Skocz do zawartości

dylemat w wyborze monitora do 1200-400zł


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez gregotsw,

Recommended Posts

Witam, już od dłuższej chwili szukam monitora dla siebie. Aktualnie posiadam Asus VN247H który jest świetny ale chce postawić na widesceen. Dokupując jeszcze 1 takiego oraz 1 (środkowy) który będzie mi służył do wszystkiego.

- Gry ~ aktualnie to takie 40-70% głównie FPS e.g. CS:GO oraz Battlefield / ewentualnie DayZ

- Programowanie ~ tutaj stawiam najwięcej, chciał bym aby monitor nie męczył oczu po dłuższym czasie oraz nie miał wysokiego input laga.

- Tylko i wyłącznie 24 cale.

Mam już wade wzroku a niestety owy Asus jest świetny (niski input lag, niecała 1ms) ale męczy strasznie oczy po 2-3h patrzenia w niego.

Budżet jak wspominałem 1200-400zł, myślałem nad 120/144Hz jednak GTX770 prawdopodobnie nie poradzi sobie z tyloma fpsami w battlefield'zie a jedynie w CS:GO to wykorzystam.

Dziękuje.

Edytowane przez hardbhgaming
Link to post
Share on other sites

jeśli CS:GO to coś z BenQ i jak mówiłeś coś z 122hz / 144hz

ja polecam :

 

http://www.x-kom.pl/p/175474-monitor-lcd-led-24-benq-xl2411z-czarny.html  zobacz to

 

jeśli jakaś gra ci nie udoła fps to lepiej mieć na zapas przyda się na inne gry jak nie bf

 

a i jeszcze to poczytaj : http://www.pcworld.pl/news/132725/Kalibracja.monitora.niezbednik.programowy.html

Edytowane przez DawidMaster
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozmyślałem nad tym Benqiem co pan 2xup podał ale on podobno ma jakiś błąd w firmware? Na V1 podobno podświetlenie na 0 wynosi 150cd/m2? Mieszkam w Anglii więc jeśli wiadomo gdzie mogę kupić wersje V2 to prosze o info.

 

A czy ten dell nie będzie smużył? Troche się tego obawiam bo jednak ma 8ms input laga.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Układasz zestaw oparty na kilku monitorach, U2414H z racji najcieńszych ramek, najlepszych jeśli chodzi o IPS'y czasów reakcji, ergonomii(regulacja na wys. może okazać się nieoceniona przy ustawianiu monitorów obok siebie) jest po prostu najlepszą opcją.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...