Skocz do zawartości

wymiana GTX 560 - na kartę optymalną do reszty komputera


Recommended Posts

Witam serdecznie. Mam komputer klasy nettop i chaciałbym w nim wymienić kartę graficzną na jakąś bardziej współczesną i optymalną do całego zestawu.

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: teraz , cena dowolna , oczywiście możliwie niewysoka

-Zastosowanie: gry - Tomb Raider, Wolfenstain, Tief

-Model i moc zasilacza: nie znam modelu, podano 700 W

-Reszta specyfikacji komputera:

 płyta główna MSI H81I Socket 1150 USB 3.0 SATA III - mini ITX

CPU Intel Core i5 4440 

GPU GeForc GTX 560 GDDR 5, 192 bits, zegar 736 MHz

8 GB RAM AData XPG 2 x 4 4GB dual 1600 CL9

dysk SSD 120 GB

-Rozdzielczość monitora w której grasz; monitor Samsung 23 cale 1920x1080

-Obudowa: Coolermaster Elite 120 Advanced

 

Z góry Dziękuję za odpowiedzi.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Najlepiej by było podać budżet na kartę graficzną  bo do tego procka śmiało można się pokusić o radeon r9 280x lub gtxa 770  to myślę że by były optymalne karty dla twojego zestawu  pod warunkiem że zasilacz   to nie jest jakieś  no name z czarnej listy  .Podaj to co masz na naklejce na zasilaczu

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

udało mi się znaleźć pudełko od zasilacza. To jest "take me tm" by tracer 700 silent power suply. Mam nadzieję ze te dane wystaczą. 

Jesli chodzi o karty to myślałem nad GTX 770 lub jakimś radeonem R9 podobnej mocy. Tylko ze względu na wielkość płyty głlewnej i obudowy nie może ona być zbyt duża. Biorę pod uwage używki. Zapominalem dopisac jeszcze w przeznaczeniu karty, że zależy mi na na obu grach Metro. 

p.s otrzymalem propozycję kupna karty R9 280 DirectCU II od Asusa za ok 1150 zł, ale jakoś ona do mnie nie przemawia. 

Link to post
Share on other sites

właśnie sobie przejrzałem "czarną listę" i znalazłem tam swoje cudo. No więc moje pierwsze pytanie o kartę trochę się rozrosło. Proszę o poradę jaki zasilacz i jaką kartę warto kupić do mojego zestawu. Oczywiście za jakąś rozsądną cenę  :)

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

thermaltake 530 + 280x uzywana na gwarancji i jeszcze Ci na 2 skrzynki piwka wystatczy:)

napisz ile mnie to będzie kosztowało lub ewentualny link. A jeśli chodzi o piwko to sam sobie je robię, niestety chyba Ci mailem nie dam rady wysłać  :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak kupisz bez x to sobie sam podkręcisz.

To nie są te same karty. R9 280 to 7950, a R9 280x to 7970 GHz Edition.

 

 

 

napisz ile mnie to będzie kosztowało lub ewentualny link.

Zasilacz to koszt ~200 zł,a używana karta ~700-750 zł 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na pewno R9 280? Jeśli tak, to przepłacasz 300 zł względem cen sklepowych :P

Podaj budżet na kartę i zasilacz

zapomniałem odpowdzieć na drugie pytanie. Budżet na kartę i zasilacz, kurczę naprawdę trudne pytanie. Oczywiście najlepiej jak namniejszym kosztem ale mówią że tylko bogatych stać kupować tanie rzeczy. Mam odłożone trochę grosza, a raz kozie smierć do 1200 zł  :)

Link to post
Share on other sites

To nie są te same karty. R9 280 to 7950, a R9 280x to 7970 GHz Edition.

 

 

 

Zasilacz to koszt ~200 zł,a używana karta ~700-750 zł 

czyli jakieś 1000 zł. Odpowiada mi bardzo taka cena. Tylko teraz co konkretnego można kupić za tą sumę? I żeby mi weszło na płytę     i do obudowy. 

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc. Nowy zasilacz jest już na swoim miejscu thermaltake 530 80+ bronze za 190 zł a na kartę czekam. Używka Gigabyte GV-R928XOC-3GD za 700 zł jeszcze na gwarncji. Razem 890 zł. Faktycznie zostaje jeszcze na parę skrzynek piwa. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...