Skocz do zawartości

r9 280x jaki model producent


Recommended Posts

Witam mam zamiar zmienic karte graficzna z gtx 660 na r9 280x a może kupić 280 i podkręcić ?

i teraz tak co to w ogóle znaczy ze koparka ? bo ni hu hu nie wiem tz co padnie zahwilke czy jak 

zakkup najprawdopodobniej bedzie przez allegro i mam dwie propozycje dla was ta http://allegro.pl/sapphire-amd-radeon-r9-280x-vapor-x-3gb-wyprzedaz-i4348904709.html czy ta http://allegro.pl/show_item.php?item=4349138261

w sumie chodzi mi o ciszę ale znów bez przesady 

jeszcze jedna sprawa do uzytkowników owych kart czy niemacie jakis problemów z mikro przycięciami ,sterownikami ,jakimis artefaktami od zawsze byłem posiadaczem kart od nvidi trochu cieżko mi się przesiadać na amd ale cana robi swoje 

zakupu planuję dokonac w nastepnym tygodniu kwota jaka posiadam to 700-750 max

bedzie słuzyła do gier typu  crysis ,farc cry 3,bf 4, company of heroes 2,itp itd

gram w rozdzielczości ful hd

zasilacz i reszta kompa w sygnaturce

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Vapor-X od Sapphire. Świetna karta, ale może być trochę głośno natomiast temperatury po obciążeniem oscylują około 65 stopni, jak dla mnie posiada ciekawy wygląd: http://allegro.pl/sapphire-amd-radeon-r9-280x-vapor-x-3gb-wyprzedaz-i4348904709.html test http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/radeon-r7-260x-r9-270x-r9-280x-test/strona/20998.html

Msi z chłodzeniem twin frozr jest bardzo ciche, lecz temperatury są także wyższe http://allegro.pl/karta-graficzna-msi-radeon-r9-280x-twin-frozr-i4340888393.html tutaj masz test w wersji oc, ale przesunięcie suwaka w MSI Afterburner nie zrobi ci przeszkody i będzie to samo bez dopłacania za to producentowi :)


Z tych, które podałeś zdecydowanie Vaporek lepszy :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czyli bierz Vapor-X i tyle. I teraz nachodzi pytanie, be wreszcie nie wiadomo czy karta jest cicha czy głośna. W testach wychodzi, że głośna, a według większości posiadaczy jest bardzo cicha. Niech wszyscy ci, którzy posiadali się wypowiedzą :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Vapor był głośniejszy od Twin Frozen

 

Przecież to nie jest żadne odkrycie.

TF IV owszem jest mniej szumiący ale nie trzyma niskich temperatur jak robi to vapor-x.

 

 

 

Bardzo prawdopodobne, że ma piszczące cewki.

 

Każda karta może mieć piszczące cewki. Kwestia losowa.

Link to post
Share on other sites

I co twój post niby wniósł do tego tematu?

Różnica w temperaturze była ok 3-5 stopni (67-70 vapor kontra 70-73 twin frozen) w tej samej grze

Natomiast różnica szumu odczuwalna

Wydaje mi się że powodem tego są ust biosu

Czekam na porównanie z kimś napięć na rdzeniu bo msi nie wiem czemu mi pokazuje 1.2 v w 3d co jest dosyć sporym wynikiem

Wg mnie zmniejszenie vcore do 1,05-1,1 spowoduje zmniejszenie temperatury o którą tak płaczesz

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

kur panowie przegapiłem aukcje tego vapor-x  ;)

moze jakieś inne propozycje co do producenta karty 

może msi lub gigabyta lub club 3d royal queen?

bardzo podoba mi sie karta club 3d royal queen ale nigdzie nie moge testów znaleśc 

jakieś prpozycje  ?

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

hej, ja nigdy royal queen nie mialem, ludzie roznie mowia - wydaje sie ze maja dosyc spory rozrzut jakosciowy (jak SPC :P),

co do modelu: mozesz poczekac kilka dni, cos sie powinno pojawic, wersja dual x od Sapphire jest rowniez ok, nie ma 'komory parowej" ale w realnych testach wypada bardzo podobnie do vapora, MSI Gaming jest ciche ale sie grzeje, XFX - rozne opinie, chociaz wiekszosc chwali, Asus DCu2 ciche i chlodne ale drogie

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie chcesz bardzo dużego OC to kupuj MSI. Jest bardzo ciche i grzeje się trochę, ale według mnie jest to numer drugi zaraz za Vaporem w rankingu R9 280X. Opinie są też zależne od wielu rzeczy. Jedni dają w stu procentach na wydajność, inni wolą ciszę, a jeszcze inni preferują niskie temperatury. Zależy od swoich osobistych wymagań i preferencji :) Jeśli znalazłbyś Vapora z powrotem, a grasz na słuchawkach to ma on prawie same zalety:

-W dobrych słuchawkach nie usłyszysz zbyt głośnego szumu

-Niskie temperatury

-Chłodzone pamięci

-Wysokie taktowania

-Jakość wykonania

 

Mam nadzieję, że pomoże Ci to w decyzji :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...