Skocz do zawartości

Monitor do gier ~1000zł


Recommended Posts

Witam, w ciągu najbliższych dni planuję kupić monitor do gier sieciowych (MMO, MOBA, raczej żadnych FPSów) i RPG, tylko i wyłącznie 24 cale. Już byłem zdecydowany na Della P2414H, jednak po obejrzeniu kilku zdjęć z backlight bleedingiem się rozmyśliłem, ponieważ większość czasu gram w nocy przy wyłączonym świetle. Automatycznie też odrzuciłem inne IPS-y z tego przedziału cenowego- bardzo chciałbym mieć dobre kolory ale nie kosztem problemów z nierównomiernym podświetleniem. Kąty mnie raczej nie interesują. Miłym dodatkiem byłoby coś co widziałem u znajomego w Asusie VE247T- kilka różnych ustawień kontrastu, nasycenia, jasności itd, żeby nie trzeba było tego ustawiać ręcznie.

Aktualnie mam na oku BenQ GW2460HM, sporo poniżej budżetu ale nic lepszego znaleźć nie umiem mimo przeglądania wielu stron. Na razie monitor będzie podłączony do laptopa (HDMI), za kilka tygodni będzie działał z 4670k, Z97 Extreme4, GTX 770 albo 780. A więc dwa pytania- czy do 1000zł znajdę coś co spełni moje wymagania, a jeśli nie to ile wyniosłoby mnie kupno takiego monitora?

Link to post
Share on other sites

Tylko katody i tylko używki. W tej cenie spokojnie dostaniesz trzy używane monitory 22 calowe na ips (koniecznie z pivotem - przydaje się do filmów i www, najlepiej w proporcjach 16:10, chociaż 4:3 też da radę). RPG i strategie wyglądają na takim zestawie świetnie (pole widzenia nie jest okrojone jak w 16:9) i nie wymagają tak dużo mocy obliczeniowej jak Crysis (zresztą w rodzielczościach bliskich 4K wygładzanie krawędzi można sobie darować...). I większość RPG akceptowalnie działa w eyefinity na zestawie opartym na Phenomie II x4/x6 i karcie pokroju Radeon 5770. Podsumowując: jeśli dostajesz w tej cenie więcej niż 60 cali, to nie widzę sensu kupować czegoś mniejszego niż 30 cali o podobnych (a nie gorszych jak obecnie) parametrach. Ech, gdyby tak robili obecnie porządne podświetlenie LED...

Link to post
Share on other sites

Faktycznie ciężko znaleźć coś ciekawego w takim układzie wymagań. Oprócz tego BenQ (nie lubię tanich IPS) oraz używanych, o czym wspomniał kolega wyżej, jedyne co mi przychodzi na myśl to taka iiyama:

 

http://kw.pl/szukaj.php?cat=0&save=true&s=iiyama+XB2483HSU-B1&deep_level=0

 

Generalnie nie mam doświadczenia z tą ich markową matrycą AMVA+, ale z opisu (http://www.iiyama.com/pl_pl/aktualnosci/matryce-amva-plus/) wynika, że to połączenie zalet TN'ki i IPS'a , ale nie VA (bo jest zbyt "średnie"). Obczaj, poczytaj, może Cię zainteresuje.

 

(+te promocje Agito.. wszystkim wklejam :D)

 

Pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...