Skocz do zawartości

podbicie gwarancji na ps3.


Recommended Posts

witam , zakupiłem dziś w media markt konsole ps3 slim. otrzymałem paragon itd.

 

w domu zauwazyłem ze w pudełku wraz z instrukcją jest karta gwarancyjna sony .

 

czy muszę mieć tą karte gwarancyjną podbitą ? czy wystarczy tylko paragon w razie w ?

 

karta wyglada w ten sposób (zdjęcie przykładowe  z internetu )

 

http://img821.imageshack.us/img821/9764/obrazgs.jpg

 

i drugie pytanie to na ile jest gwarancja na ps3 w media markt ?

 

Link to post
Share on other sites

Piatka na dysku zajmuje jakieś niecałe 9GB więc nie za ciekawie będzie to wyglądało na wersji 12Gb.Dysk np 160 GB kupisz już za grosze,sam włożysz do konsoli bo jest to banalnie proste w 2 minuty więc ja polecał bym takie rozwiązanie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Moim zdaniem kupując sprzęt w Unii Europejskiej masz 2 lata gwarancji do daty zakupu - tak stanowi prawo konsumenckie i Sony sprzedając towary w krajach UE musi się z tym liczyć. Inną sprawą jest to że Sony jest gwarantem i ustala swoje warunki gwarancji i jeśli je zaakceptujesz to masz 1 rok, ale zawsze możesz oddać towar do sprzedawcy, który przyjmie to na gwarancję w terminie 24 miesięcy od zakupu :). Jak ci przyjmą to już ciebie to nie interesuje co oni z tym zrobią bo masz prawo konsumenckie w UE.... Poza tym po co dodatkowo przy zakupie można rozszerzać na 3 lub 5 lat gwarancje? Myślę że Media Markt doskonale wie że nie 12 miesięcy ale 24 miesiące jest w UE...

Producent daje 1 rok gwarancji, ale wydaje mi się że tu chodzi o gwarancje od daty produkcji, tak jak jest w przypadku Xbox 360 - kupujesz to masz 2 lata od daty produkcji albo od daty zakupu. W sony pewnie jest podobnie - kupujesz to masz 24 miesiące w UE albo 1 rok do daty produkcji w przypadku braku dowodu zakupu.

 

EDIT:

1. Jednak Sony daje 1 rok co jest zgodne bo jak oddajesz sprzęt na gwarancje to akceptujesz te warunki gwarancji (12 miesięcy)

2. Możesz do 24 miesięcy oddać do sprzedawcy w trybie niezgodności towaru z umową ale w tym przypadku do 6 miesięcy od zakupu to sprzedawca musi udowodnić że sprzęt jest zgodny a po 6 miesiącach to kupujący musi wykazać że towar jest niezgodny z umową.

3. O ile wiem to Media Markt jako sprzedawca daje własną gwarancję 24 miesięcy do daty zakupu co jest zgodne z prawem konsumenckim w UE i dodatkowo daje możliwość kupna ubezpieczenia od uszkodzeń mechanicznych bądź rozszerzenia do 3 lub 5 lat gwarancji podstawowej 24 miesiące.

 

Wnioskując w Sony masz 12 miesięcy a w Media Markt (sprzedawca) masz 24 miesiące zgodnie z prawem w UE :)

Edytowane przez cru5h
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...