Skocz do zawartości

Phenom X4955 BE OC 3.8 vs FX6300 lub FX 8320


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jarnuszkiewiczm,

Recommended Posts

Witam,

 

Obecnie jestem posiadaczem PX4 955BE OC na 3.8 bez zmiany napieć. Moja płyta główna to AsRock 970 Extreme 4, a chłodzenie to Ferra Pro. Chciałbym zmienić procesor i waham się pomiędzy FX6300, a FX8320. Komputer służy do dwóch rzeczy. Gry oraz wykonywanie projektów w Autodesk Inventor przy czym projekty, które wykonuje nie składają się więcej jak 100 złóżeń, więc nie są to jakieś skomplikowane konstrukcje. Waham się pomiędzy FX6300, a 8320 z tego względu iż widziałem, że na wielu chartach dot. gier różnica w FPS'ach wynosi czasem 2-3, a w 1-2 przypadkach FX6300 był szybszy, ze względu na lekko lepszą wydajność pojedynczego rdzenia. Myślałem, żeby wziąć tego 6300 i kręcić do 4,5-4,7 Ghz. Czy to się opłaca? Czy różnica w stosunku do mojego obecnego PX4 będzie zauważalna? Proszę o fachową poradę.

 

Dodam tylko, że GPU to Vapor-X 7950. Czy mój obecny procesor nie powoduje bottleneck'a?

 

Pozdrawiam,

Tomek

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Sytuacja wygląda tak, przy obecnych cenach używanego phenoma to sprzedasz go za więcej lub tyle samo niż kupisz nowego FX-a 6300, także przesiadka nie da boosta wielkiego ale to bardziej wymiana, używany 955 chodzi po 350 zł, nowy FX 6300 też, natomiast oczywiście warto dopłacić do 8320 i podkręcić, wtedy dopłacisz ze stówkę ale masz wzrost fps w grach, a w projektach jednak będziesz miał luksus bo FX-y są do pracy jak znalazl, także i 6300 i 8320 dadzą efekt, z tym że 6300 dość mizerny a 8320 zwłaszcza po OC wyprzedzi phenoma znacznie.. dlatego polecam jednak dołożyć nieco hajsu i brać 8320 oraz go podkręcić, FX-y nabierają wiatru w żagle jak sie je rozwinie

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Sytuacja wygląda tak(...)

 

Ostatnio cena FX 8320 wzrosła z 480 na 520 w morele.pl, ale chyba rzeczywiście uderzę w tego procka. Jeżeli różnica przy FX6300 ma być minimalna to nie ma to sensu. Zastanawiam się jeszcze czy nie poczekać na Steamroller'a, które mają być ponoć dobre, ale to samo obecywali przy Bulldozer'ach a jak wyszło każdy wie.

Link to post
Share on other sites

Powoduje .No ale go masz to czemu sie pytasz :P

 

Wiesz, ja tego nie odczuwam ponieważ gram w rodzielczości 1680x1050 więc jedyną grą, w której miałem poniżej 60 FPSów był i nadal jest Crysis 3, więc ciężko jest mi stwierdzić czy ten procesor ogranicza moją kartę, ale zdaje sobie z tego sprawę że może ją dławić i nie wykorzystuje pełnego potencjału GPU.

Edytowane przez 3eslawek
Link to post
Share on other sites

to nie jest tak ze nie ma cpu, poniewaz gra jest tak wymagajaca, tylko jest masakrycznie niedoparacowana.

Pamietaj, ze mozna zrobic gre, ktora zarznie dowolna konfiguracje - to nie jest sztuka, sztuka to jest zrobic gre ktora bedzie dzialac plynie nawet na starszych jednostkach

Link to post
Share on other sites

jedno mnie tylko zastanawia, czy watchdogs to na serio wyznacznik tego czym gracz się powinien kierować? co raz słysze watchdogs to i tamto, pod watchdogs kupuje grafe, nie chodzi ci watchdogs to masz proca do bani itp... Przecież ta gra to kasztan, miałem okazje chwile u kolegi pograć na PS4, ta gra jest zła, niefajna, to nieudana gra, nie wiem czym się tak jarać, potem odpaliliśmy kilzona i grałem aż mi się odciski porobiły na kciukach a przy WD dosłownie się wkurzałem, stary san andreas miał wszystko lepsze niż WD, prócz oprawy bo wiadomo jak jest


po tym co pograłem u kumpla to wiem że tej gry nie kupie nigdy a nawet jakby teraz na steam była za darmo też by mi się nie chcialo logować żeby zassać

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...