Skocz do zawartości

HD4850 na GTX460?


Recommended Posts

Nie gram w HD. Bo do wysokich rozdzielczości często sprzęt trzeba wymieniać... zawsze tak było ;) Tylko na CRT nie miało to znaczenia.

 

W sumie to mam mieszane uczucia. Poczekam oczywiście do stabilizacji cen po premierze.

 

Boję się, że jakieś problemy będę miał z tą kartą (na GF2 miałem ze sterami a FX to szkoda gadać)... więc nie ufam, ale chcę dać nV ostatnią szansę a ten 460 to kusząca propozycja od od zielonych... chyba coś jak 6800 (IMO potem nie mieli nic do zaoferowania :P ).

Link to post
Share on other sites

na GF2 miałem ze sterami a FX to szkoda gadać

Stare czasy. Teraz nie ma żadnych problemów bo jedyne co może być nie tak to np. wszystkie wady fermi itp. ;) IMO ta karta (jeśli ceny spadną do ~700 zł) będzie strzałem w 10.
Link to post
Share on other sites

Spieszyć się nie zamierzam. HD4 mi starcza jeszcze. Ten GTX wygląda świetnie, ale podchodzę do nV z taką nieufnością, że poczekam na popremierowe testy i opinie (dlaczego benchmark nie testował jej tak wcześnie jak inni? Nie zgodził się na warunki nV?).

 

No i cena z którą sklepy będą szaleć. Poczekam z miesiąc. Widzę, że na forum też entuzjazm wzbudziła (kto mi przeniósł tu temat? :ciekawy: ). Kusi mnie ta karciocha chociaż obecna generacja GPU to jakaś przejściowa jest i rozsądniej jeszcze przesiedzieć na HD4 czy tam GTX2xx (ale mam ochotę na mały skok w bok z nVidią ;) ).

Link to post
Share on other sites

Osobiście wolałbym GTX'a od HD5830. Cóż mialem wybór na początku miesiąca jeszcze przed premierą baby fermi. Kupuję radka albo nic i czekam 6 miechów. GTX fajnie się kręci jak na fermiego, ale HD5830 też lata wysoko z zegarami i w dodatku niereferencyjny grzeje się bardzo mało. Jutro już go będę miał, a właściwie różnica między 460 a HD jest niewielka. Wzrost wydajności i tak będzie kolosalny w porównaniu do HD4850.

Link to post
Share on other sites

Dopiero będziesz kupował więc nie możesz mu z czystym sumieniem polecić :) Skąd wiesz że, karta spełni twoje oczekiwania? A tak na poważnie to w segmencie do 1000zł mamy chyba najbardziej opłacalny aktualnie zakup. Dni GTX465 są już raczej policzone. 460 oferuje tak bardzo zbliżoną wydajność, że raczej nie warto przepłacać. Skoro wersja 768MB dogania GTX465 to co z nią zrobi wersja 1GB? Co do tytułu tematu nie tam nie powinno być HD5850? Nie uważam że 4850 to zły akcelerator no ale trochę leciwy i są jak na ten czas konstrukcje bardziej opłacalne.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...