Skocz do zawartości

[MULTI] Tom Clancy's The Division - seria


  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść


Recommended Posts

Pobiegałem po Becie 8 lvl / 8 lvl DZ i powiem tak jak trochę blado to wszystko wypada. Zdaję sobie z tego sprawę że to tylko beta ale jeśli ona ma spowodować to że zachęci mnie do kupna gry.. to niestety. Gra bez DZ jest wręcz pusta choć i tam mobów jak na lekarstwo, w dodatku wchodząc do DZ bez teamu jest czystym samobójstwem ;) i nie chodzi tu o moby a o innych graczy, czekający jedynie na to kiedy będzie ktoś chciał uciec z lootem ;)

Link to post
Share on other sites

Pobiegałem po Becie 8 lvl / 8 lvl DZ i powiem tak jak trochę blado to wszystko wypada. Zdaję sobie z tego sprawę że to tylko beta ale jeśli ona ma spowodować to że zachęci mnie do kupna gry.. to niestety. Gra bez DZ jest wręcz pusta choć i tam mobów jak na lekarstwo, w dodatku wchodząc do DZ bez teamu jest czystym samobójstwem ;) i nie chodzi tu o moby a o innych graczy, czekający jedynie na to kiedy będzie ktoś chciał uciec z lootem ;)

Dlatego ja spędziłem tylko w 2 godziny w tej otwartej becie i czekam na premierę. Contentu w finalnej wersji będzie zdecydowanie więcej więc wierzę, że będzie co robić ;)

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Nie ma kampanii dla pojedyńczego gracza. Grafika obcięta, ale na ultra wciąz wygląda ładnie. 

Mimo wszystko ciesze się, że była ta open beta. Napaliłem się jak szczerbaty na suchary, a w praktyce wyszło trochę inaczej.

Farmienie misji, gdyżna ulicach nie ma wielu przeciwników, a jak chcemy wejść do dark zone'a to tylko w większym teamie jesteśmy w stanie coś ugrać.

Zwrot poszedł na steamie.

Dzięki temu będe mógł się bardziej oddać Black Desert :)

Link to post
Share on other sites

Mi się grało dobrze chociaż liczyłem na więcej. Grałem w większości sam i nie wiem czemu wszyscy tak narzekają na DZ w pojedynkę trzeba wykazać się sprytem i pomysłowością żeby przetrwać a to jest też wyzwanie.

Na preorder chyba się nie skuszę. Zobaczymy co się będzie działo po premierze. Jak dla mnie 4/5 jak na razie.

Link to post
Share on other sites

Pograłem 13h, to pierwszy kontakt z grą, wcześniej tylko trailery. Jak dla mnie to grafika jest całkiem dobra, grałem na wysokich ustawieniach. W celach testowych odpaliłem nawet na ultra i jakieś 30 klatek było ale do komfortowej gry trochę mało zwłaszcza że zdarzały się spadki.

Menu ekwipunku i opcji drużyny czytelne, system modyfikacji broni ciekawy i dający dużo frajdy. Akcesoriów jest naprawdę mnóstwo, osobiście nie podobają mi się możliwości malowania broni. Może to tylko ograniczenia bety ale sam znalazłem tylko jeden kolor i do tego seledynowy, a na yt widziałem jak gość biegał z różowym... Całkowity brak malowania kamuflażu. Kwestia gustu, zawsze można biegać z czarnym :) Jest też zakładka z możliwością zmiany odzienia, kolejna kwestia gustu :)

Wielkie miasto po katastrofie to moje klimaty, więc ogólny obraz świata według mnie jest ciekawy. Jednak ciekawej fabuły to tu nie będzie, właściwie już wiemy co będziemy robić przez całą grę a co się stało wcześniej też łatwo się domyśleć. Pozostaje zwiedzanie.

A można pozwiedzać: powłóczyć się po dachach, ściekach, mieszkaniach, małych zaułkach, czasami coś się trafi ciekawego. Zdarza się że człowiek na ulicy będzie potrzebował pomocy i za żarcie w puszce albo apteczkę dostaniemy doświadczenie i jakieś wdzianko- fajny smaczek. Wrogów włóczących się po ulicach też można spotkać, i nie tylko w miejscach zadań. Minus jest jeden: za mało tego. Mało otwartych budynków i dachów, przeciwników też jak na lekarstwo. Nie pamiętam ile zajęło mi dobicie 8 poziomu ale nie zajęło to długo, a przeciągnęło się dodatkowo przez moje włóczęgostwo. Więc pozostało jedno: Dark Zone.

Według gry wywiozłem z DZ 67 przedmiotów, dwa razy wchodziłem sam, resztę czasu przegrałem z kolegą, wbiłem 10 poziom DZ. W pojedynkę da się coś zdziałać, ale to kwestia trochę szczęścia i trochę własnego sprytu. Nieco trudności sprawiają NPC szczególnie przy pierwszym wejściu z kiepskim sprzętem. Potyczki stanowią wtedy wyzwanie. Samemu jest trochę nerwowo, właściwie każdy może Cię załatwić a przed grupami graczy to już lepiej się chować, kilka razy padłem bo byłem sam a ich czterech i wiedziałem jak to się skończy :) 

W grupie gra się już ciekawiej i spokojniej, nawet w parze to już inna bajka. Zawsze ktoś Cię ubezpiecza, z NPC walczy się łatwiej no i kilka pojedynków 2v2 z PK tez wygraliśmy (ach ta skromność). Ale znowu za mało tej zawartości, moim zdaniem npc powinni stać co drugie skrzyżowanie żeby więcej graczy miało co robić a tak to nieraz biegaliśmy w kółko od jednej strefy do drugiej i wszędzie pustki.

Ogólnie mówiąc pomysł jest dobry, ale zawartości nieco mało. Wszystko też zależy jaką część mapy dadzą w podstawce a ile trzeba będzie sobie dokupić. W najbliższym czasie nie zakupię, ale po jakiejś obniżce na pewno się skuszę.

Sorki za przydługi tekst, trochę mnie poniosło.

Link to post
Share on other sites

No tak, ale poza obszarami misji, gdzie zazwyczaj "przechodzisz" z otwartego świata do lokacji misji to mogłem biegać kilka minut i żadnego śladu przeciwników. Czyli gra opiera się na

- Jeśli grasz solo to grindowanie misji

- Jeśli grasz w teamie to siedzeniu w dark zone'ach, gdyż tam jest sporo silnych mobków i niezły loot. 

Link to post
Share on other sites

taa i będzie jak w tych innych debilnych mmo z dziką populacją mobków rodzących się z powietrza, jak dla mnie to akurat zaleta, że wymarłe miasto jest... raczej wymarłe

 

Może lekko przesadziłem, ale Dz jako specjalna strefa mogłaby stwarzać większe wyzwania dla graczy niż strefa "normalna". Pobiegać i pozwiedzać można właśnie tam a nie w DZ. Zresztą na koncert życzeń już a późno, rozgrywka wiele się pewnie nie zmieni w wersji finalnej, po prostu wyraziłem swoją "wizję" jak mogłoby to wyglądać.

Link to post
Share on other sites

[...] Dz jako specjalna strefa mogłaby stwarzać większe wyzwania dla graczy niż strefa "normalna"[...]dać.

No przecież moby tam występują o wiele częściej i są mocniejsze, a także każdy gracz może Ciebie zaatakować.

Można więc powiedzieć, że jest to spore wyzwanie. Ja na 7 poziomie, gdy wszedłem nie mogłem pokonać sam 3 mobków (lvl. 7-8 nie pamiętam dokładnie), ba - nawet osłony jednemu nie zdjąłem bo po 2 sek musiałem się chowac, healać itd. 

A weź natraf na party kilka osób - nie masz szans.

Link to post
Share on other sites
Czyli gra opiera się na

 

na kiełbasie przedpremierowej, bo jak już kupią to nawet lepiej jak połowa nie będzie grać, nie przeciążą serwerów

to w końcu ubi, choć jak na nich to gra wypada i tak nad wyraz ambitnie i z rozmachem

 

PS dla mnie taki sandbox mmo będzie z tego marny, za to byłby to świetny materiał na grę fabularną, z opcją co-op po sieci i niech będzie DZ gdzie ekipy będą mogły konkurować

ale do tego trzeba inaczej podejść, porównaj sobie jak gry robi to Funcom czy CCP Games, a jaka szmira w każdym calu wychodzi ubi

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...