Skocz do zawartości

Recommended Posts

akurat ten 290 to zapasu nie ma czego nie można napisać o 780 no ale automatycznie jest on droższy więc jakby na jedno wychodzi przy czym zieloni oferują pewne gadżety.

Skoro ten psyhx taki zły to co powiesz na temat TXAA ?

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

Nie no wszystko sie zgadza:)

 

Często masz 2 stopnie v-sync Pierwszy to do połowy odświeżania monitora i drugi do całkowitego odświeżania. W moim mniemaniu działa to tak że jeśli w grze masz powyżej np 60 klatek to możesz włączyć vsync na całkowite odświeżanie jeśli w tym wypadku masz powyżej 30 klatek ale nie więcej niż 60 to możesz włączyć połowę synchronizacji. Oczywiście im więcej hz w monitorze tym synchronizacja będzie na wyższych fps. Dlatego napisałem Ci 74 bo mój 60hz monitor podkręciłem do 74 i jako że pełnej synchronizacji nie da rady czyli musiałbym mieć powyżej 74fps to też obcięte jest do połowy czyli 37.

Przepraszam, nie wiedziałem, że jest wiele trybów vsync :)

Link to post
Share on other sites

Nawet sam panel nvidia oferuje synchronizację adaptacyjną zwykłą i adaptacyjną z połowę mniejszym odswieżaniem.

 

Nie wiem natomiast czy czasem nie jest to tak ze adaptacyjna jest w każdej grze i jak nie ma np 60 to spadają do 30 ?

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

Nawet sam panel nvidia oferuje synchronizację adaptacyjną zwykłą i adaptacyjną z połowę mniejszym odswieżaniem.

 

Nie wiem natomiast czy czasem nie jest to tak ze adaptacyjna jest w każdej grze i jak nie ma np 60 to spadają do 30 ?

 

Mi się wydaje, że jest ta zwykła, bo nigdy nie spotkałem się z tą o której Ty gadasz :)

 

Msaa x8 nie jest lepsze niż txaa x4 ?:)

Link to post
Share on other sites

Nie odpowiem Ci na to pytanie bo aż tak techniczny nie jestem, natomiast TXAA generalnie wygląda bardziej naturalnie z widzianych przykładów.

 

Nie odpowiem Ci również na pytanie czy włączać vsync czy nie bo osobiście nie widzę różnicy po za spadkiem fps.

Link to post
Share on other sites

moge sie mylic ale z tego co wiem to raczej na pewno mialo API Mantle nie byc

a szkoda bo wiele osób posiada starsze procki , i zapewne dałoby to sporego kopa i przedłużyło żywotność ich kompów , na forach ludzie domniemają , że są conajmniej dwie firmy którym na tym zależy , żeby się to API za bardzo nie rozpowszechniło   , być może i tak , (chociaż zawsze myślałem że tylko jednej :P  )

 

, od nvidii na bank mial byc physx

 

sporo ludzi żyje nadzieją , a część w błędnym przekonaniu , że najnowsze/nadchodzące produkcje z wł. wszystkim na full i jeszcze do tego z physx , będą tak  optymalizowane że ich konfigi dadzą sobie jakoś radę ,  a ja osobiście -  jakoś tak  - słabo to widzę  ( obym się mylił ):

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/05/watch_dogs/charts/watchdogs_1920_ultraaa.png

 

Link to post
Share on other sites

Chyba z tym vsynciem nie miałem racji. Otóż gram właśnie w asassina i mam tam średnio 36fps, jest moment co zwie się synchronizacja gdzie kamera robi 360 stopni w okół bohatera i z włączoną synchronizacją obraz przesuwa się płynnie z wyłączoną mam co prawda 48fps ale delikatnie przeskakuje i nie ma to za bardzo nic wspólnego z wybranym trybem w menu 1920x1080x60hz bo mam ponżej 60. Niestety włączenie synchronizacji powoduje że w nie których momentach te dodatkowe 10fps by poprawiło płynność gry gdyż czasem spada do 24fps.

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

@gando ja rowniez sie obawiam ale nasze, polskie studio wydaje sie przyklada sie bardzo do tej produkcji..

a ubisoft po tym wybryku z WD u mnie osobiscie na zapewnione ze zanim cos od nich kupie (a planowalem np The Crew) to na bank bede musial "przetestowac"

Link to post
Share on other sites
sporo ludzi żyje nadzieją , a część w błędnym przekonaniu , że najnowsze/nadchodzące produkcje z wł. wszystkim na full i jeszcze do tego z physx , będą tak  optymalizowane że ich konfigi dadzą sobie jakoś radę ,  a ja osobiście -  jakoś tak  - słabo to widzę  ( obym się mylił ):

 

 

wychodzi na to, że r9 290x ma dosyć dobrą wydajność, a znowu ja czytałem, że do wd o wiele gorzej chodzi niż Nvidia, ale może już poprawili stery.

 

 

wez to co było Twoim pierwszym wyborem;)

No myślę nad tym 770, ale który model?

 

http://allegro.pl/karty-graficzne-pci-e-nvidia-geforce-13024?order=p&string=gtx+770&search_scope=category-4312

 

Z msi z oficjalnego sklepu za 1200, a ja z xkom dodają grę WD.

Która będzie najcichsza? Może gigabyte?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

Widzisz fanboy nVidii tak Ci nawkręcał, że teraz POTWÓR jakim jest r9 290x ma "dosyć dobrą wydajność"

 

Już się sam pogubiłem. 

Możesz podesłać jakieś testy na hałas r9 w porównaniu do 770? bo nie umiem znaleźć nic z niereferentów

Link to post
Share on other sites

 

 

ZA 770 przemawia do mnie ten physx, który jest w niektórych grach które zamierzam grać.

Wystarczy poczytać wypowiedzi Nowaja (posiada GTX780) żeby stwierdzić, że PhysX to marketingowe dziadostwo.

 

CZy te cuda przydaje się do czegoś poza grami ?

Właściwie to CUDA nie przydaje się w grach, tylko w renderze i PSie.

 

noo 200zł różnicy, i wydajność ta sama?

Delikatnie na korzyść GTX770, ale jeśli R9 280x można dostać za 700 zł, to 770'tka ma zerową opłacalność. 

Link to post
Share on other sites

No ale to jak 770 za ~1200zł , to już chyba lepiej dopłacić do zauważalnie lepszego Asus ATI Radeon R9 290 4GB DDR5/512bit DVI/HDMI/DP + 3 gry GRATIS!!! / 1350zł , pułap wydajnościowy gtx780 , R9 280X to już jakieś 300zł różnicy więc tu fakycznie można przemyśleć sprawe .

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

dzięki Szambor5

Dla mnie ten physx był wyznacznikiem, ale skoro mówicie, że to dziadosto to wezmę AMD .

Teraz pytanie który?

280x/290/290x, najbardziej byłem za 290x ze wzgl na to że można dostać nowego za 1600zł ale czy na nim pójdzie już ten FC3 na ultra?

Crysis 3 też? 

3 gry dają na STEAM czy uplay?

Edytowane przez BuryZenek
Link to post
Share on other sites

290 to nie jest pułap wydajnościowy gtx780, nie bądź śmieszny:) 290x to pułap wydajnościowy gtx780

 

Bury zenek pooglądaj sobie filmiki z włączonym psyhixem i bez to sobie odpowiesz na to pytanie czy warto czy nie. Ja min dlatego właśnie kupiłem 780 a nie 290x.

 

Popatrz sobie również na testy. Fabrycznie podkręcone 780 przebijają titana a titan przebija 290x i zawsze zostaje Ci zapas by osiągnąć 780ti.

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

 

 

Odpowiednikiem 290x jest 780.

 

No nie bardzo. Pod względem samej wydajności 290X to poziom zbliżony do 780Ti. 


 

 

290 to nie jest pułap wydajnościowy gtx780, nie bądź śmieszny:)

 

Owszem. To ten sam pułap wydajnościowy. Ba, w głupich smarkach stockowa 290-tka wygrywa z większością modeli 780 po OC.


 

 

to dziadosto to wezmę AMD .

 

PhysX to akurat dziadostwo, ale jeśli masz fundusze to mimo wszystko sugerowałbym NV. W grach, które robione są pod AMD, porównywalna NV będzie mieć 5-10 klatek/s mniej i to wszystko. W grach, które robione są pod NV, animacja na kartach od Czerwonych potrafi nieprzyjemnie szarpać, a wrażenia z gry bywają niezbyt ciekawe. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Od wczoraj śledzę różne testy i według nich wygląda to zupełnie inaczej niż to co tutaj piszesz.

Nawet według Waszego rankingu to widać:

http://www.benchmark.pl/strefa/ranking-kart-graficznych

 

W rankingu jest że titan jest lepszy od 290x podczas gdy wszystkie niereferenty 780 są lepsze lub równe titan.

Edytowane przez Akselpl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...