Skocz do zawartości

Wymiana pasty a gwarancja?


Recommended Posts

Panowie jest sprawa - szlak mnie juz trafia - mam ASUSA DK gts 250.

W sklepie zachwalany cichy i wogole, - ok cichy byl przez 2 miesiace, teraz paste szlak trafil i w ilde mam 47-50 stopni co powoduje ze wentyl pracuje na 50%.

Znajomy w sklepie powiedzial mi ze jak sciagne chlodzenie to trace gware, No i tu jest pytanie:

Jak z tym faktycznie jest, dawniej w idle 35 stopni teraz 50, w furmaku dawniej 55-60 teraz 95. Suszara na maksa, ogolnie wydawac by sie moglo ze wentyl pokazuje 100% a tak szybko sie nie kreci (nie slychac rozpedzania sie) ale glosno jest :ciekawy:

mam na stanie Revolteca grass diamond, NH1 i ostatki STG1 wymieszane z nh1 ;)

Na co wymienic zeby nie stracic gwary ?? jesli istnieje taka mozliwosc wogole ;/

Link to post
Share on other sites

ale e-maila możesz napisać do Asusa ;)

 

Myślę, że nawet jakbyś zmienił na nowe chłodzenie i zostawił sobie gdzieś to stare BOXowe, to nawet jakby ci się coś popsuło to z powrotem byś sobie stare założył i do reklamacji. Kto tam by dociekał czy było coś modyfikowane czy nie (oczywiście nie może być żadnych śladów takiej zamiany :D )

Link to post
Share on other sites

Pisalem z tym " konsultantem online" :tajniak: kazal mi wejsc w zakladki z kartami i na forum szukac - trzeba sie rejestrowac ;) ;/

Chlodzenia nie chce zmieniac bo to bylo dobre ale pasta zaszalala i stala sie izolatorkiem :D

Zaraz wrzuce fotke - ewentualnie boki zasfione stara pasta zostawie a srodek ktory sie styka z gpu podmienia na nh1 i bedzie git ? Chyba serwis sie nie skapczy ?

Link to post
Share on other sites

OK spoko - mozna zamknac ? - i tak pewnie karta niedlugo pojdzie na sprzedarz i oczekiwanie na 460 ;)

jakby ktos byl zainteresowany w niedalekiej przyszlosci to karta kupiona pod koniec grudnia 2009 w apollo.

Asus daje 3 lata gwary chyba.

 

 

EDIT:

OK wymiana zakonczona sukcesem 12 stopni mniej na dzien dobry - IDLE, w furmarki z 95 spadlo do 65 :) czekam az sie wygrzeje jeszcze

NH1 wymiata !!!! - szkoda bo to juz moja ostania aplikacja byla :D

 

Podbije bo przyszla mi do głowy taka myśl

Po cholere testowac Pasty termoprzewodzace na procesorach? - lepiej na kartach Wykrecic Fermiego i roznice beda kosmiczne miedzy jakims STG1 a jakims mx2 czy AS5.

Link to post
Share on other sites

Jako ze dosc duzo testowalem to chcialem kupic cos ekonomicznego - najpierw stg1, a teraz revoltec grass diamond -20zl a pasty dosc duzo - Noctue mialem z chlodzeniem wiec uzywalem jej - ale sie skonczyla;d

Link to post
Share on other sites

Podam ci ciekawy przyklad - testowalem chwilke temu (MR mialo byc ale spalilem dysk :D) zamienniki past. Pasta do zebow zwykla nie żelowa, osiagala 1,2 stopnie wiecej niz stg1 :D

Pasty pedzelkowe wg mnie sa dobre dla kogosc kto czesto zmienia chlodzenia procesory głównie testy. Dobra tam gdzie paste leje sie litrami :wariat::menda:

2-3 stopnie kosztem zaoszczedzonych kilkudziesieciu zl nawet (revoltec ma wiecej pasty i rownie dobrze mozna ja pedzelkiem zebrac i uzyc ponownie )

 

Pasty sa dobre na chwile, zalman u mnie tracil wlasciwosci juz po 1-2 miesiacu, lekko podsychal po sciagnieciu radiatora bylo widac gdzie niegdzie ze pasta przyschla i nie styka sie z radiatorem.

Ale ok Nie róbmy Off topu - grunt ze karta wciaz dziala i jest chlodniejsza.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Po 10 min nie mogem jej zetrzec poszlo troche rozpuszczalnika i wody (najgorsze bylo to ze procesor mialem (raczej caly socket wraz z koszykiem) wyklejony gumko chlebowa i musialem sie meczyc bez wyciagania go.

jakbym zostawil paste na dluzej to chyba bym wyrwal proca z socketem, bo z socketu juz pare razy wychodzil :menda:

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Z tą pastą do zębów to daliście czadu :menda: Masakra, przez myśl by mi nie przeszło, aby pastę do kłów na cepa nałożyć :wariat::D

 

Co do trzymania, to nie tylko pasta tak trzyma. Standardowe chłodzenie amd z oryginalną pastą trzyma po kilku miesiącach jak beton i cep wychodzi z socketa.

Link to post
Share on other sites

boxa z proca zdarlem po 1,5 roku wiec KAMIEC, spiryt nie dawal rady, ledwo z cepa cienka warstwe zdarlem. by zedrzec z boxa uzylem papieru sciernego - przy okazji lapping :menda:

 

Dużo żeczy do testów uzylem smar zwykly (grafitowego nie zdazylem wytestowac juz )

krem do rak, mydlo w plynie :wariat: WD40, Folie aluminiowa. Jak skombinuje dysk to testy do MR dokoncze

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...