na niczym się nie znają. Pewnie przed pracą tam siedzieli na kasie (kasjer) w TESCO.

 

Rozłóż to chłodzenie nałóż nową pastę:

 

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=54226

 

Bo stara już dawno wyschła.

 

a co powiesz na temat karty graficznej 50-55 C a na temat plyty 45-55 C

Te temperatury są ok.

Link to post
Share on other sites

Max to 71? Hmm mój kiedyś chodził jak go stresowałem na boxie to 90 i trzymał się jak skała(to był chyba taki teścik w OCCT o ile pamiętam) a tak średnio to wyrabiałem na boxie te 70 tak przez 2 lata. Więc ten cep jest wytrzymały i dużo przetrwa. :] Przy napięciu 1,3v spokojnie powinnien robić 3,0-3,2.

Link to post
Share on other sites

korzystajac z okazji zrobie małego offtopa.

 

wyzej ktos pisał aby kolega majacy problem wymienił paste termoprzewodząca na nowa bo stara juz pewnie wyschła. znacie jakies testy potwierdzające tą teze ??

 

rowniez mam komputer od 3 lat. E6300@2,8GHz. AC7Pro < pastę niestety nie wiem jaką w serwisie komputronika założyli. na pewno nie jestto standartowa ktora byla wstepnie nalozona na AC7Pro-> poniewaz komputer byl w serwisie na wymianie zasilacza co wizalo sie z koniecznoscia zdjecia coolera CPU. - > ciasna obudowa. >

 

wracajac do tematu komputer od 3 lat chodzi na tej samej pascie. < dziennie ~ 12 h > i nie zauwazylem wzrostu temperatury. jedynie obroty coolera podskoczyly -> ale to po OC. aha obudowa tez nie jest jakos specjalnie chlodzona. went. nawiewowy. + w zasilaczu i oczywiscie coolerek CPU

 

 

EDIT

 

upały doskwierają. < piszac tego posta akurat nie. nareszcie drobne ochłodzenie :] >

ale czy temperatura podczas normalniej pracy płyty Gigabyte GA-P35-S3 rzedu 48-52 C jest w normnie ?? przy normalniej temperaturze otocznia bylo w granicach 37-42 C

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...