Skocz do zawartości

WoW - tylko tyle FPS?


Recommended Posts

Witam, postanowiłem po bardzo długiej przerwie wrócić do WoWa, tak więc zrobiłem sobie konto trial żeby zobaczyć jak gra śmiga na nowym kompie. Jednak bardzo się zdziwiłem, FPS w lokacjach bez innych graczy trzymał się ładnie na poziomie 90 jednak jak juz pojawi się kilku graczy to skacze do 70, potem znowu wraca i tak w koło. Postanowiłem pójść do orgrimmar żeby zobaczyć jak tam sobie komp poradzi i tu szczęka mi opadła, 40-30 FPS. Zdenerwowany wchodzę w neta i czytam, że dużo osób ma problem ze spadkami FPS na tej karcie ale żeby aż tak? Ustawienia ultra.

 

 

Gigabyte Radeon 7970 Ghz

i5 3570k @4,2Ghz

Msi GD55

16 gb ddr3 1600mhz

OCZ V4 128 gb

HDD- 1Tb 

monitor Iiyama 27'' 1920x1080 1ms, 120Hz

win 8.1

 

Jeżeli w mieście mam 30-40 fps to nie chce wiedzieć ile będzie na raidach 25 os albo dużych BG.

Myślałem, że na tej karcie pogram w większość gier na ultra bez spadków FPS a jednak karta nadaje się jedynie chyba na złom, nie było gry w którą bym mógł spokojnie pograć nawet ze stałymi 60FPS, czy to GW2 czy nawet NW online, zawsze ten sam problem. Nie wiem po co płaciłem za ten szrot prawie 1700zł skoro przyjemność grania (np. w WoWa, którego ta karta powinna zjadać) a raczej jej brak jest taki sam jak na GTS 250. Wydałem na sprzęt 5000 zł a teraz to się ze mnie śmieją, że co gra to problem. 

 

Jest ktoś może lub był w podobnej sytuacji z tą kartą i Wowem?

 

Proszę o szybką poradę/odpowiedź co może być nie tak, zanim jeszcze bardziej się zdenerwuje i połamię tego kaszalota. 

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Speed test: http://www.speedtest.pl/test/86592794

 

 

Dodam jeszcze ze temp procka i karty na 100% load bardzo dobre, po godzinnym teście max temp GPU: 50 st a CPU:53 - chłodzone macho HR-02

 

Wiem, że to normalne, że im więcej ludzi tym mniej FPS ale wcale w tym mieście nie było specjalnie dużo osób, jeżeli nawet nie było żadnych efektów to nie wiem czy na raidzie było by te 60 FPS. Wystarczy wpisać w google "radeon 7970 wow" i jest pełno linków 

Lower than expected fps with hd 7970 in WoW czyLow FPS with 7970 Radeon GPU - Forums - World of Warcr

 

Teraz już nie wiem czy kupować tego WoWa czy sprzedać w cholerę tego radeona, gdy przesiadałem się dawno temu z geforca 440mx na GTS 250 to poczułem naprawdę moc a przesiadka z GTS 250 na całkiem nowy sprzęt ani trochę mnie nie ruszyła, mimo ze mogę sobie ustawić na ultra to 0 przyjemności z grania w 40-50 fps, jakbym kupił sprzęt za 2000 zł to jeszcze rozumiem ale tyle czasu odkładałem żeby kupić już naprawdę dobry. 5k w błoto albo przynajmniej 1700 na te kartę.


Doczytałem jeszcze, że WoW jest bardzo łasy na CPU, jak myślicie kręcić go jeszcze?

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...