Skocz do zawartości

Czy opłaca mi się polepszyć chłodzenie?


Recommended Posts

Miałem wentylatory CM'a i powiem, że są beznadziejne. Te w budach mają zaledwie łożyska ślizgowe i w dodatku szybko się zacierają. Buda fajna, ale wentyle już nie. Jakieś 6 miechów będzie cicho, a potem zaczną buczeć.

Link to post
Share on other sites

Jak masz jakieś pytania to kieruj je do niego, bo ma bardzo fajne rozplanowane wentylatory :D, ale Paweł ma dodatkowo jeszcze dwie selekty które upchną pod DVD i dał na górę.

 

E:

Jeśli już dostaniesz obudowę to wyciągnij koszyk na dyski, bo niepotrzebnie będzie zakłócał obieg powietrza.

Link to post
Share on other sites

Sory za OT, ale dla autora tematu i dla reszty. Nie kupować wentylatorów Xilence! Łożyska kulkowe, ktore mają sypią się po jakimś czasie wydając niemiły terkot. Jeszcze raz nie polecam!

Link to post
Share on other sites

Powinien zwiększyć obroty, gdy nagle wzrasta temperatura. Może masz gdzies do tej karty programik do sterowania obrotami ręcznie? Albo coś w ATI control Panel?

W everescie pokazuje mi, że w spoczynku wentylator pracuje w 20%, a podczas gry dochodzi nawet do 37%. W każdym razie nie dostałem żadnego programu prócz sterowników, a w ATI Control Center nie ma takich możliwości.

Moim zdaniem coś tutaj jest nie tak. Tutaj jest problem i dodatkowe wentylatory w obudowie niewiele pomogą. Jesli odpalasz wymagającą gierke, to ten wentylator na grafice powinien przynajmniej 70% obrotów dostać. Może ze strony gigabyte są jest jakis soft do sciągnięcia do sterowania tym wentylem.

Link to post
Share on other sites

Powinien zwiększyć obroty, gdy nagle wzrasta temperatura. Może masz gdzies do tej karty programik do sterowania obrotami ręcznie? Albo coś w ATI control Panel?

W everescie pokazuje mi, że w spoczynku wentylator pracuje w 20%, a podczas gry dochodzi nawet do 37%. W każdym razie nie dostałem żadnego programu prócz sterowników, a w ATI Control Center nie ma takich możliwości.

Moim zdaniem coś tutaj jest nie tak. Tutaj jest problem i dodatkowe wentylatory w obudowie niewiele pomogą. Jesli odpalasz wymagającą gierke, to ten wentylator na grafice powinien przynajmniej 70% obrotów dostać. Może ze strony gigabyte są jest jakis soft do sciągnięcia do sterowania tym wentylem.

Ale co jest nie tak w tym, że karta nie daje wentylatora na 100%? Przecież temperatury ma w miarę dobre. Pamiętaj że on miał bałagan w obudowie i tylko jeden wentylator wyciągający powietrze. Oprócz jego nie miał nic.

Link to post
Share on other sites

Jednak nie dopatrzyłem się i poszperałem w ATI CCC i w zakladce ATI Overdrive, jest opcja manualnego sterowania szybkością wentylatora. Tu się pojawia problem, przestawiłem na 50%, niestety ani nie słychać że szybciej chodzi ani temperatury nie spadły. Nie ma różnicy miedzy 100% a 20% tak samo chodzi i takie same temperatury są. Na stronie Gigabyte nic nie było do mojej karty.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...