Skocz do zawartości

Crucial MX100 128GB, 256GB i 512GB - dostępność, wrażenia posiadaczy, dyskusja.


Recommended Posts

Czy może mi ktoś pomóc.

Chcę kupić dyska większy ssd bo obecnie mam 120GB i ciasno się zrobiło :(

Używam komputera głównie do Photoshopa i podobnych programów. Z racji tego że pliki zajmują coraz więcej miejsca jest go brak ....

Obecnie mam Kingston HyperX 3K SH103S3/120G  i myślałem nad kupnem takiego samego ale w wersji 240 GB i nie wiem czy to dobry wybór. 

 

Pomoże ktoś?

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Tak średnio warto, bo za 4 dychy więcej jest 850 PRO, który gwarancję ma na 10 lat, więc jeśli już faktycznie dopłacać to nie do M6 Pro tylko do Samsung'a, bo poza 2x dłuższą gwarą jest również szybszy.

Link to post
Share on other sites

Limit zapisu w Samsung'ach 850 PRO to 150TB. 15TB rocznie. Posiadam 840 PRO od ponad roku, używam go dość intensywnie.

 

1782568_10204972329008589_56452969603808

 

Uważasz, że M6 Pro będzie działał po zapisaniu 150TB lub dłużej niż 10 lat ?

Link to post
Share on other sites

Witam, chcialem kupic SSD. Uwagę skierowałem na Crucial mx100

 

Jednakże nie wiem na który się zdecydować 128gb czy 256gb - w testach na cyferkach ten większy jest dużo szybszy - ale jakie ma to porównanie w codziennym życiu przy zastosowaniu domowym (win 8.1) - czy różnica w szybkości działania jest faktycznie zauważalna ?

 

dotychczas miałem postawiony system na partycji 50gb i starczało miejsca.

Także myślę, że 128 gb - zrobiłbym 2 partycje po 50gb i mysle, że wystarczyłoby mi.

 

Wiadomo lepiej miec 256gb ale cena 400 zl wali mnie troche w pysk. Za rok pewnie bedzie kosztował 200 zl.

128gb to obecnie 240zl to mozna jakos przebolec.

 

Prosze o pomoc w wyborze

Link to post
Share on other sites

MX 100 w wersji 128GB jest nie tylko wolny, ale zwyczajnie nieopłacalny - kosztuje 20-30zł mniej od znacznie lepszego Plextor'a M6S.

 

 

 

Za rok pewnie bedzie kosztował 200 zl.

 

Nie za bardzo. Ceny SSD spadają dość wolno.  

Link to post
Share on other sites

128gb crucial mx100 wolny ? Benchmarki z cyferkami tak wskazuja ? Generalnie przy dyskach SSD o tych prędkościach są to wszystko różnice nieodczuwalne w codziennym użytkowaniu. 128gb czy 256gb roznicy nie odczujesz jesli nie zajmujesz sie obrobka plikow video/grafiką pokaznych rozmiarow. A dysk bedzie mi sluzyl w zwyklym uzytkowaniu. Hmm jeszcze sie zastanawiam 

Edytowane przez trebia
Link to post
Share on other sites

Skoro za 20 złotych więcej masz dysk wyraźnie szybszy (i będzie to widać na przykład w czasie bootowania) to uważam że warto się zastanowić nad swoją decyzją. Jeśli realne prędkości Cię nie obchodzą i chcesz mieć jedynie SSD dla faktu posiadania SSD i szybkich czasów dostępu to możesz kupić najtańszy badziewiak na sandforce. Nie znaczy to że postąpisz mądrze. To nie jest prawda że różnic w prędkości SSD się nie odczuwa. Prawdą jest że nawet wolny SSD jest tak dużo szybszy od HDD że nie wydaje się żeby większa prędkość miała jeszcze jakieś znaczenie. Przy przesiadce ze starszych konstrukcji widziałem jednak wyraźne przyspieszenia czasów ładowania w nielicznych grach które zapisuję na SSD, w czasie ładowania systemu (i tu już dość znaczne różnice) czy prędkości uruchamiania i działania programów zainstalowanych na SSD. Nie wspominam nawet o oczywistych różnicach widocznych podczas faktycznej pracy na tych dyskach (analiza danych). 

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

 

 

128gb crucial mx100 wolny ?

 

Owszem. Jest to dysk wolny. MX 100 sam w sobie jest konstrukcją budżetową, a jego najmniejsza wersja dość mocno odbiega od konkurencji.

 

Zapis ciągły na poziomie HDD - instalowanie na nim gier, obecnie praktycznie każda nowa produkcja waży kilkadziesiąt GB, może przyczynić się do poprawy czytelnictwa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kupilem crucial mx100 256gb

Czytalem gdzies ostatnio ktos podal na forum linka do fajnych testow

byl tam min test roznych ssd z uwzglednieniem mx100 i boot time windows.

nie moge tego znalezc, moze ktos z Was wie gdzie mozna takie rzeczy podpatrzec ?

 

chodzi o to, ze za pierwszym razem jak instalowalem win 8 pro na tym dysku to jak sie komp odpalal to nawet nie bylo loga win ani logowania, tylko takie cale czarne ekrany przeskakujace szybko i od  razu pulpit windowsa sie zalaczal. sprawdzalem czas to teraz nie pamietam a szkoda.

 

teraz jeszcze raz postawilem win 8 pro na tym dysku i jak odpalam kompa to mam znaczek win oraz logowanie, tez szybko sie wlacza (11 sek od nacisniecia powera do pokazania pulpitu) ale nie jestem pewny czy nie wolniej jak ostatnio ? I czemu tak jest, ze teraz jest ten znaczek win a wtedy go nie bylo ? mi sie wydaje, ze wowczas tak szybko startowal ze nawet nie pojawialo sie zadne logowanie ani znaczek win. tylko nie wiem czemu teraz sie pojawia. mozliwe, ze jest wolniej niz poprzednio. czemu tak sie dzieje, tak samo instalowalem jak ostatnio ?

 

moze cos sie uszkodzilo (odpukac) przez ten hard power off ? 

Edytowane przez trebia
Link to post
Share on other sites

Pytanie z innej beczki.
Dzisiaj odbieram MX 100 256 GB co się będzie wiązało ze świeżym systemem itd. Pytanie mam odnośnie platformy steam oraz origin - czy po instalacji będzie można wskazać miejsce zainstalowanych gier czy też będzie trzeba "ssać" na nowo ? (co byłoby absurdalne)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...