Skocz do zawartości

Chieftec Aegis ch-02b-bm by mathewitp


Recommended Posts

Witam wszystkich. Patrząc na projekty forumowiczów postanowiłem troche odświeżyć swoją już leciwą budę, z początku nie miałem za bardzo pomysłu co zmienić na ile się da coś w niej zrobić. W zasadzie zmusił mnie do kombinowania trochę, zakup nowego zasilacza który przysłonił delikatnie kratkę wywiewająca w górnej części obudowy przez co postanowiłem udrożnić trochę przepływ powietrza likwidując pułki na dyski 3.5"

 

Poniżej kilka zdjęć z przebiegu tej zmiany. Lecz teraz nie wiem co dalej... coś bym jeszcze zmienił ale nie mam pomysłu.

 

Link do zdjęć

Link to post
Share on other sites

Powodzenia w dalszych pracach 

 

no i propozycja 

Pomyśl może o takim coverze 

 

 

 

 

20140603_225221.jpg

 

 

 

Jak umieścisz go na kołkach dystansowych to będziesz miał miejsce na ukrycie przewodów  i wyeksponowanie  dysku

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przechodzę przez to samo :)

 

Oto co ja zrobiłem z moim chieftec-iem:

- na dole wyciąłem dziurę na wentylator 14-15cm (TY-150), którą przysłoniłem kratką z filtrem.

- "ofiltrowałem" boczne otwory na wentylatory.

- powycinałem przepusty na kable obok płyty głównej.

- poza tym zrobiłem malowanie emblematów Wiedźmińskich inspirowanych TYM - całkiem fajnie mi to wyszło

 

Być może jeszcze się pokuszę:

- przeniesienie zasilacza na dół (nie wiem czy nie za dużo roboty) lub odwrócenie zasilacza wentylatorem do góry przy wycięciu otworu w górze obudowy i ofiltrowanie.

- wywalenie półek na dyski - to co Ty już zrobiłeś

- wyciszenie obudowy matami bitumicznymi

- umieszczenie dysków HDD w zatokach 5.25 w boxach wyciszających.

- gdybym się zdecydował na kompaktowe chłodzenie wodne to wycięcie wylotów na górze obudowy.

 

Generalnie staram się zachować to że więcej powietrza do obudowy jest wciągane niż z niej wyciągane - pomaga w utrzymaniu czystości.

Link to post
Share on other sites

To chyba wyciąganie jest czystsze? No u mnie HDD siedzi w 5.25. Ale zastanawiam się czy całkiem zatok nie wy******. 

Co do zasilacza też z chęcią bym go przeniósł na dół tylko boje się o zachwianie stabilności budy. Już sporo straciła bo wyjęciu zatok. No ale na razie pomysły się gotują w głowie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Edytowane przez mathewitp
Link to post
Share on other sites

Zauważ że jeśli więcej jest wciągającego to kontrolujesz którędy to powietrze wchodzi - przez filtry które przecież lepiej czyścić niż całego kompa. Jak więcej jest wyciągających to powietrze jest zasysane innymi możliwymi otworami które przemycają kurz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...