Skocz do zawartości

Upgrade zestawu do gier [2000 - 2500]


Recommended Posts

Witam szanownych kolegów!

 

Chciałbym dorzucić mocy do mojego komputera ponieważ przesiadam się z monitora 1080p na coś wyższej o rozdzielczości (ale temat założę gdzie trzeba osobny). Zadaniem obowiązkowym komputera będzie odpalenie trzeciego Wiesława na ultra. :)

 

Zastosowanie komputera: Gry

Czy będę podkręcać sprzęt: tak!

Rozdzielczość monitora: 2560 x 1440

Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera?: 

 

Mobo: Fatal1ity H87 - nie jestem z niej zadowolony;

GPU: Gigabyte Windforce GTX770

Procesor: I5 4670k - z Macho Black-White

Zasilanie: XFX Pro Series 550W

RAM: Crucial Ballistix 2x4GB 1600MHz CL9;

Obudowa: Fractal Design R4

 

Specjalne wymagania: nie

 

Płyta lubi zgubić ustawienia do wiatraczków i innych pierdół, ale to powiedzmy, że jest do pominięcia, z kolei słabo się kręci procek. 4.2 to jest dla niego limit do stabilnej pracy (chociaż temperatury są ok.), nie wiem czy taka sztuka, czy taka konfiguracja mu nie pasuje, niemniej do grania chyba wystarczy. Co chciałbym dorzucić/wymienić:

 

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP

Zasilacz Be Quiet! POWER ZONE 750W 80PLUS Bronze

Płyta główna MSI Z97 GAMING 5, Intel Z97, 4xDDR3, 1xM2, VGA, GbLAN, ATX (Z97 GAMING 5)

 

Z obudowy wykręciłem wyciszające elementy z kratek i mam 5 wentylatorów 140mm, więc raczej mi się w niej to nie zagotuje. Karty chcę spiąć w SLI. Nie jestem pewien co do zasilacza i płyty głównej.

Proszę o porady i uwagi.

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

nie wiem czy taka sztuka,

Pewnie tak

 

Masz niezły plan. Ja dorzuciłbym drugą kartę+ płyta Z97 Extreme4 (świetnie wypada w testach)+ Corsair RM750 (świetny zasilacz, oparty na DC-DC, 80+Gold, modularne okablowanie, świetna kultura pracy). 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...