Skocz do zawartości

Kupić teraz czy poczekać?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Klikacz,

Recommended Posts

Witam mam tylemat. Znajmowy ma syna który interesuje się programowaniem , programy adobe, vegas +  gry , aktualnie do gier ma konsole ps3 a kompa to athlon  64 x2  2.2 ghz chyba , 4 GB RAM ddr i palita gt 520( taki komp do gierek intrnetowych i do programow mu starczy. Mój dylemat jest następujący kupić teraz i 5 4670k ( ew i7 4770k uzywka lub i7 4770 nowy) + crucial ballistix 8GB + do tego  z i5  płyta z chipsetem z 97 ( kwota do 1600) , lub poczekać do tego października/listopad na chipset x99 z nowymi ramami ddr4.

Link to post
Share on other sites

W takim razie ja proponuję poczekać do nowego chipsetu. Syn jest młody, niech się przez ten czas lepiej uczy w szkole a w wakacje może pograć na konsoli :D Zakup tak drogiego sprzętu w tym czasie nie jest dla niego konieczny, ponieważ to jest zapewne jego pasja, równie dobrze może mu przejść ochota na zostanie programistą/grafikiem za rok/dwa i co wtedy z tym fantem zrobić?  A tak to do jesieni będzie można spokojnie poczekać, zobaczyć co jest dostępne i jak to wygląda cenowo. Po 2 obecne i5/i7 będą wtedy sporo tańsze.

 

Co do samego sprzętu: jeśli na poważnie się bierze za Vegasa i Adobe to 16 GB ramu i i7 na pokładzie mile widziane.

Link to post
Share on other sites

Z tego co pamietam to na poczatku  roznice miedzy DDR2 a DDR3 w wydajnosci byly znikome.

Zauwaz ze jak wchodzi nowa technologia, to stara nagle nie staje sie wolniejsza ;) a jezeli nie bedzie korzystal z APU (a z tego co widze to nie bedzie) to wyzej taktowana pamiec nie zrobi duzej roznicy w grach

X99 z tego co wiem beda obslugiwaly 8 rdzeniowe procesory intela i za 1600 zl to moze bedzie mogl sobie moze sam procesor kupic (juz pomijajac fakt ze do gier w zupelnosci wystarczy i5 i i7 niewiele wiecej da)

wedlug mnie jak potrzebuje komputera teraz, to niech kupuje teraz, zawsze jest cos nowego na horyzoncie i czekac mozna w nieskonczonosc

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...