Skocz do zawartości

Monitor - praca z tekstem, gry.


Recommended Posts

Hejoo,

 

stoję przed kupnem monitora - internety, czytanie, pisanie w znaczącej ilości + gry(CoDy, CS:GO, LoLe, nowe produkcje) w proporcjach 70 - 30. Filmy i seriale oglądam na TV, którego obecnie używam również jako monitora(taa, to był błąd - 32" jednak nie było dobrym pomysłem).

 

Mam małą zagwozdkę... miałem już kupować iiyame XB2483HSU, ale coraz więcej osób pisze, że jednak smużenie jest zauważalne - nie odpowiada mi to.

 

Jeszcze wcześniej zastanawiałem się nad TN 120 Hz - tylko weź tu znajdź sensowny monitor. Benq XL2411Z ma schrzaniony firmware i kijowe kolory nawet jak na TNke, a reszta podobno wcale nie jest lepsza. Nie wiem, może się mylę - miło by było :P

Oczywiście w grach multiplayer cięcie detali nie jest dla mnie problemem. Nigdy nie miałem parcia na ultra.

 

Są jeszcze IPSy, ale jak wiadomo te poniżej 1k to kupa(a może o czymś nie wiem?).

Czekam na cenę i testy nowego Ezio FS2434, chociaż zapewne na początku w PL będzie kosztował 1,5k.

 

Jeszcze dodam, że monitor domyślnie ma znaleźc swoje miejsce na ścianie :)

 

Jesteście w stanie mi pomóc?  :wariat:

Link to post
Share on other sites

Eizo to na pewno solidny kawałek monitora, ale czy warto czekać i na dodatek tyle na nie wydawać? IMO do internetu i grania spokojnie można postawić na Dell P2414H albo U2414H.

Jeśli ten nowy Eizo będzie w okolicach 1200zł  w co wątpię to chyba jeszcze warto dołożyć. Ale ~1500zł już nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites

Z zalet tego Eizo IMO nie każdy skorzysta więc nie dla każdego jest sens wydawać taką kasę. Na pewno znajdzie się jednak spora grupa osób które jego zalety wykorzystają do tego stopnia, że nawet 1500zł nie będzie straszne. IMO powoli zacznie znikać FS2333, a zastąpi go FS2434.

 

Niech Eizo jeszcze pozbędzie się tej dolnej ramki, rodem ze starych TV... Podoba się to komuś?

Link to post
Share on other sites

Fakt, będzie to mało opłacalny monitor, w dodatku brzydki, ale może dobry IPS. 

Da się chociaż częściowo wyeliminować bleeding/glow podczas użytkowania np. takiego Della P2414H?

 

Trochę ciągnie mnie do dobrego monitora 120/144 Hz. Podobno bardzo duża różnica względem 60 Hz. Jestem tylko ciekaw czy na takiej TNce użytkowanie poza grami będzie równie komfortowe dla oczu.

Link to post
Share on other sites

Monitor za 1500zł nie ma sensu ?

A samochód za 20.000 ma sens ? (nie wiem, może nie ma...)

 

Bardziej chodziło mi o to, że nie warto dokładać kolejne 500zł mając już tak napięty budżet.

I tak jak napisał gregotsw nie każdy potrzebuje Eizo.

Link to post
Share on other sites

Nie nastawiajcie się tak och, ach na tego Eizo. On podobnie jak Delle, czy inne ips'y także będzie miał problem z backlight bleedingiem. Eizo FS2333 także miał takie problemy, tak samo częste jak Dell. Wystarczy użyć google i hasła "FS2333 backligh bleeding".

 

 

Powtarzam, się ale efekt ten nie jest zależny od producenta monitora.

Link to post
Share on other sites

mam po dziurki w nosie tych tematów z bleedingiem, a już wręcz uwielbiam zdjęcia z komórek z wykręconym ISO, chyba zrobię jakiś FAQ na ten temat

nie twierdzę, że nie ma fabrycznie uwalonych egzemplarzy, ale ani nie występują tak często, ani w takim stopniu jak co jakiś czas się problem rozdmuchuje, temat ciągnie się od czasów pierwszych e-IPS'ów, kiedy to "wręcz wszystkie delle w zasadzie nie wyświetlały obrazu tylko bleeding", bo w końcu namieszały sporo na rynku LCD i jakaś dawka czarnego PR'u się w końcu należy, nie

Link to post
Share on other sites

akurat w dellach to marketing a nie korekcja, bo w praktyce nie działa, tzn działa ale tylko w podstawowych presetach, w dodatku jedyne co robi to podkręca jasność, także bullshit ze strony della, że za te 2k będziemy mieli monitor z korekcją równomierności (nie zmienia to faktu, że równomierność jako taka w tych modelach prezentuje się dobrze, to osobna kwestia)

Link to post
Share on other sites

Najbardziej pasowałaby mi iiyamka XB2483HSU, tylko nie wiem jak bardzo to smuży. Jako alternatywa ten Dell P2414H, którego wszyscy hejtują i odsyłają, bo bleeding, bo problemy z podświetleniem itd.

Mnie również interesuje to jak te monitorki będą się zachowywać podczas pracy z tekstem, z internetem itd. Niby AMVA ma stonowane kolory i teoretycznie powinien być łagodniejszy dla oczu.

 

Może zamówię oba i odeślę tego, który mi nie będzie pasował :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...