Skocz do zawartości

Karta do sędziwego zestawu Intel Core 2 Quad 4gb ddr2..


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez pumias,

Recommended Posts

Witam.

Odkurzyłem starego kompa, gdyż będzie mi niezmiernie potrzebny. Tylko potrzebuję do niego karty graficznej.

Zestaw następujący

Płyta główna: Foxconn G31MX
Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600, 2,4ghz. Nie kręcony, ani nic. 
4gb DDR2 Kingston
Zasilacz Fever LCT 8400BTX

Wcześniej w tym zestawie miałem "uber" Geforce 9500GT i co by nie było jak na taki marketowy zestaw radziło sobie nieźle. 
Teraz myśle nad 9600GT albo 9800GT.

Tak, żeby poszły płynnie nawet na niskich. CoD MW3, War Thunder, World of Tanks, Ghost Recon Phantoms, Borderlands 2, Left 4 Dead 2. Dodam że wszystkie te tytuły szły mi na starym zestawie :-)

Link to post
Share on other sites

Zasilacz 400w 
Nigdy nie miałem z nim problemów działał aż miło przez 5 lat, nie pociągnąłby 9600gt? 

O kwocie faktycznie zapomniałem koło 200zł +/- 50. Tylko, że za wszystko, jeżeli mam dołożyć jeszcze dwie stówy na zasilacz to pomału przestaję to byc opłacalne ;-)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Tutaj masz markowy i w miarę najtańszy zasilacz http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-gps-400aa-101a-400w-gwarancja-i4343484015.html oraz używaną z fajnym chłodzeniem kartą graficzną http://allegro.pl/gigabyte-gts-450-oc-ddr5-1gb-128bit-gv-n450oc-1gi-i4342418990.html . Razem daje nam 224 zł + kw lecz bym wolał na twoim miejscu dołożyć te 55 zł więcej i kupić " nowy " zasilacz OCZ z gwarancją do 5 lutego 2015 r do tego posiada certyfikat 80+ http://allegro.pl/ocz-stealthxstream-400w-80-gwarancja-i4341096091.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Ta karta: http://allegro.pl/nv...4340916208.html PS Nie bierz GTS 450 bo jest bardzo słabą konstrukcją.

Za to GTX260 który należy do W żernych kart i jest starszą konstrukcją to super karta... do tego głośna wersja referencyjna a nie wspomnę już o temperaturach pod obciążeniem.

Link to post
Share on other sites

Przy pełnym obciążeniu zżera 270W. Czy to dużo? Na pewno trochę- rachunek za GPU podskoczy o 2-3zł- o la boga, w szczególności że zużycie prądu przez GTS450 wynosi 220W- rzeczywiście mega oszczędna karta z dwukrotnie mniejszą wydajnością! Referent czy nie, karta za 160zł dwukrotnie wydajniejsza od GTS450 w tej samej cenie. Nie bój się, karty nie musi kręci, a wyższe temperatury nikogo jeszcze nie zabiły. Temp. przy pełnym obciążeniu wynosi 77C- jeszcze spory zapas został do niebezpiecznej granicy. 

Edytowane przez 3eslawek
Link to post
Share on other sites

Ty już się tak nie zapędzaj z tą dwukrotną wydajnością GTX260 nad GTS450 bo piszesz bzdury...GTS450 to wydajność GTX260 z tym że wersji 192 Core 65nm.Jeśli lubisz głośne karty pod obciążeniem to sam sobie taką kup lub zamień HD7950 na wersje referencyjną i się ciesz nią :)

 

P.S Gratuluje doboru karty graficznej pod procka.

Edytowane przez pumias
Link to post
Share on other sites
GTS450 to wydajność GTX260 z tym że wersji 192 Core 65nm

_Pumias dobrze pisze, praktycznie ta sama wydajność i prawie dwa razy mniejszy pobór prądu przez gts450 o dx11 nie wspominając.

Edytowane przez daryzda
Link to post
Share on other sites

Czytałem na benchmarku recenzje GTSa i było porównanie poboru mocy i temp. I faktycznie GTS ma wyraźnie lepsze wyniki. 
Fpsy w grach już różnie co prawda [nie we wszystkich był GTX260], ale minimalnie, a testy i tak w rozdziałek których mój monitor nie obsługuje [max 1440x900]

Więc raczej zakupię GTS, bo nie chciałbym już i tak za mocno nadwyrężać tego zestawu :-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...