Skocz do zawartości

"Brakuje pamięci", zaskakujący komunikat.


Recommended Posts

Od pewnego czasu widuję komunikat o brakującej pamięci co jest dosyć zaskakujące przy 16GB... 
Gdy odpalam menadżer zadań lub menadżer zasobów lub menadżer z comodo za uja nie kalkulują mi się wyliczenia z aktualnym zużyciem...
Czym najlepiej sprawdzić zajmowany ram uwzględniając system itp? 
 

Link to post
Share on other sites

Proponuję zacząć od aktualizacji sterowników, zwłaszcza do karty graficznej. Do tego pobrać darmowy program process explorer i zobaczyć, czy procesy zużywają tyle samo pamięci co w menadżerze zadań. Ponadto, pobrać i przeskanować system Combofiksem (skanować najlepiej w trybie awaryjnym bez dostępu do sieci).

 

W razie braku umiejętności własnych, udać się do serwisu komputerowego.

Edytowane przez ogotay
Link to post
Share on other sites

saddam, pisałem, że w menadżer zasobów również nic ciekawego:P 
Ściągam sterowniki i przy okazji combofix-a. Będę walczyć z tym. 

Edit:
Aw key, sterowniki wgrałem, combofix nie pójdzie. Nie działa z 8.1 i już.

Edytowane przez Mistic92
Link to post
Share on other sites

Fak. Wpis z dziennika zdarzeń. 
 

 

System Windows pomyślnie zdiagnozował warunek braku pamięci wirtualnej. Następujące programy zużywają większość pamięci wirtualnej: chrome.exe (6704) zużywa 149790720 b, spotify.exe (6472) zużywa 108527616 b i MailClient.exe (1264) zużywa 105238528 b.

Link to post
Share on other sites

Najlepsze, że teraz jak się podsumuje procesy w menadżerze to zabierają więcej niż wtedy ale użycie pamięci tylko 38% :D Ja kurfa nie wiem skąd się to bierze:D 

 

 

duzo korzystasz z youtuba? on lubi zajezdzac nawet mocne komputery (dlatego uzywam od ponad roku tylko Torcha zamiast Chroma, zuzycie pamięci spadlo mi podczas korzystania yt z 99% do 10%...) - a jeśli to nie youtube to odinstaluj całkiem javę (zawsze mozna zainstalowac ponownie) i sprawdz rezultaty, wtedy bedzie mozna latwo wyeliminowac jedna z potencjalnych przyczyn.

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...