Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam !

Już niedługo zamierzam zakupić nowy telefon.

Jako, że zawsze chciałem posiadać telefon od Apple. 

Dość długo zbierałem na Iphone'a. 

Moje pytanie brzmi:

Czy kupić Iphone 5 (cena na ceneo.pl okolo 2099pln) czy może raczej Iphone 5s (cena na ceneo.pl okolo 2299pln z tą samą ilością pamięci wbudowanej)

Chciałbym aby mój nowy telefon był szybki, nie powinno być lagów itd. , 

Co byście mi doradzili ?!

Za wszystkie porady z góry dziękuję ! :)

Link to post
Share on other sites

Niedługo będzie iphone 6 - a co za tym idzie 5ka będzie STARA a 5s...niemodna.

Jak się abwićw Iphone to poczekać na 6ke dozbierać i kupić parę dni po premierze za ~2500 - cene będzie trzymać także dużo się nie straci.

 

A tak w ogóle...Iphone to badziew - wszystko narzucone od góry + małą zabaweczka za duże pieniądze.Jeszcze jak będzie iOS 8 to jeszcze jeszcze...ale póki co dawać 2000 za coś co ma 1/2 funkcji telefonów androidowych to głupota.

Polecam kupić Xperie Z1(1400zł) lub Z2(ok.1900) albo HTC One M8(juz za 1700 mozna kupic) - to o wiele lepsze telefony - i moim zdaniem jeszcze lepiej wykonane(w tym Xperia wodoszczelna i pyłoszczelna).M8 także dobrze trzyma przed wodą - ale brak certyfikatów.

Link to post
Share on other sites

No tak.. Polecajcie mu zbugowanego Androida i porownujcie go do iP.. To sa 2 rozne systemy.

@Autor - jaki masz OSTATECZNY budzet? Jesli chcesz to zapraszam na PW - posiadam iP5, mam dostep do czolowki telefonow z Androidem, wiec postaram sie odpowiedziec na wszystkie pytania :)

Link to post
Share on other sites

No tak.. Polecajcie mu zbugowanego Androida i porownujcie go do iP.. To sa 2 rozne systemy. @Autor - jaki masz OSTATECZNY budzet? Jesli chcesz to zapraszam na PW - posiadam iP5, mam dostep do czolowki telefonow z Androidem, wiec postaram sie odpowiedziec na wszystkie pytania :)

Zbugowanym systemem jest tylko dla posiadacza Iphone :-).

Jakoś inni wymieniajątelefony i siedzą w Androidzie ew. WP i nie przechodzą na przereklamowany system jakim jest iOS.

Telefony sprzed 10 lat np. nokia 3310 też nie miały bugów...bluetooth też - więc Iphone oprócz aparatu i dotykowego ekranu nie mają nic więcej.

 

Pytasz się autora o ostateczny budżet dlatego przedstawiłem najlepsze mozliwości w tej kwocie bo... WYŻEJ NIE MA JUŻ NIC INNEGO.

 

Lans("japuszko") nie jest równy użyteczności i rozbudowanemu systemowi z multum rozwiązań i wcale nie gorszym wykonaniem(Xperia,HTC).

Ja jakoś bugów i lagów w Note 3 a tym bardziej w Xperii Z2 nie uświadczam także po stronie Iphone nie wiem co stoi.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Czlowieku, posiadalem telefonow z Androidem tyle, ze na oczy tyle nie widziales, bez urazy ;)Zazdroszcze braku bugow w Note 3 - mam go w rekach wlasnie ;) Nexusy maja zreszta tak samo - niedawno sprzedalem N4.

\

\Zeby nie byc goloslownym co do brakow/bugow/lagow Androida polecam lekture na wieczór:

 

1. o Flashu pow. Androida 4.4

2. battery drain (wiele modeli; bez roota w 90% przypadkow nie znajdziesz winowajcy, szczegolnie pow. Andka 4.4 ktory sporo zmienil w kwestii dzialania programow pokroju BBS/Wakelock Detector)

3. Lag statusbara na Andro 4.4 w Nexusie 4, ciagnie sie do dzis problem.

 

To tak na szybko, bo jestem poza domem :)

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites

Przy tak małej różnice w cenie zawsze jest lepiej wziąć nowszy model :)

Jeśli będzie czekał na najnowszy model, to nigdy nie kupisz telefonu ;) Chociaż jabłko obecnie wydaje nowy model raz w roku :)

 

Zupełnie nie rozumiem tego odradzania... Iphone 5 nawet po aktualizacji do IOS 7 nie zawiesił się ani razu, czego nie można powiedzieć o Androidzie i Sony Z1.

Link to post
Share on other sites

Żeby nie było - nie jestem wyznawcą i fanbojem Apple'a. Ba, szlag mnie trafia że wymiana baterii w iP5 będzie mnie we wtorek kosztowała ok. 100 zł.
Denerwuje mnie, że nie mam pełnej swobody działania, że jest parę braków, że control bar czy jak to się tam nazywa nie ma przełącznika do danych mobilnych, a w Androidzie mogłem mieć co i gdzie chciałem, brakuje mi widżetów (szczególnie kalendarza, miałem szybki pogląd na to co mam dziś do zrobienia)..

 

ALE!

O dziwo i na swoim S2, i na Nexusie 4, a nawet na Xperii Z (brat posiada) miałem gubienie zasięgu, dziwne sytuacje z nim związane itd., na iPhonie nic. Zupełnie nic. Miałem 4S, mam 5 - zero problemów, jak jest zasięg to go złapie, nie trzeba resetować telefonu (również znany problem w Nexusie, teraz chyba rozwiązany, polecam poczytać).. 

 

Nic mi nie drainuje baterii, nic nie muszę zamykać, czyścić.. Tutaj również odeślę do wpisania w google "nexus 4 battery drain" i popularne pytania np. dlaczego telefon był wybudzony przez ponad godzinę, skoro leżał nieużywany itp. ;)

 

 

Mógłbym tak wymieniać godzinami - iPhone ma wady, niektóre są niezmiernie irytujące. Ja jednak, po przerobieniu kilkunastu/kilkudziesięciu telefonów z Androidem, wybrałem iPhone'a i wcale tego nie żałuję.

Oprócz tej cholernej baterii.. ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

. o Flashu pow. Androida 4.4

 

Jaki problem ? S5 z kit kat działa flash normalnie - 3 miuty zabawy i wio - śmiga jak ta lala (dolphin browser)

 

A tak przy temacie- zamieniłem dziś moją s5 na 5s - jak na razie ok tylko zauważalnie gorszy czas pracy na baterii iphone

reszta akurat ok - do wyjscia LG G3 (będzie następny) trochę się nim pobawię i wyrobię zdanie o iOS do końca

BTW - jakoś nie widzę zbytnio tego speedup-a w prędkości systemu co do S5 

Link to post
Share on other sites

Ja posiadam ipka 5 ponad rok i jestem zadowolony. Miałem telefony na androidzie później zmieniłem na 4s a teraz mam 5 już dosyć długo (nigdy nie miałem tak długo telefonu). iOS to system zamknięty android otwarty i to zależy od użytkownika czego oczekuje. A jeśli chodzi o baterie to mi wytrzymuje średnio 4-5 dni. Najdłużej wytrzymał 10 dni i 22 godz.

 

http://s2.ifotos.pl/img/zdjciePNG_eeswxeq.PNG

Link to post
Share on other sites

super - tylko ja mam nielimitowane LTE (24/7 włączone - wifi nie używam) - w drodze do pracy appka Digitally Imported radio  (słuchawki na full) + maile + FB + strony przez 1,5h i już dziś 5s ze 100% zjadł ponad 35%... a jest niespełna godzina 11

ja używam smartfona trochę inaczej :)

przy s5 o tej poprze miałem jakoś -15% a przy lg flex -10%

Bateria jak na razie to największy minus iphone

 

 

EDIT:

godzina później...

 

Bateria jest słabym ogniwem iphone - drugi model 5s który testuję i zachowuje się IDENTYCZNIE

 

http://i.imgur.com/GMp2MJ4.png

Link to post
Share on other sites

 

 

Xperii Z

 

 

miałem gubienie zasięgu

To widac miales wadliwy egzemplarz, ja mialem ten telefon, choc nie wnerwialy klapki w nim to nie moge nic wiecej zlego powiedziec, caly czas mialem pelny zasieg. pozatym w twoich wypowiedziach mozna wyczuc fanboy'ostwo, iphone to fajny telefon ale mowic ze jest lepszy od np htc one m8, xperia z2 to nic innego jak niekompetencja. Roznica miedzy IOS a androidem polega na tym ze IOS jest robiony tylko dla iphonow dlatego jest dopracowany  i nie laguje na 2rdzeniach i 1gb ram, ale kupojac androida z 2/3 gb ram i 4 poteznimi rdzeniami tez nie bedziesz mial lagow. I powiedz mi czy warto kupowac iphona tylko dla systemu?  telefony z androidem prawie we wszystkim beda lepsze od iphonow np. karta pamieci, otwarty system, rozne modyfikacje, wiele darmowych aplikacji z sklepu. Mozna ta duzo wymieniac.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
htc one m8, xperia z2 to nic innego jak niekompetencja

 

dokładnie

w telefonach produkowanych od polowy tamtego roku czyli od LG G2 wzwyż które mają na pokładzie bardzo wydajne układy snapdragon 800 i 801 zaciera się już różnica w prędkości działania systemu a zaczynają wychodzić na przód inne plusy androida 

 

szczerze to wymieniłem S5 na 5S (bez dopłat) tylko dla tego , że chcę poznać trochę ios 7  a i tak pewnie zdobędę krótko po premierze G3

wymiana S5 za G3 wiązała by się z dużą dopłatą

przy iphone będzie inaczej gdyż nie traci tak na wartości

Link to post
Share on other sites

Jakie fanboystwo? Pomysl, a potem nie pisz. Na codzien zajmuje sie Androidem.

 

Nie, nie mialem wadliwego egzemplarza. Wybierz sie w miejsce o kiepskim zasiegu, na skrzyzowaniu >3 BTSow i potestuj iOS oraz Androida.

 

Niekompetencja jest twierdzenie, ze 2GB ramu i 4 rdzenie to brak lagow. Mialem i mam wiec wiem. Poczytaj o 4.4.3 na Nexusach chociazby. Poza tym Xperia Z o ktorej wspominales rowniez ma mocne lagi.

 

Zreszta iP tez laguje :D tylko znacznie mniej.

 

 

 

G2 tez mam. Wlasnie dzwonil kumpel ze dopiero wipe pomogl na lagi w jego G2. Nie mial roota, bo az tak nie ogarnia tematu - stracil wiele ustawien itd.

 

 

Link to post
Share on other sites
na skrzyzowaniu >3 BTSow i potestuj iOS oraz Androida

uwierz mi

czy to LG G2  czy to Flex czy to S5 działały lepiej od 2 egzemlarzy 5s - o wiele lepiej 

 

 we wrocławiu mocno pokrytm LTE (paktycznie cały) IP mocno skacze między 3g a LTE

Androidy o ktorych pisałem (moje ostatenie przez pó roku modele) trzymały LTE sztywno przez cały czas)

Link to post
Share on other sites

 

 

Niekompetencja jest twierdzenie, ze 2GB ramu i 4 rdzenie to brak lagow
moj htc one m7, od kad mam go ( 7 maja) raz sie przycial jak wlaczalem modern combat  wiec prosze, nie wom mi o lagach ( tylko samsungi laguja ze wzgledu na nakladke systemowa ) Xperia Z  mnie sie lagowala czasami, nazwac je mocnymi to ...
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...