Skocz do zawartości

Ważne pytanie.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bossk,

Recommended Posts

Witajcie. Mam pewny dylemat. Posiadam kartę graficzną ATI Radeon HD 5670 na socetcie Gigabyte, również posiadam procesor AMD Athlon II X4 635 socket AM3 (938). Battlefield 3 działa na ultra, z małymi przycinkami. Chciałbym wymienić któryś z nich, karę graficzną czy procesor ? Tak żeby Watch Dogs szedł na min.: średnich wymaganiach. Jeśli procesor, to chciałbym go wymienić na Intel Core I3 , a jeśli kartę graficzną to doradźcie. min.: 400 - 450 zł, tylko żeby była lepsza od mojej karty,

z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

O podkręceniu procesora raczej nie ma mowy, dzisiaj pobrałem CPU-Z i wyczytałem w internecie, że HT Link nie powinien przekraczać 1000, a ja mam 1004. Jeślibym podkręcił procesor, to by jeszcze bardziej przekroczyło 1000 i mogłyby mi się spalić jakieś tam podzespoły. Jest jakiś sposób, by zmniejszyć HT Link, a podkręcić troszkę procesor, by nie przekraczał 1000 ?


Jeśli piszecie, że lepiej wymienić kartę graficzną, to ją wymienię, ale dopiero za jakiś miesiąc ? Wiecie, wydatki i te inne :) Teraz tylko napiszcie jaka by była dobra od 400 zł do 450 max. ?

Link to post
Share on other sites

 

 

http://forum.pclab.p...321275-HT-link/ "ht odpowiada za taktownie całej reszty komponentów.  przekroczenie granicy może spowodować uszkodzenia np. hdd w starszych mobo"

tak ale w starszych prockach u niego ht jest 2000  nie przekraczaj granicy 2130 może już niebyć stabilnie 

Link to post
Share on other sites

zasilacz do wymiany, spokojnie wystarczy Ci Corsair VS 450, napisz jaka masz plyte glowna, jak chcesz podkrecac zalecam wymiane chlodzenia boxowego

 

edit: Corsair w dobrej cenie:

http://www.net-s.pl/index.php?id=3&c=649&g=338016&n=CORSAIR-VS-Series-450W-CP-9020049-EU&w=c

 

dobre chlodzenie w jeszcze lepszej cenie:

http://allegro.pl/chlodzenie-cooler-scythe-amd-s-am2-754-939-fv23-gw-i4269828406.html

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

po pierwsze to wymien zasilacz, po drugie karta nie jest jakas strasznie glosna (pod obciazeniem R9 280X dual X byl slyszalny ale nie byla to suszarka) i za 400 zl na pelnej gwarancji to nie ma co wybrzydzac

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

Witajcie. Mam pewny dylemat. Posiadam kartę graficzną ATI Radeon HD 5670 na socetcie Gigabyte, również posiadam procesor AMD Athlon II X4 635 socket AM3 (938). Battlefield 3 działa na ultra, z małymi przycinkami. Chciałbym wymienić któryś z nich, karę graficzną czy procesor ? Tak żeby Watch Dogs szedł na min.: średnich wymaganiach. Jeśli procesor, to chciałbym go wymienić na Intel Core I3 , a jeśli kartę graficzną to doradźcie. min.: 400 - 450 zł, tylko żeby była lepsza od mojej karty, z góry dzięki

Ja tak z drugiej strony powiem że najtaniej będzie wymieniać kartę bo jak chcesz przesiąść się z amd do intela to też wymiana plyty nie wiem dlaczego nikt o tym nie wspomniał

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...