Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuje pomocy w doborze podzespołów. Wymagania: Dysk 1TB, 4GB RAM, Procesor Intel Core i5, Płyta główna Asus. Komputer dla nastolatka czyli do gier, filmów i internetu. Chodzi tylko o skrzynkę, czyli bez monitora myszki itd. Prosiłbym także o podanie cen i linków do sklepu jeśli to możliwe.

Link to post
Share on other sites

Troche malo kasy jak na takie wymagania. Chyba, że tniemy na grafie, ale jak komp do gier to troche bez sensu :P

5850 -1kzł / GTX460 / 800zł?

i5 750 -~800zł

PSU 550 OCZ - 270zł

P7p55D - ~400zł

i nagle sie budzet konczy. A gdzie tu ram (400zł), obudowa (200zł Gladius 600), jakiś napęd (66zł), jakies chlodzenie, bo boxowe jest glosne (~80zł) :)

 

Lepiej bedzie na AMD AM3 zlozyc, bo najwazniejsze w grach to dobra grafa :)

Link to post
Share on other sites

Posłuchaj. Jeśli weźmie i5 przy takim budżecie to na kartę zostaną gorszę (o ile coś zostanie), a przy AMD masz możliwość odblokowania 4 rdzenia i pamięci L3 (taki phenom za 2/3 ceny) i będziemy mogli włożyć tam naprawdę mocną grafe.

 

Zapytaj się tego kogoś, dlaczego akurat i5.

Link to post
Share on other sites

Jak tak bardzo chcesz na i5 to:

5850 -1 kzł
i5 750 -~800 zł
PSU OCZ 550W Fatal1ty - 270zł
P7p55D - ~ 400zł 
Goodram 2x2 GB  1333 MHz, CL9 400zł
Gladius 600 200zł
jakiś napęd (66zł)
3136zł

Jak widać, troche ponad budżet :)

 

A teraz polecany zestaw:

5850,

Obudowa Gladius 600

Napęd za 100zł

Zasilacz OCZ Fatal1ty 550W

Ram 2x2GB Goodram 1333MHz CL9

Athlon X4 630

I mobas jakis :)

 

Super zestaw :P MOzna tez dokupic jakis cooler :]

Link to post
Share on other sites

Spoko, po co się zaraz wkurzać. Jak chce, to niech ma. Grafikę można 5830:

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=72284

Ale i tak wtedy jest ~2750zł. Można też 5770, wtedy już będzie akurat:

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=59951

Reszta jak u severna, tylko dysk 1TB:

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=53309

 

A tak w ogóle to powiedz, że te wymagania sa o kant tyłka i powiedz, że można mieć zdecydowanie wydajniejszy, cichszy i ogólnie lepszy zestaw pozostawiając kwestie wyboru ekspertom :)

Link to post
Share on other sites

No ale co poradzisz, przecież jasno i wyraźnie napisaliście u góry, że można lepiej pomijając część wymagań, to nie :) Więc nic na siłę. Nauczyłem się, żeby nie uszczęśliwiać ludzi na siłę, bo i po co? Chcesz, to masz :)

 

Jasne, zestaw na AMD byłby zdecydowanie lepszy w tym budżecie. U Intela procek+płyta są droższe o ~350zł, a dla zwykłego użytkownika nie ma znaczących różnic w wydajności. Można tę kasę dorzucić do grafiki, gdzie wzrost wydajności będzie zauważalny. Więc proszę, powiedziałem to :P

Link to post
Share on other sites

Nie chec na siłe uszczęśliwiać, chce uświadomić, że ma zbyt duże wymagania jak na dany budżet :)

 

Jasne, zestaw na AMD byłby zdecydowanie lepszy w tym budżecie. U Intela procek+płyta są droższe o ~350zł, a dla zwykłego użytkownika nie ma znaczących różnic w wydajności. Można tę kasę dorzucić do grafiki, gdzie wzrost wydajności będzie zauważalny. Więc proszę, powiedziałem to :P

I o to chodziło :)

Link to post
Share on other sites

Ja tu jestem tylko pośrednikiem. Kolega podał mi wymagania i chce poznac optymalny zestaw. Wiem ze na AMD byłoby pewnie taniej i szybciej ale to juz nie ode mnie zależy.

 

W wymaganiach nie podałem że gry muszą chodzić na full detalach:P Ja mam 8600GT i c2d e4500 i moge sobie spokojnie pograc w crysisa na srednich detalach. Więc chodzi poprostu o optymalny zestaw spełniający postawione wymagania, a nie o maszyne ktora pozwoli na płynną gre w każdej grze w max detalach:)

Link to post
Share on other sites

Tak tez sie zgaddzam. Warto zainwestowac w plyte am3 i phenoma 955. chlodzenie za 70 dych do niego krecisz do 3,5ghz.

Kase doloz do gtxa 460 (CZEKAJ NA NIEGO!!) lub do 5850.../ lub 5830 z vapor x i krec mocno :)

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o to, ze gry maja chodzic na full detalach w full hd, ale o to, że nie oplaca sie w tym budzecie brac i5 bo procek sie bedzie nudzil w grach poza GTA IV :) Kompletnie nie ma sensu kupować i5 tylko dlatego bo to Intel, jeżeli przez to nie mozna kupic dobrej grafy. 5770 bedzie z siebie dawał wszystko, a i5 nawet nie zauwazy, ze cos liczy :)

Weź tego swojego kumpla na to forum wrzuc :P

Link to post
Share on other sites

Czyli i5 jest zbyt mocnym prockiem do 5770 i jego potencjał nie zostanie wykożystany w grach? Komputer nie będzie wykorzystywany jedynie do gier wiec mocny procek przyda sie do innych zastosowań. Jak kumpel zmieni zdanie to sobie wybierze jedną z powyższych konfiguracji.

 

Może nie opłaca sie brac i5 ale to juz jego sprawa, najwyzej będzie załował. Jak możecie to podajcie optymalna konfiguracje zgodna z wymaganiami ktore napisałem na początku a kolega juz sobie zdecyduje czy bedzie sie trzymał tych wymagan i bedzie miał słabszego kompa, czy zdecyduje sie na AMD.

Link to post
Share on other sites

Jakie inne zastosowania wymagające poteznej mocy obliczeniowej, w ktorych zobaczysz znaczącą roznice pomiedzy i5 750 a np. x4 630 AMD?

 

Optymalna zgodna z wymaganiami?

 

Radeon 5770

i5 750 -~800 zł

PSU OCZ 550W Fatal1ty - 270zł

P7p55D - ~ 400zł

Goodram 2x2 GB 1333 MHz, CL9 400zł

Gladius 600 200zł

jakiś napęd (66zł)

Choc i tak troche ponad budżet.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...