Skocz do zawartości

Wymiana obudowy pod nowe podzespoły do 500zl


Recommended Posts

Witam, planuję rozbudowę komputera mam już wybrane graty jakie będą w obudowie

Procesor i5 4670

Płyta asrock z97 performance

Grafika r290 lub gtx 780

Zasilacz bequiet 550W

Chłodzenie CPU thermalright macho hr 02

Stara obudowa cooler Master centurion 690

 

Dziś założyłem nowe chłodzenie procesora macho hr 02, ale ledwo zmieściło mi się do obudowy starej. A do tego karta graficzna tez wejdzie na styk nowa jak mierzyłem.

 

Stara obudowa ma glosne wiatraki chodzą na 100%nie mam regulatora żadnego.

 

Z nowej obudowy chciałbym żeby miała dużo miejsca, nie powiedziane ze kiedyś będzie chłodzenie wodne a narazie żeby wiatraki dostarczone z obudową były dobrej jakości... Kwota to max 500zl ma być cicha dobrze wentylowana i rozwojowa co polecacie?

Link to post
Share on other sites

Zestaw masz bardzo słabo dobrany, więc widziałbym tak duuużo zmian. Wypełnij to, a dobierzemy wszystko, nie tylko obudowę:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

Z nowych częsci planowanych do zakupu to:

Procesor I5 4670

Ram 2x 4GB Crucial 1600 MHz CL8

Grafika r9290 lub gtx 780

Płyta główna Asrock z97 performance

Jakiś ssd dojdzie pewnie

 

Posiadam

Obudowa cooler master centurion 690

Zasiliacz Be-Quiet straight power E5-550W

Dyski 2x 3,5" stare które zostają

Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 Macho BW

 

Zastosowanie głównie pod gry, ale czasem delikatna obróbka wideo (ale to tylko prosta edycja)

Na obudowę zamierzam przeznaczyć max 500zł na resztę gratów 3400.

Myślałem że obudowa przejdzie stara, ale ma 6 lat wentylatory juz sa do wymiany chyba suszarka ciszej pracuje.

Nie zalezy mi na kompletnej ciszy, chciałbym w przyszłości móc rozbudowywać kompa, pewnie nawet chłodzenie wodne by wpadło,a le narazie muszę wymienić stare podzespoły a wszystko włożyć do nowej obudowy z duzymi możliwościami, oraz przewiewnej

Link to post
Share on other sites

 

Dobra ale mniej więcej wiecie jakie graty będą w obudowie nad podzespolami jeszcze mogę je zmienić zawsze... Chodzi mi o obudowę w tej chwili, podoba mi się ten corsair 500r., zastanawiałem się jeszcze nad nzxt 440 ale tam będzie cieplej w niej napewno... Myślałem tez nad cooler Master haf 932, ale wygląd ma taki wzywający. Macie jeszcze jakieś inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie autor podał sensowną propozycje a ewentualne oc z reguły wychodzi drożej od zakupu czegoś lepszego. Może spytajcie go jeszcze czy jest leworęczny :)  hehe

Ja do swojego kompa planuje kupić http://www.morele.net/obudowa-thermaltake-commander-ms-i-snow-edition-vn40006w2n-541356/

Dodam że moja konfiguracja jest tragiczna athlon II 620 stary zasilacz z tragiczną linią 12v plus gtx 760 4GB nawet szybko renderuje na CUDA hehe Za procesor z 5 lat temu dałem 300 zł a teraz na karte 1200 i śmiga wszystko

Co do chłodzenia wodnego co je planujesz dokupić puźniej ludzie kupują aby wyciszyć kompa bo chłodzenie powietrzem dobrej marki jest tańsze i wydajniejsze od wodnego no chyba że wydasz duuużo kasy ale i tak przewyższy to koszt dokupienia lepszej grafy czy procka. 

Polecam dyski SSD mały koszt a szybciej śmiga;-)

Link to post
Share on other sites

W takim razie nie warto pakować się w wodne tylko dobre wentylatory i wszystko będzie dobrze smigalo? Podoba mi się nzxt 440 ale patrząc na testy widziałem ze temp w niej są wyższe ale za to wyciszona jest. Znów haf będzie mniej wyciszony ale napewno lepiej chłodzony. Do tego ma boczny dużej średnicy wentylator. Jakieś inne propozycje? Tak aby spokojnie thermalright macho wszedł do niej.

 

Edytowane przez dj crazy
Link to post
Share on other sites
Jakbyś miał jakieś pytania to wal :)

Temperatury są minimalnie wyższe. Grafika w bezpośrednim porównaniu miała 3 stopnie więcej niż we fractalu R4 :P

 

Zainstalowane w niej wiatraki są ciche czy do wymiany? Jakie masz w niej chłodzenie woda czy zwykłe? Ile ma miejsca szerokości na chłodzenie CPU? I masz gdzieś opisane wrażenia z tej obudowy? I czy jest cicho oczywiście?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zainstalowane w niej wiatraki są ciche czy do wymiany?

Są ciche.

 

 

Jakie masz w niej chłodzenie woda czy zwykłe?

Normalny cooler powietrzny.

 

 

Ile ma miejsca szerokości na chłodzenie CPU?

około 180mm

 

 

I masz gdzieś opisane wrażenia z tej obudowy?

Niebawem będzie recenzja na moim blogu :)

 

 

I czy jest cicho oczywiście?

Jest cicho :) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...