Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Na wstępie chciałbym się przywitać, jako że jestem nowy na forum.

Stanąłem przed wyborem nowego telefonu, gdyż mój obecny działa jak mół, dosłownie.

512 MB RAM w parze z Androidem 4.2 (CM 10.1) bardzo go męczy, co utrudnia codzienne użytkowanie telefonu.O graniu nie wspominam, przeglądarka sama się zamyka, ogólnie katorga.

Wymagania co do nowego modelu:

 

  • mój budżet : 700 - 900(jest to górna granica jakiej nie chciałbym przekroczyć)
  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Allegro,sklepy firmowe/prywatne na terenie małopolski
  • nówka czy używka : Bardziej preferuje nowe telefony.
  • preferowany rozmiar wyświetlacza : Od 4.5" do 6"
  • preferowany system mobilny : Android oraz WP8/8.1 
  • do czego będę używać urządzenia : Oglądanie streamów na Twitchu, czasem filmiki na YT, granie w jakieś gierki z marketu, raz na czas w jakiegoś Asphalta bym zagrał, więc przydałoby się porządne GPU.
  • moje najważniejsze wymagania : Wydajność na pierwszym miejscu.Celowałbym w Adreno 320 w parze z rdzeniami Krait.Dobra jakość dźwięku na słuchawkach.Nie mówię tu o czystym,głębokim dźwięku bo nie jestem koneserem muzyki, lecz często jej na smartfonie słucham.Preferowałbym, aby telefon posiadał wsparcie developerów np. XDA.Chciałbym mieć wybór Custom ROM'ów oraz Kerneli.Oczywiście nie dostane tego jeżeli wybiorę sprzęt z WP8.1.
Link to post
Share on other sites

Jeżeli zależy ci na wydajności to Nexus 4 będzie najlepszym wyborem,najlepsza możliwa specyfikacja w tym przedziale cenowym+najlepsze wsparcie producenta i masa nieoficjalnych modyfikacji.Dźwiękowo jest ok,tylko pamiętaj iż nie ma słuchawek w zestawie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za 900 zł spokojnie kupisz kilkumiesięczną Xperie Z. Telefonik dużo wydajniejszy od Moto G i spełnia wszystkie Twoje wymagania. Adreno 320 i 4 rdzenie Krait 300 na pokładzie. Jeśli chodzi o dźwięk to moim zdaniem jest na całkiem przyzwoitym poziomie, a ROMów i Kerneli jest od groma na xda włącznie z oficjalnym CM11 :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W tej cenie na WP8 nie dostaniesz z porządnymi podzespołami i dobrym czasem pracy na baterii nic poza Samsungiem Ativ S. Nie wiem jak u niego z dźwiękiem, ale moja Lumia 920 gra słabo.

 

Tak jak wcześniej pisali - tańsza Moto G z lepszym czasem pracy na baterii lecz słabszymi podzespołami lub Naxus 4, który jest droższy, słabiej trzyma na baterii, lecz jest wydajniejszy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...