Skocz do zawartości

Modernizacja komputera 1500 max 1800


Recommended Posts

Witam ponownie. Niestety w ostatnim moim poście nie dostałem ani jednej odpowiedzi na moje pytanie :(. Szukałem na internecie i szukałem , aż wynalazłem  taki zestaw , który wydaje mi się sprosta  moim oczekiwaniom  - ale chciałbym aby ktoś z forum na niego zerknął czy aby na pewno i czy coś od AMD nie było by lepszym wyborem. Komputer ma służyć przede wszystkim do wirtualizacji innych systemów ( 6 - ciu - będą to win xp micro do gry lol - refki ) w jednym czasie i ewentualne  przeglądanie Internetu. Czasami jak nie będzie pracował to odpalenie jakiejś gierki ( z reguły lol lub inne tytuły - nie na super  ultra detalach ) W większości gry jakie gram o ile już gram są to gry typu rpg  czy tez mmorpg. Poniżej podam zestaw który wydaje mi się , że jest chyba ok - proszę o pomoc. Potrzebuję płytę  procesor pamięć i  ( dysk ssd - który przy wirtualizacji chyba odgrywa dość sporą rolę )

PROCESOR INTEL XEON E3-1230V2 BOX - 858zł
ASROCK P67 PRO3 Intel P67 LGA 1155 - 288zł
CRUCIAL 8GB kit (4GBx2) DDR3 Ballistix Tactical UDIMM 240pin 1600 MTs PC3-12800 CL8 1.5V - 328zł
Crucial MX100 SSD 128GB - 278zł

Teraz tak. Z racji tego , że procek jest nie do podkręcania i nie zamierzam tego robić ( zależy mi na stabilnej pracy  prawie 24/7 ) brałem pod uwagę jeszcze  inną płytę na chipsecie b75

MSI B75A-G43 - 238zł

Co posiadam :
Obudowa - AEROCOOL PGS STRIKE-X ONE ( prezent na ostatnie urodzinki  :P )
Zasilacz - Antec 650 W
Grafika - Radeon XFX 7850
Monitor - IIYAMA  X2483HSU 24"
I teraz moje pytanie które mnie nurtuje. Z wszystkich informacji ( przeczytałęm chyba wszystkie możliwe fora na necie ) wychodzi , że intel bije amd na głowę w grach. Jak to się ma do mojego zastosowania. Róźnica klatek na poziomie 60k/s a 70k/s nie robi dla mnie większej róznicy. Nie jestem maniakalnym graczem w najnowsze tytuły -  średnie detale mnie zadowalaja w zupełności.
Proszę o pomoc i ewentualnej zmianie podzespołów. Komputer chciałbym złożyć w jednym sklepie http://ajkomp.pl . Wszystkim z góry dziękuję za zainteresowanie.

 

 


...

Link to post
Share on other sites

To co podałeś jak najbardziej ma sens. Z tym, że pamięć RAM trochę przepłacona. Taniej wyjdzie np Crucial Ballistix (ten z czarnymi radiatorami) np w tym sklepie: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix  - 279zł. A jeśli koniecznie musisz w tym, który podałeś to możesz też kupić 2x http://ajkomp.pl/crucial-4gb-ddr3-ballistix-dimm-240pin-ddr3-1600-pc3-12800-15v-unbuffered-non-ecc-256meg-x-64-cl-p49169.html i wyjdzie to taniej niż Tacticale. Różnic CL8 - CL9 nie zauważysz w praktyce.

 

Jeśli chodzi o płytę to w przypadku P67 musiałbyś się upewnić czy obsłuży Ivy Bridge. Z B75A-G43 nie miałbyś żadnych problemów i tą płytę pod Xeona mogę z czystym sumieniem polecić ;)

 

Cena dysku SSD też niezbyt atrakcyjna jeśli tu http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx100-128gb-sata3-2-5-550-150-mb-s-7mm-ct128mx100ssd1-645068/ dostaniesz go za 20 zł mniej.

Link to post
Share on other sites

No ok więc pamiątki wezmę te które poleciłeś , jeżeli nie ma różnicy to racja po co płacić więcej. Płytkę w takim razie zostawię tą B75A-G43 a za różnicę pomiędzy p67 dokupię nagrywarkę bo mam jeszcze na kontrolerze pata . Jedynie co mnie jeszcze  ciekawi to  tak:

- czy chłodzenie boxowe , które jest dołączone wystarczy, czy lepiej kupić coś lepszego aby było cicho
- czy może zamiast tego Crucial MX100 SSD 128GB - 278zł dołożyć i kupić Crucial MX100 SSD 256GB - 388zł nie tylko większa pojemność 2 razy a i zapis jest dużo szybszy. Czy zapis w dysku ssd odczuje się podczas pracy czy tylko odczyt jest dość ważny zarówno przy pracy jak i grach ?

Link to post
Share on other sites

1. Chłodzenie boxowe wystarczy patrząc na wydajność. Jeśli masz możliwość możesz dokupić np SilentiumPC Fera2 za ok 90zł, ale nie jest to niezbędne.

 

2. Jeśli masz możliwość to śmiało bierz pojemniejszy model. Większy model też jest w bardzo atrakcyjnej cenie jak na tę pojemność. W grach zapis nie ma jakiegoś dużego znaczenia. W pracy może się przydać (np jeśli jest to scratch disk w zestawie do obróbki grafiki), ale to zależy oczywiście od charakteru wykonywanej pracy.

Link to post
Share on other sites

Ok , to wszystko już wiem . Dzisiaj składam zamówienie. Wezmę ten większy dysk 100 złoty więcej, ale dysku nie kupuje się na rok :D

Zapytam tylko jeszcze o ewentualność ze stajni AMD , czy w porównaniu do tego zestawu powyżej coś by było jak 8350 czy jest to wogóle nie opłącalne ?

Link to post
Share on other sites
Zapytam tylko jeszcze o ewentualność ze stajni AMD , czy w porównaniu do tego zestawu powyżej coś by było jak 8350 czy jest to wogóle nie opłącalne ?
y jest to wogóle nie opłącalne 

;)

Edytowane przez szambor5
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...