Skocz do zawartości

Zmiana karty graficznej z GTX 260 na R9 280X


Recommended Posts

Witam planuje w najbliszym czasie wymienić moja zasłużona karte na coś nowego. Niestety nie wiem czy mi sie to będzie opłacać z moim sprzętem, a mam tak:

CPU - Q9550 3,65 GHz (jakoś więcej nie moge bo mi ramy nie pozwalają)

RAM -  6 GB DDR2 (Patriot)

Zas. -  OCZ 500W

Płyta - EP35C-DS3R

 

Jakies pomysły? Myślałem czy nie kupić 4 GB DDR 3 ale wydaję mi się, że jakoś przyrost "mocy" będzie niezauważalny w grach.

Edytowane przez HaseoSaber
Link to post
Share on other sites

Witam planuje w najbliszym czasie wymienić moja zasłużona karte na coś nowego. Niestety nie wiem czy mi sie to będzie opłacać z moim sprzętem, a mam tak:

CPU - Q9550 3,65 GHz (jakoś więcej nie moge bo mi ramy nie pozwalają)

RAM -  6 GB DDR2 (Patriot)

Zas. -  OCZ 500W

Płyta - EP35C-DS3R

 

Jakies pomysły? Myślałem czy nie kupić 4 GB DDR 3 ale wydaję mi się, że jakoś przyrost "mocy" będzie niezauważalny w grach.

280x będzie miał sens jak dałbyś radę bardziej podkręcić. Spróbuj najpierw niższe taktowanie na ram ustawić i podkręcić procesor lub coś. A jak nie to 270/270x.

Link to post
Share on other sites

280x do tego procesora jest kompletnie bezsensu. Wydajnością procesor ten siedzi mniej więcej na poziomie phenoma II, czy ktoś z was poleciłby taką kartę do phenoma ? Nie sądzę, bo to bez sensu.

Max pchałbym tam r9-270 tak jak proponuje arek130 i ewentualnie podkręciłbym do poziomu 270x o ile już procesor nie będzie się krztusił w grach.

Link to post
Share on other sites

Właśnie nie da się ustawić niżej taktowania pamięci. Już mam ustawione 1:1 i daje mi ponad 950MHz przy próbie kręcenia procka na 4,0 GHz (i mam zwiecha albo reseta odrazu) , a na płycie mam ram voltage i mogę zmienić od +0.1 do +0,6.

 

Myślałem też nad zmianą procka ale postanowiłem sie wstrzymać do następnego roku aż wyjdą nowe procki w 20nm procesie i wtedy sobie kupie i płyte i procka a może i karte nową.

Edytowane przez HaseoSaber
Link to post
Share on other sites

Szkoda, że nie da się go trochę bardziej podkręcić, bo by się przydało.

Teraz bierz r9-270, proponuję MSI Gaming. nic mocniejszego nie ma tu sensu a ta karta i tak już będzie na wyrost w niektórych nowych grach bo procesor będzie nie domagał.

Jak przeskoczysz za jakiś czas na jakiegoś i5 to znowu to odczujesz nawet przy tej karcie.

 

Po przejściu z GTXa 260 różnica będzie bardzo duża i mocno zauważalna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...