Skocz do zawartości

Komputer (3000zł) - streamowanie, granie


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: gry, praca, nauka, streamowanie
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000 zł
  • Których części potrzebujesz?: Nie potrzebuje niczego innego jak tylko paki
  • Overlocking: nie wydaje mi się, może jak sprzęt będzie trochę starszy
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:1920*1080 od Acera
  • Specjalne wymagania: I tak gram na słuchawkach, no ale zależałoby mi żeby komputer nie chodził na traktor :)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Wszystko w pace do wymiany
  • Własna propozycja zestawu: Wypadłem z tematu i nie znam się na bieżących modelach.

W mojej miejscowości maksymalną ofertę jaką mogę mieć to 40 mega pobierania, a co za tym idzie 1/10 z z tego uploadu...  Jak na razie korzystam z neostrady i jedyne co moge mieć to 2 mega wysyłania. Zna ktoś lepsze oferty jeśli chodzi o upload, niekoniecznie na usługach neostrady.

Link to post
Share on other sites

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

MSI Radeon R9 280X Gaming 3GB DDR5 384bit (1050/6000) + 3 GRY GRATIS

Thermaltake Smart SE 530W 80+ Bronze 140mm modular

SilentiumPC Fera 2 HE1224

Zalman Z9 U3 USB3.0

 

W tym zestawie masz:

-mocny, 4-rdzeniowy CPU z serii Haswell Refresh

-płytę w formacie ATX z chłodzoną sekcją zasilania i kompletem wyjść audio

-porządne pamięci pracujące na zalecanym napięciu 1,5V

-mocną kartę z cichym chłodzeniem, 3-letnią gwarancją i 3 grami w zestawie

-cichy zasilacz z odpinanymi kablami i wysoką sprawnością

-solidną i przewiewną obudowę z oknem

-cichy cooler, które zapewni ciszę i dobre temperatury

 

Razem: 2997zł

 

Miałbym jeszcze jedną propozycję. Schodząc z obudowy i dodatkowego chłodzenia możesz dostać o wiele wydajniejszą kartę graficzną:

Intel Core i5-4460 /3.2GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

MSI B85-G43 /intel B85, LGA 1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Zalman Z3 Plus USB3.0 black (b/z)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

+używana R9 290 z długą gwarancją

 

Tracąc cooler i oszczędzając na obudowie dostajesz o wiele lepszy zasilacz i dużo wydajniejszą kartę graficzną. Szukaj czegoś od Gigabyte/MSI/Asus z niereferencyjnym chłodzeniem, ponieważ ci producenci dawają 3-letnią gwarancję na swoje karty. Zestaw powyżej kosztuje 1826 zł, więc zostaje Ci 1175 zł na kartę.

 

Jak wygląda referent?

http://i1-news.softpedia-static.com/images/news-700/ASUS-Brings-Out-a-Reference-Radeon-R9-290-Card-As-Well.jpg

 

 

Nie kupuj takiej karty. Referenty są bardzo głośne i mają wysokie temperatury. Szukaj czegoś z niereferencyjnym chłodzeniem, np:

http://www.techpowerup.com/gpudb/images/b2693.jpg

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie :D Mam pytanie, do kiedy utrzymają się te ceny i promocje, bo początkiem lipca mam zamiar dopiero kupować komputer. A czy ten procesor można kręcic? Wiem ze to Haswell, ale czy w ogóle jest taka możliwość? A i5-4670 podszedłby do tej płyty głównej? Opłaca sie go brać w zamian za tego co podałes?

Edytowane przez ketiw7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...