Skocz do zawartości

Mały SSD na SATA II


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez seehiah,

Recommended Posts

Witam

 

Posiadałem wcześniej dysk SSD Agility3 60GB. Obecnie mam w stacjonarce Kongston V300 120GB. Z uwagi iż laptop służbowy HP ProBook 6560b zamula a reinstalka systemu nic nie daje, postanowiłem kupić do niego SSD  :D

 

Parametry HP ProBook 6560b to:

Intel COre i5-2410M

8GB RAM

Grafika ATI HD6470M

HDD 500GB na kontrolerze Intel 6/C200 Series Chipset Family (SATA II)

 

Zastanawiałęm się nad pojemnośćią i doszedłem do wniosku ż 60GB wystarczy w zupełności gdyż obecny dysk 500GB wrzucę do kieszeni w miejsce napędu optycznego i będzie służył jako nośnik danych... Myślałem tez o 120GB ale mija się to z celem bo jest to kszt o jakieś 100zł więcej. Szukam nośnika SSD do pracy pod system Windows 8.1 Enterprise + Office 2013 Professional + Lotus Notes.

 

Jaki dysk polecacie najtańszy  :?: Wiadomo że jak bym się zdecydował na 120GB to brałbym albo Goodram C100 (280zł) albo Crucial M500 (250zł)... Z uwagi iż w laptopie jest SATA II wysokie parametry HDD nie są potrzebne bo kontorler ich nie obsłuży...

 

 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Jak chcesz najtańszy w miarę dobry zapoznaj się z promocją na morele.net

Za 99 złotych dostaniesz wiekowego, chodź dobrego SSD który już niejeden starszy laptop u moich znajomych ożywił.

A mianowicie SSD od Intela 320 Series pojemność chodź tylko 40GB to za tą cenę jest to chicior.

Poniżej link do sklepu/promocji:

http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-320-series-40gb-sata-ii-ssdsa2ct040g310-promocja-398004/

 

Jakby 40Gb Ci wystarczyło to z szczerym sercem polecam.

Link to post
Share on other sites

Jednak 40GB to troche mało... WIndows 8.1 Enterprise + Office 2013 + Lotus Notes 9 zajmują razem z danymi 45GB... 60GB będzie w sam raz. Macie jakąś najtańszą propozycje SSD 60GB?


Warto kupić tego Intela?

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-320-mlc-80gb-2-5-sata-ii-ssdsa2cw080g310-promocja-384574/

Link to post
Share on other sites

Niby mam jedno miniPCI wolne nad kartą. To o czym piszesz to nie mSATA tylko Turbo Memory które jest właśnie pod miniPCI. Turbo Memory jest cachem dla procka a nie magazynem dyskowym. Poza tym HP blokuje mSATA w BIOS i wyświetla błąd że jest nieprawidłowe WiFi.

Ja chcę zwykły dysk SSD 2,5 cala a ten 500GB dam w miejscu napędu optycznego w specjalną kieszeń.

Link to post
Share on other sites

 

 

Za 99 złotych dostaniesz wiekowego, chodź dobrego SSD

 

Dobry to on nie jest.

 

http://www.x-kom.pl/p/189869-dysk-ssd-crucial-128gb-2-5-sata-ssd-mx100-7mm.html

 

M500 nie ma już od jakiegoś czasu większego sensu - MX100 oferuje lepsze osiągi w tej samej cenie.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad Intel 320 80GB bo jest w dobrej cenie ale wyczytałem że są problemy z dyskami Intel serii 320 gdzie można stracić dane - dyski przy spadku napięcia gubią pojemnosć i zmieniają się w 8G. Oczywiście można wykonać secure erise i pojemność wraca ale dane już nie :(

 

Jeśli mielibyście kupić 60GB to który warto kupić? Teraz jest popyt na 120G i wiecej wieć może uda mi się kupić w dobrej cenie jakąś 60GB :)

Link to post
Share on other sites

Szukam dysku do 180zł o pojemności 60GB, nie widzę sensu wydawać dodatkowej kasy na większy dysk tym bardziej że dyski mniejsze niż 120GB można kupić w promocjach wyprzedaży.

Zastanawiam na którym kontrolerze kupić dysk: SF2281, Marvell 88SS9174, czy na Phison PS3108.

W laptopie jest SATA II więc nie musi być demonem prędkości.

 

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...