Skocz do zawartości

Recommended Posts

GTX295 ma wydajności jak HD5870 (lub troszkę większą), ale nie ma DX11, grzeje się, jest już przestarzały technologicznie i dużo ciągnie prądu.

 

Trudny wybór.

 

Wziąć topową starą kartę, która jest wydajniejsza od nowej z segmentu medium.

 

Podejmij sam decyzję.

 

Ale pamiętaj że 460 mniej się grzeje, dobrze się kręci, ma mniejszy pobór prądu i ma DX11, ale za to przegrywa z 295 w DX10.

Link to post
Share on other sites

Wez 5850 albo wlasnie gtx 460, zaleznie czy potrzebujesz physx i cuda czy nie. 295 jest zbyt goracy, glosny, bierze za duzo pradu, pewnie jest juz uzywany i macany. Lepiej wez nowke pachnaca nowoscia ;), ktora jeszcze rozwinie troche wydajnosc z nowszymi sterami.

Link to post
Share on other sites

Wez 5850 albo wlasnie gtx 460, zaleznie czy potrzebujesz physx i cuda czy nie. 295 jest zbyt goracy, glosny, bierze za duzo pradu, pewnie jest juz uzywany i macany. Lepiej wez nowke pachnaca nowoscia ;), ktora jeszcze rozwinie troche wydajnosc z nowszymi sterami.

 

masz rację jestem już przekonany co do kupna tego gtx460:)

Link to post
Share on other sites

opłaca mi się kupić za 1000zł??? EVGA GTX295 1792MB, dual-pcb

 

czy lepiej kupić nowego gtx'a 460??

 

pomocy plzzz;D

Zapodał byś namiar na PW odnośnie tej Evgi GTX 295 ? Byłbym wdzięczny ;)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Testowałem. Nie polecam, momentami działa gorzej od pojedynczego gtx275 !

Na gtx285 u mnie niejednokrotnie był wyższy framerate minimalny. Dlatego kup kartę z jednym gpu, ale porządną.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ale niższa wydajność w DX10.

W DX11 też nie za bardzo da radę ;) Zresztą jak na razie to tylko w demach technologicznych można sobie popatrzyć na to marketingowe DX11 :D Do nadchodzących gier pod tym API to co najmniej GTX 470,a i to pewno będzie mało.GTX 460 to wydajnościowo nic innego jak stary GTX 285 z DX11 więc do GTX 295 sporo mu brakuje :) Polecam najnowszy teścik na benchmark.pl >>> http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... 10391.html

 

te karty są już znacznie poprawione i już nie mają tych samych wad co kiedyś na początku

Problem w tym, że to konstrukcja jedna z pierwszych:

 

EVGA GTX295 1792MB, dual-pcb

Nie ma znaczenia czy pierwsza czy druga.Ogólnie chodzi o to że kolejna wersja na single PCB jest chłodniejsza i cichsza.Oprócz tego były też wersje Dual PCB z backplate które charakteryzowały się również niższą temperaturą tak jak ta np >>> http://www.tomshardware.co.uk/forum/259 ... -temp-drop

 

Idle Temperature WITHOUT backplate (stock speed) - 48/51C

 

http://i57.photobucket.com/albums/ [...] ksidle.jpg

 

 

Idle Temperature WITH backplate (stock speed) - 49/51C

 

http://i57.photobucket.com/albums/ [...] ksidle.jpg

 

 

Load Temperature WITHOUT backplate (stock speed) - 91/93C

 

http://i57.photobucket.com/albums/ [...] ksload.jpg

 

 

Load Temperature WITH backplate (stock speed) - 70/63C

 

http://i57.photobucket.com/albums/ [...] ksload.jpg

 

 

 

Idle Temperatures

 

Without backplate - 48/51C

With backplate - 49/51C

 

 

Load Temperatures

 

Without backplate - 91/93C

With backplate - 70/63C

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Powiem tak, na wykresach 295 wygląda cudnie (i do CUDA spisuje się rewelacyjnie ! ), ale nie działa to wcale idealnie. Min frame rate spada czasem do ok ~40% gtx285, a sprawdziłem na własnym garbie, więc wiem co mówię.

Ogólnie chcesz, weź poszpanujesz przed kolegami kanapką, ale za jakiś czas z przyjemnością jej się pozbędziesz.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, na wykresach 295 wygląda cudnie (i do CUDA spisuje się rewelacyjnie ! ), ale nie działa to wcale idealnie. Min frame rate spada czasem do ok ~40% gtx285, a sprawdziłem na własnym garbie, więc wiem co mówię.

Ogólnie chcesz, weź poszpanujesz przed kolegami kanapką, ale za jakiś czas z przyjemnością jej się pozbędziesz.

pozdrawiam

Tak to ciekawe po co wyszedł HD 5970 ?? i kto go kupuje ??? O SLI i Cross Fire nie wspominając.GTX 295 wypada cudnie bo to to samo co dwa GTXy 260 w SLI z tym że po 240 procesorów SP na rdzeń.Zresztą nowe testy tylko potwierdzają jaką wydajnością dysponuje taki GTX 295 na tle konkurencji z DX11 >>> http://www.techspot.com/review/263-nvid ... page7.html

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Nie wiem jak dział 5970, mówię co widziałem w działaniu.

 

Pewnie, aby 3dsmarki miały lepszy rezultat ;)

 

Zresztą, działałeś kiedyś na takiej karcie, czy tylko opierasz swoją wiedzę na wykresach?

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak dział 5970, mówię co widziałem w działaniu.

 

Pewnie, aby 3dsmarki miały lepszy rezultat :D

 

Zresztą, działałeś kiedyś na takiej karcie, czy tylko opierasz swoją wiedzę na wykresach?

Działam od 9800GX2 włącznie :) Mogę zapodać kilka teścików jak by co ;)

CO do HD 5970 to nie działa to zbyt dobrze >>>

Link to post
Share on other sites

Testowałem. Nie polecam, momentami działa gorzej od pojedynczego gtx275 !

Na gtx285 u mnie niejednokrotnie był wyższy framerate minimalny. Dlatego kup kartę z jednym gpu, ale porządną.

pozdrawiam

Nie wiem jaki miałeś CPU do tego GTXa 295,ale nie ma możliwości by był niższy minimalny freamate na GTX 295 aniżeli na GTX 275-285 :P Cudów nima :P

>>>

<<<

;):D:):):):)

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

No właśnie, CPU był mocno za słaby Opteron 2xx @ 2.8GHz s940 i pamięci ECC. Ale pomijając, to na tym samym sprzęcie gtx285 chodził (i chodzi) o niebo lepiej.

Zresztą jak kupowałem gtx, to miałem do wyboru 285 i 295. Wziąłem 285, bo jego kultura pracy o wiele bardziej przypadła mi do gustu. Teraz trochę żałuję, bo w gry prawie nie gram, a w CUDA 295 radzi sobie o 80% lepiej ;) ale trudno. Podziałam jeszcze trochę na 285 i się zmieni na coś nowoczesnego, przecież karty nie kupuje się na całe życie.

pozdrawiam

 

 

To teraz odpowiem na pytanie, które zadał człowiek w pierwszym poście:

Jak CUDA weź 295, jak gry weź 460 1GB i pozamiatane. Czy się opłaca za 1ki zł, hmm niech odpowiedzą inni, co śledzą ceny. Ja już nie jestem na bieżąco.

Link to post
Share on other sites

No właśnie, CPU był mocno za słaby Opteron 2xx @ 2.8GHz s940 i pamięci ECC. Ale pomijając, to na tym samym sprzęcie gtx285 chodził (i chodzi) o niebo lepiej.

Zresztą jak kupowałem gtx, to miałem do wyboru 285 i 295. Wziąłem 285, bo jego kultura pracy o wiele bardziej przypadła mi do gustu. Teraz trochę żałuję, bo w gry prawie nie gram, a w CUDA 295 radzi sobie o 80% lepiej :D ale trudno. Podziałam jeszcze trochę na 285 i się zmieni na coś nowoczesnego, przecież karty nie kupuje się na całe życie.

pozdrawiam

 

 

To teraz odpowiem na pytanie, które zadał człowiek w pierwszym poście:

Jak CUDA weź 295, jak gry weź 460 1GB i pozamiatane. Czy się opłaca za 1ki zł, hmm niech odpowiedzą inni, co śledzą ceny. Ja już nie jestem na bieżąco.

Co do GTXa 285 i tego że chodził i chodzi lepiej to dlatego że konstrukcje dwuprocesorowe mają większe zapotrzebowanie na moc CPU bo jak wiadomo musi on rozdzielać zadania na dwa rdzenie GPU jak ma to miejsce w przypadku GTXa 295 :) Taka mała ciekawostka odnośnie starszego 9800GX2 >>> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... cd404.html

W przypadku mocniejszego GTXa 295 wypadało by mieć te 4.0Ghz na rdzeń by karta pokazała na co ją stać ;) Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Zgadzam sie z użytkownikiem ivanos,aczkolwiek gtx295 będzie sobie radził wyśmienicie ale nie zawsze w każdej grze,mimo tych 4ghz (cpu) na karku.A tak swoją drogą,to ty chyba chcesz kupić gtx295? jeśli tak,pokusił bym sie na gtx470,fakt mniejsza wydajność ciut od 295 ale i tak pograsz w każdą gre,masz nową technologicznie karcioche,jeden PCB i wydajną w cuda,dx11 itp. bajerów,wystarczy chyba nie? teraz i tak zaczynają sie dobre sprzedaże gtx465 bo cena ale i warto dołożyć do 470-tki a gtx295 raczej nie ;) :tajniak:

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Np w nowych gierkach, takich jak METRO, stare gtx'y (200) radzą sobie już sporo słabiej niż nowe 4xx. Dlatego nie cofaj się już, a za ~1k zł kup coś z serii gtx4xx. No i dochodzi zgodność z SM5.0 ;) - a gierek coraz więcej na to API.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Np w nowych gierkach, takich jak METRO, stare gtx'y (200) radzą sobie już sporo słabiej niż nowe 4xx. Dlatego nie cofaj się już, a za ~1k zł kup coś z serii gtx4xx. No i dochodzi zgodność z SM5.0 :D - a gierek coraz więcej na to API.

pozdrawiam

Zgodność z DX11 i SM 5.0 to jedno,a wydajność w tym środowisku to drugie ;)

Jak by popatrzeć na takie Metro to silnik gry jest dość elastyczny ponieważ wspiera DX 10 , DX10.1 oraz najnowsze DX11.Dlatego też karty te od tych bazujących na GT200 po najnowsze i najdroższe HD 5970 i GTX 480 testowane są w tej grze w API którym obsługują >>> http://www.legionhardware.com/articles_ ... ing,7.html >>> Nie najnowszy już GTX 285 w DX10 wypada praktycznie tak samo jak HD 5850 w DX11.Z kolei GTX 295 jest już dość wysoko.Dodać trzeba że różnica w jakości grafiki pomiędzy DX10 a DX11 jest ledwo co zauważalna tak jak zresztą w Dirt 2 czy AVP2 :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...