Skocz do zawartości

GTX 680 SLI i GTX 780 TI


Recommended Posts

Witam was drodzy uzytkownicy!

 

Otoz mam kilka pytan dotyczacych konfiguracji GTX 680 SLI i wydajnosci GTX 780 TI.

 

Jak narazie jestem posiadaczem jednej karty graficznej Gigabyte GTX 680 2GB OC, to samo tyczy sie mojego kolegi (Ten sam model). Jednak nadszedl czas by dodac sobie troche mocy a zeby te 680 sie nie marnowaly postanowilem ze odkupie od niego te 680'tke a on kupi sobie jedna, nowa i mocna karte graficzna, jednakze: 

 

Czy uklad GTX 680 SLI dobrze sie sprawuje i nie ma z nim problemow?

 

Czy halas/dzwiek naprawde jest tak koszmarny przy SLI jak niektorzy mowia?

 

Czy szybsze taktowanie CPU bedzie potrzebne? (I7 3930K,  turbo 3.8 GHz, OC tylko kiedy sobie pracuje w programach ok. 4.6GHz)

 

Zasilacz - Corsair AX 850W, chyba uciagnie? :D

 

Kolega chce miec jedna karte graficzna a o ile sie nie myle to nie ma wydajniejszej niz GTX 780 TI (Jako jedno rdzeniowa), jednak nie wiem jaka wersje, od jakiego wydawcy bylo by najlepiej kupic? (Obstawiamy Gigabyte gdyz nic do tej firmy nie mamy a karty i plyty glowne mielismy od nich juz kilka razy)

 

Widzialem duzo komentarzy na temat tego ze pomiedzy GTX 780 a GTX 780 TI nie ma duzej roznicy a raczej niby nie oplaca sie dokladac, kasa jest i jest on gotow wydac dodatkowe pieniadze na dobre GPU, jednak czy naprawde az tak bardzo sie nie oplaca? (Patrzalem na rozne testy i w niektorych roznica wydajnosci byla nie wiele nizsza w % niz w cenie)

 

Jezeli cos napisalem zle to sorki, i wybacznie brak polskich znakow ;)

 

Pozdro!

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Czy uklad GTX 680 SLI dobrze sie sprawuje i nie ma z nim problemow?
 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/GeForce_GTX_680_-__test,_cena_i_opinie-4465/strona/17094.html

 

 

 

Czy halas/dzwiek naprawde jest tak koszmarny przy SLI jak niektorzy mowia?

 

Wg mnie wszystko zależy od chłodzenia, zerknij tu:

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_680_sli_review,6.html

 

 

 

Zasilacz - Corsair AX 850W, chyba uciagnie?

opierając się na:

http://www.guru3d.com/articles_pages/geforce_gtx_680_sli_review,4.html

i jeśli dobrze patrzę to Twój zasilacz spokojnie da radę :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi, wszystko jest tak myslalem i zapowiada sie niezle  :rotfl:

 

Jak ktos ewentualnie bedzie chcial to moge zrobic jakies male testy, gdyz jak wiadomo sterowniki caly czas nowe wychodza ;) 

 

Jeszcze raz dzieki i pozdrowionka!  :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Widzialem duzo komentarzy na temat tego ze pomiedzy GTX 780 a GTX 780 TI nie ma duzej roznicy a raczej niby nie oplaca sie dokladac, kasa jest i jest on gotow wydac dodatkowe pieniadze na dobre GPU, jednak czy naprawde az tak bardzo sie nie oplaca?

 

Nie ma dużej różnicy. GTX 780 Ti kupisz w tym momencie za 2500 zł,a za pół roku ciężko będzie ją sprzedać za 1700  -  2000 zł.

 

Jestem za  GTX 780.

Link to post
Share on other sites

Sam zastanawiałem się czy kupić 780 czy 780 ti. Wniosek mój jest taki że dopłata do ti jest zbyt wysoka w stosunku do wzrostu wydajności,  ale kto bogatemu zabroni... U mnie skończyło się na dokupieniu drugiej 770. Wydajność jest sporo większa niż oferuje 780ti. Jednak nie ma róży bez kolców,  temperatury kart są wyższe niż pojedynczej, w bf4 bardzo sporadyczne przycięcia (kolega twierdzi że ich nie widać - ja widzę) Dla odmiany np. Titanfall, Crysis 3  chodzi idealnie, hałas nie wzrósł odczuwanie.  Kolega z którym gram ma 2x680 podziela moje zdanie. Ja mam i5 4670k na 4.0 on ma i7 3770k na 4.5 Wynik mojego sli w 3dmark 11 to trochę ponad 23000

Link to post
Share on other sites

Trochę nie bardzo rozumiem, dlaczego tak istotne jest podkręcanie procesora przy mocnych gpu ? Dlaczego taki cpu taktowany standardowo na np. 3,4Ghz może być już wąskim gardłem ? Jest jakaś obecna zasada, że topowe GPU powinny współpracować z topowymi CPU ? Pytam zwyczajnie w celu uzyskania informacji :)

Link to post
Share on other sites

Już było mówione, że procesor nie ogranicza karty...

Grafa zawsze będzie liczyła swoje, będąc obciążona w taki sam sposób...

Spadki FPS'ów będą w momencie gdy obliczenia będą wykonywane przez procesor, a ten będzie po prostu słaby...

Link to post
Share on other sites

Nie rób SLI ani nie kupuj GTXa 780Ti. 2GB VRamu to już jest na styk do nowych gier a teraz będzie tylko gorzej. U mnie na R9 290 gry potrafią brać ponad 3GB i nie jest to tylko Watch Dogs. Do tego dochodzą: hałas, wysokie temperatury i zawodność przy SLI.

 

Według mnie świetny interes zrobiłbyś kupując R9 290. Sprzedajesz 680, dokładasz 400zł i masz kartę jakieś 24% mniej wydajną od 780Ti a dokładasz 4 razy mniej. Wydajność zwykłej 780, brak kompromisów związanych SLI.

 

Chciałbym zaznaczyć, że polecam te karty nie dlatego, że sam takową nabyłem ale dlatego, że jestem bardzo zadowolony a to wszystko małym nakładem finansowym. Ponieważ stara karta padła, musiałem kupić nową, serce mówiło "kup 780tke" jednak rozum podpowiadał "weż stary ogarnij się, za 500zł mniej masz R9 290". Każda gra idzie na Ultra choć mam jeszcze staruszka i7 930. Wiesz na jakich detalach gram w AC IV? Na maksymalnych. Dosłownie. Nawet te bajery od Nvidii ustawione są na maksa. W zadymie jest ok. 40fps. Dla mnie to jest teraz płynnie bo przesiadłem się właśnie z crossfire. Polecam!

 

A jak chcesz koniecznie 780 ( z pewnych względów rozumiem :) ) to GHz Edition od Gigabyte z droższych albo MSI Gaming z tańszych. Takie moje zdanie. Pzdr.!

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...