Skocz do zawartości

Blackscreeny i zawieszanie komputera - od czego?


Recommended Posts

Witam. 

Szukam przyczyny blackscreenów w moim komputerze. 

Sprawa wygląda tak, że nagle ni stąd ni zowąd pojawia się czarny ekran, a po jakichś dwóch sekundach gaśnie muzyka (słychać wyraźne przycięcie) i komputer trzeba resetować. Dodam, że dzieje się to niezwykle rzadko. Dzisiaj rano tak miałem, a ostatni raz tak ze 3 tygodnie temu. Sprzątam sobie pokój, odpalony był tylko foobar2k i notepad++ i nagle ta zwiecha. Dlaczego tak się dzieje? Miałem kiedyś problemy z kartą graficzną (nie zbijała taktowań pamięci na mniejsze, gdy nie było obciążenia), ale wysłałem ją do serwisu i już te takty zmieniają się poprawnie. Czyżby w dalszym ciągu karta stanowiła problem? Może postawić system od nowa? 

 

Oto moja konfiguracja:

AMD APU A10 5800K 3,8 GHz 

RAM Kingston 8 GB 1CH 1600 MHz

GIGABYTE RADEON R7 260X OC 2 GB

Aerocool VS-500 (500W) 

GIGABYTE F2A75M-D3H

Windows 7

Edytowane przez gothic1210
Link to post
Share on other sites

Tzn. ja tę kartę kupiłem kilka miesięcy temu a komp ma już około rok. Bez karty czegoś takiego nie było. Ale pomyślałem też, że może to dysk albo coś, dlatego postanowiłem zapytać. Nie wiem za bardzo jak się bronić przed serwisem i sklepem. Nie za bardzo chcą mi wymienić a serwis cięgle zaleca format. Najbardziej to by mnie rajcował zwrot pieniędzy, ale wątpię żebym coś ugrał. 

Link to post
Share on other sites
Najbardziej to by mnie rajcował zwrot pieniędzy, ale wątpię żebym coś ugrał. 

 

o ile się nie mylę to po trzech naprawach gwarancyjnych należy Ci się nowy egzemplarz lub zwrot gotówki...

 

Jeżeli na integrze wszystko jest ok, to sprawdź grafikę pod obciążeniem.

Edytowane przez bożo_wporzo
Link to post
Share on other sites

Ram np. memtest86+, a procek np. Prime95... ale skoro po wyjęciu grafiki problem znika to zacznij od sprawdzenia grafiki pod obciążeniem np. http://www.dobreprogramy.pl/FurMark,Program,Windows,27640.html

 

acha, sterowniki bez zmian? Nie masz przypadkiem jakiejś wersji beta?

Edytowane przez bożo_wporzo
Link to post
Share on other sites

Sterowniki mam 14.4. Na wszystkich się tak dzieje w sumie. 

Furmanką też ją kiedyś wygrzewałem. Spanikowałem po 86 st. i wyłączyłem. Sęk w tym, że te "awarie" są zawsze przy małym obciążeniu kiedy karta ma około 30 stopni. Mam zdjęty bok obudowy jak coś. 

Link to post
Share on other sites

 

 

że te "awarie" są zawsze przy małym obciążeniu kiedy karta ma około 30 stopni

 

to jest dopiero zagadka... podsumowując:

1. jeśli wyjmiesz R7 260X i przełączysz się na integre to problem znika

2. komputer masz wolny od wirusów i innego syfu

 

To może wepnij grafikę do innego slotu (może coś z gniazdem jest nie tak) i/lub komputera (jak się powtórzy do potwierdzi, że winna grafika)

Link to post
Share on other sites
A czy wtedy mi o dużo spadnie fps

 

nie potrafię Ci odpowiedzieć na to pytanie, gdy się dowiesz to możesz napisać :) W tej zamianie chodzi o sprawdzenie czy wina nie leży czasem po stronie płyty głównej. Jeśli wywali błąd to grafika, a jak nie to płyta główna idzie pod lupę ;)

Edytowane przez bożo_wporzo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...