Skocz do zawartości

Recommended Posts

Trzeszczy jak naciskasz mocniej pedały? Np. przy ostrej jeździe pod górkę albo przy mocnym zrywie?

Jeśli to gdzieś w środkowej części roweru, to stawiam na wkład supportu i okolice. Mówiąc po ludzku: tam gdzie jest korba i ośka podtrzymująca przednie tarcze - koronki.

 

IMO to całkiem normalne. U mnie w Treku z aluminiową ramą takie trzeszczenie wynikało z jakichś naprężeń ramy. Przynajmniej tak mi to ktoś kiedyś tłumaczył. Przejechałem tak ponad 8 tysięcy kilometrów i rower się nie rozpadł.

 

Z tym smarowaniem, to radzę nie przesadzać. Zwłaszcza "psikanie" WD-40 w różne otwory do tego nie przystosowane. Później takie powierzchnie łapią masę piasku, pyłu i dopiero robi się jatka. :)

Link to post
Share on other sites

Jak naciskam mocno pedały i szybko przyspieszam to tez trzeszczy.. ale jak puszcze kierownice i wtedy mocno przyspieszam to juz nic nie trzeszczy.. wychodzilo by na to ze to kierownica. No ale nie wiem.. bo wydaje mi sie ze dziwieki nie wychodza z kierownicy

Link to post
Share on other sites

Jak naciskam mocno pedały i szybko przyspieszam to tez trzeszczy.. ale jak puszcze kierownice i wtedy mocno przyspieszam to juz nic nie trzeszczy.. wychodzilo by na to ze to kierownica. No ale nie wiem.. bo wydaje mi sie ze dziwieki nie wychodza z kierownicy

Odkręcić kierownicę, rozkręcić mostek i wyczyścić. Aluminium ma to do siebie że jak się dostanie trochę piasku to potem trzeszczy w szparach.
Link to post
Share on other sites

Obstawiał bym łańcuch. Otóż po przejechaniu dużej ilości km, sworznie wyrabiają się. Trzeszczenie słychać dopiero wtedy gdy mocniej pedałujesz, bo powstające naprężenia rozciągają łańcuch, który ma tendencję do przeskakiwania po zębach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...