Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

zamierzam przesiąść się z s775 i stoję przed dylematem Haswell i ASRock Z87 Extreme4 albo Ivy i ASRock Z77 Extreme4 (w grę wchodzą tylko te płyty). Procesor na 100% będzie podkręcany i używany głównie do gier (czasem zdarzy się jakaś obróbka muzyki, zdjęć, wideo czy jakiś CADowkski program). Posiadam chłodzenie Scythe Mugen 2 (rev. A nie B) którego NIE zamierzam zmieniać. Tutaj zaczyna się komplikacja bo na zapinkach pod s775 podepnę go pod płytę ASRock Z77 Extreme4 (płyta posiada dodatkowe otwory) a pod Haswella już nie (szukałem zapinek jednak nigdzie nie mogłem znaleźć). Tak więc jeśli ktoś ma i mógłby odsprzedać zapinki to wziąłbym Haswell'a ewentualnie czy są jakieś uniwersalne zestawy zapinek lub porady w stylu "zrób to sam", home made itp. dzięki którym dałoby się przerobić te zapinki pod s775 na s1150. Lub może nie zawracać sobie tym głowy, kupić Ivy i mieć pasujące otwory pod Mugena. Proszę o rady.

 

Pozdrawiam, Kamil


edit: chyba zły dział ;/

Edytowane przez kamil112234
Link to post
Share on other sites

 

 

. Tutaj zaczyna się komplikacja bo na zapinkach pod s775 podepnę go pod płytę ASRock Z77 Extreme4 (płyta posiada dodatkowe otwory) a pod Haswella już nie (szukałem zapinek jednak nigdzie nie mogłem znaleźć).

1156,1155 i 1150 mają ten sam rozstaw. 

Link to post
Share on other sites

1156,1155 i 1150 mają ten sam rozstaw. 

Jakbyś nie zauważył, to ASrock Z77 Extreme4 ma dwa zestawy otworów montażowych chłodzenia, tych od socket 1155 i od socket 775, dlatego to tej płyty autor założy tego Mugena na zapinkach od LGA775.

Link to post
Share on other sites

Jakbyś nie zauważył, to ASrock Z77 Extreme4 ma dwa zestawy otworów montażowych chłodzenia, tych od socket 1155 i od socket 775, dlatego to tej płyty autor założy tego Mugena na zapinkach od LGA775.

 

jakbyś poczytał mój pierwszy post...:

 

 "Tutaj zaczyna się komplikacja bo na zapinkach pod s775 podepnę go pod płytę ASRock Z77 Extreme4 (płyta posiada dodatkowe otwory) a pod Haswella już nie"

Link to post
Share on other sites

jakbyś poczytał mój pierwszy post...:

 

 "Tutaj zaczyna się komplikacja bo na zapinkach pod s775 podepnę go pod płytę ASRock Z77 Extreme4 (płyta posiada dodatkowe otwory) a pod Haswella już nie"

O tym właśnie pisałem :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...