Skocz do zawartości

Komputer z bólu piszczy


Recommended Posts

Posiadam problem z komputerem, dziś uśpiłem komputer (magiczna opcja w windows 8) i wróciłem godzinę pózniej - włączam komputer a tutaj nic, czarny ekran i słyszę wydobywający się dźwięk z obudowy: "piip, piip, piip - chwila ciszy i nadal". Resetowałem go, ale bez skutku. Wyłączyłem zasilanie (zasilacz) i słychać było trzask iskier. Wyciągnąłem baterie z płyty i włożyłem - zadziałało, włączył się lecz pojawił się błąd ze komputer nie włączył się kilkukrotnie ble ble... Dysk wczoraj sprawdzałem HDTune i wszystkie zielone, podpowie ktoś co mam w takim razie sprawdzić? Dodam że jakieś 3-4 msc temu również miałem taki problem.

 

PS. Odkręcając boczny panel obudowy w moim śrubokręcie zaczęła się palić lampka (śrubokręt z miernikiem), oczywiście komputer wyłączony a zasilanie włączone).

 

Sprzęt niedawno kupowany. (w sygnaturce info o sprzecie)

Podejrzewam że ram :(

Link to post
Share on other sites

Jaki ram... masz przebicie gdzies wyjmij wszystko poza obudowe i zloz na pajaka i odpal.

Na pająka czyli bez obudowy tak? Jakiś poradnik dla zielonego? ^^

 

 

Masz uziemienie w gniazdku? To że jest bolec to nie oznacza że jest podłączony - odkręć i sprawdź.

Nie znam sie na prądzie, jak wróci ojciec elektryk to zapytam.

 

 

 

 

PS. Jak pisałem wczesniej to ten problem pojawiał się dawniej (np. przy podłączaniu drugiej kostki ramu).

Edytowane przez Frohser
Link to post
Share on other sites

 

 

Masz uziemienie w gniazdku? To że jest bolec to nie oznacza że jest podłączony - odkręć i sprawdź.

 

Brak uziemienia nie jest równoznaczny z przebiciem.... Ja też nie mam i co z tego?

 

Na pająka czyli bez obudowy tak? Jakiś poradnik dla zielonego? ^^

 

Złóż bez obudowy. Jak podłączysz do sieci to możesz sprawdzić probówką na zasilaczu. Najlepiej użyć miernika ale z braku laku to i neonówka starczy.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź zarządzanie prądem w opcjach zasilania - może jest ustawione wyłączenie czegoś po uśpieniu.  Jeśli nie to:

1) Przejdź do panelu Startowego

2) Wpisz cmd, wartości powinna automatycznie zostać wprowadzona w okno wyszukiwania. Kliknij prawym przyciskiem myszy na wyszukany wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator, a następnie kliknij przycisk Kontynuować.

3) W wierszu poleceń wpisz 
powercfg /a
oraz potwierdź Enter.

 

Daj znać co Ci się wyświetliło.

 

 

 

 

Brak uziemienia nie jest równoznaczny z przebiciem.... Ja też nie mam i co z tego?

 

W takiej instalacji jeśli nastąpi uszkodzenie/upalenie się/przerwanie przewodu PEN "gdzieś tam" (po wichurze na słupie, w rozdzielnicy z przegrzania itp.) na obudowach metalowych urządzeń pojawia się napięcie 230V i dotknięcie takiego urządzenia często kończy się porażeniem lub nawet śmiercią. 
Brak uziemienia często powoduje nadmierny poziom zakłóceń w sprzętach typu komputery itp. 
Brak uziemienia, a więc i brak wyłącznika różnicowo-prądowego to brak ochrony przed porażeniem w razie pojawienia się napięcia na obudowach czy też dotknięcia przewody fazowego. 
 
Dotknij pralkę podłączoną do gniazdka bez uziemienia, albo włóż palec pod strumień wody, który wypluwa po praniu... zobaczysz co się stanie :D
Edytowane przez bożo_wporzo
Link to post
Share on other sites

Dotknąłem i co? I nic. To, że nie mam uziemienia nie znaczy, że nie mam zerowania. Nie polecam ale mieszkając w bloku z lat 50tych jest to konieczne . Nie chodzi tu o instalacje w moim mieszkaniu( że niby stara czy coś) tylko o instalacje w całym bloku.

 

 

 

Brak uziemienia często powoduje nadmierny poziom zakłóceń w sprzętach typu komputery itp.

 

Tym mnie zabiłeś.

 

 

Brak uziemienia, a więc i brak wyłącznika różnicowo-prądowego to brak ochrony przed porażeniem w razie pojawienia się napięcia na obudowach czy też dotknięcia przewody fazowego.

Ludzie żyli bez tego i żyją. Widocznie masz za mało lat i nie pamiętasz czasów gdy nie było czegoś takiego jak RCD .

 

Btw co do Twojej mądrej pomocy. Gość ma ewidentnie przebicie na obudowie, a Ty mu radzisz zajrzenie do opcji zasilania?

No tak, coraz więcej ekspertów zjawia się na tym forum. Nic tu po mnie.

Link to post
Share on other sites

Brak uziemienia nie jest równoznaczny z przebiciem.... Ja też nie mam i co z tego?

 

 

Złóż bez obudowy. Jak podłączysz do sieci to możesz sprawdzić probówką na zasilaczu. Najlepiej użyć miernika ale z braku laku to i neonówka starczy.

Jak złoże bez obudowy to nie będę mógł odpalić komputera (przycisk), poradnik poproszę najlepiej ze screenami.

 

 

 

 

Sprawdź zarządzanie prądem w opcjach zasilania - może jest ustawione wyłączenie czegoś po uśpieniu.  Jeśli nie to:

1) Przejdź do panelu Startowego

2) Wpisz cmd, wartości powinna automatycznie zostać wprowadzona w okno wyszukiwania. Kliknij prawym przyciskiem myszy na wyszukany wiersz polecenia i wybierz Uruchom jako administrator, a następnie kliknij przycisk Kontynuować.

3) W wierszu poleceń wpisz 

powercfg /a

oraz potwierdź Enter.

 

Daj znać co Ci się wyświetliło.

 

 

 

http://oi62.tinypic.com/210n2nm.jpg

 

Wołam jakiegoś administratora, experta który fachowo i krok po kroku wyjasni mi co mam zrobić.

Edytowane przez Frohser
Link to post
Share on other sites

 

 

Dotknąłem i co? I nic.

 

A włączona była? :D  

 

 

 

To, że nie mam uziemienia nie znaczy, że nie mam zerowania. Nie polecam ale mieszkając w bloku z lat 50tych jest to konieczne . Nie chodzi tu o instalacje w moim mieszkaniu( że niby stara czy coś) tylko o instalacje w całym bloku.

 

Widzę, że się nie zrozumieliśmy. Zgadzam się z Tobą - nie trzeba mieć 3-żyłowej instalacji, bo wystarczy odpowiednio elektrykę podłączyć czyli to co odpowiada w gniazdku za uziemienie do zera i po sprawie. Jednocześnie pragnę zaznaczyć, że brak "bolca" w gniazdku nie oznacza, że nie ma tam uziemienia podłączonego do zera, bo zamiast bolca może być gniazdko wyglądające tak: http://obrazki.elektroda.pl/8386848900_1348596043.jpg

i jeśli jest podłączone jak już to ustaliliśmy to nie powinno być problemów. 

 

 

 

Widocznie masz za mało lat i nie pamiętasz czasów gdy nie było czegoś takiego jak RCD
 

 

Uwierz mi, że doskonale znam te czasy :D Nikomu w metrykę nie zaglądam, ale powiem tak - na początku podstawówki dostałem Amige 500 i na tamte czasy to był super sprzęt, nie wiem czy kolega (o ile mogę sobie pozwolić na taką zuchwałość) kojarzy taki sprzęt? ;)

 

 

 

a Ty mu radzisz zajrzenie do opcji zasilania?

co rozumiesz przez opcję zasilania? Poradziłem sprawdzenie gniazdka, a nie rozkręcanie zasilacza... przy czym przed udzieleniem rady nie wiedziałem, że ojciec autora tematu jest elektrykiem, więc pewnie w instalacji jest wszystko OK.

 

 Z mojej strony to tyle na ten temat bo szkoda go zaśmiecać takimi wypocinami, które nic nie wnoszą do tematu. Ewentualne niejasności proszę na priv.

 

 

Wracając do tematu

 

Jak wybudzałeś komputer z uśpienia? Przyciskiem POWER czy myszką/klawiaturą? Czy wcześniej korzystałeś z tej opcji i działała poprawnie?

 

Najpierw odpowiedz proszę na powyższe pytania, a dopiero przejdź do tego co poniżej!

 

Pozostaje do spróbowania:
- Zmiana zaawansowanych ustawień planu zasilania (np. wyłączenie opcji Zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego)
- Wyłączenie Szybkiego uruchamiania w opcjach zasilania w Panelu sterowania i/lub wyłączenie Hibernacji (z Wiersza poleceń z uprawnieniami administratora polecenie powercfg -h off aby wyłączyć i powercfg -h on aby włączyć z powrotem).
 
Czasem można się spotkać z opinią, że ponowna instalacja systemu operacyjnego z formatowaniem dysku, po której, po pobraniu wszystkich aktualizacji z Windows Update, należy sprawdzić działanie trybu uśpienia. Koniecznie bez instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania, nawet sterownika do myszki.... ale to trochę ekstremalne rozwiązanie więc wolałbym tego nawet nie sugerować.
Link to post
Share on other sites

Wracając do tematu

 

1. Jak wybudzałeś komputer z uśpienia? Przyciskiem POWER czy myszką/klawiaturą? Czy wcześniej korzystałeś z tej opcji i działała poprawnie?

 

Najpierw odpowiedz proszę na powyższe pytania, a dopiero przejdź do tego co poniżej!

 

2. Pozostaje do spróbowania:
a) - Zmiana zaawansowanych ustawień planu zasilania (np. wyłączenie opcji Zezwalaj na stan uśpienia hybrydowego)
b) - Wyłączenie Szybkiego uruchamiania w opcjach zasilania w Panelu sterowania i/lub wyłączenie Hibernacji (z Wiersza poleceń z uprawnieniami administratora polecenie powercfg -h off aby wyłączyć i powercfg -h on aby włączyć z powrotem).
 
Czasem można się spotkać z opinią, że ponowna instalacja systemu operacyjnego z formatowaniem dysku, po której, po pobraniu wszystkich aktualizacji z Windows Update, należy sprawdzić działanie trybu uśpienia. Koniecznie bez instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania, nawet sterownika do myszki.... ale to trochę ekstremalne rozwiązanie więc wolałbym tego nawet nie sugerować.

 

 

1. Wybudzenie nastąpiło poprzez przycisk Power. Korzystałem z tej opcji i działała poprawnie. http://oi57.tinypic.com/20keukn.jpg

 

 

2. 

a) http://oi61.tinypic.com/2s9x2ir.jpg

 

b) http://oi60.tinypic.com/5e8p3d.jpg

c) Narazie nie robie.

Link to post
Share on other sites

Brak uziemienia często powoduje nadmierny poziom zakłóceń w sprzętach typu komputery itp. 

 

:hahaha:

 

 

 

 

A jak chcesz odpalić kompa bez obudowy, to wystarczy znaleźć na płycie te piny od przycisku włączania i uruchomić go poprzez dotknięcie obydwóch pinów naraz chociażby śrubokrętem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...