Skocz do zawartości

Miałem dzisiaj dziwny przypadek w Watch Dogs


Recommended Posts

Hejka. Grałem dzisiaj w W_D i robiłem misję z załatwianiem bryk (dostarczanie w określonym czasie określonych pojazdów, wiadomka) czyli wiadomo: duże predkosci. No i jak tak sobie jechałem to dwa razy zdarzylo mi sie cos takiego: gra nagle zwalniała, do chyba 0 fpsów, w tym samym czasie wykrozystanie karty graficznej i wszystkich rdzeni procka malało do jakiś 20-30%, przy czym takty karty graficznej pozostawały na max (1070 i 6000 MHz) a jedynie wykorzystanie pamieci w niej spadało.

 

Czego to moze byc wynik? Fakt, gra czesto ma czkawke fpsową jadąc autem szczegolnie, ale cos takiego to jakby odrebny temat. Co najciekawsze, po zminimalizowaniu gry zobaczylem ze afterburner pokazywal w tym czasie że niby gra miała 75 fps :D, no raczej nie... Dodam że temperatury były b. niskie w czasie kiedy to wystapilo - 66-67 *C GPU i jakies smieszne temperatury CPU, koło 53 czy cos, wiec to na pewno nie spadek taktow ze wzgledu na nią. Gram na ultra ustawieniach i taki mam zestaw:

 

CPU: i5 2500K @ 4,6GHz

GPU: AMD Radeon R9 280x

RAM: 8GB

Windows 7 64bit

Mialem pagefile w czasie tego dziwnego wyskoku ustawione na 12GB ze standardowych 8GB bo slyszalm ze tyle powinno wynosci, ale watpie ze to tego wina.

Link to post
Share on other sites

WatchDogs, działa świetnie na Geforcach, ma problemy z działaniem na architekturze AMD.

 

Poprostu czegoś niedopracowali, nie wiem czy możesz spodziewać się patcha, który to naprawi...

Póki co musisz się przyzwyczaić do spadków fpsów co jakis czas.

Link to post
Share on other sites

a ja się podłączę tylko , ze u mnei wygląda to identycznie jak w 32s , chwile jest jeszcze głos potem zawieszenie systemu i tylko restart pomaga i różnie raz po 30h gry raz po 15 min.., może to nie tak denerwuje ale chciałbym się domyśleć czego to wina karta w sumie nówka gtx 780  ,zasiłka 750w power pro 10 .,.. wcześniej miałem błąd "kernel" walczyłem fixami itd , w końcu zrobiłem format zainstalowałem sterowniki i już nie występuje , ale właśnie te zwieszanie się teraz pojawiło co jakiś czas niezależnie od ustawień  w innych grach tego nie ma , więc czyżby optymalizacja  ?? i czekamy na patch dodam , ze karta nie sypie artami w furmarku , czy benkach więc wydaje się sprawna i temperatury w normie nie przekracza 57 procek też góra 55

 

reszta pc jakby co

8gb ram corsair vengeance

i5 2500k

asus maximus IV

 

a i na koniec jak już zawracam dupera od dłuższego czasu borykam się z problemem restartu po chłodnej nocy ,ale teraz tez się zdarza  czyli odpalam pc i reset , ponowne uruchomienie i zaskakuje , ale nie zawsze i to już trochę bardziej wkurza przewertowałem co się dało i kapa , czyżby RAM tutaj był odpowiedzialny za wszelkie szkody ? a moze płya głowna już ma dosyć :D dodam , że czasem jak jest restart np po wgraniu nowych sterowników komp pali 3sek i siada trzeba go uruchamiać ponownie i wyskakuje overclocking failed...nawet jak jest na bazowych ustawieniach :D

 

z góry dzięki i sorry za podczepienie peace :*   

Edytowane przez xyzi5
Link to post
Share on other sites

A sprawdzales czy przy tych zwiechach obnoza Ci wykorzystanie cpu i gpu? Bo moze obniza i nie wraca juz.

nie nie patrzyłem , ale jeśli nawet to co może być tego przyczyną?  i dziś akurat na "zimno" nie było restartu 

Link to post
Share on other sites

no też tak myślę , że główną przyczyną tego zwieszania się jest wina gry , ale zimnych restartów to nie mam pojęcia ale obstawiam RAM , lecz w mem test przeszedł bez errorów , być może płyta i coś jej dolega , ale sam już nie wiem bo przed  chwila uruchomiłem pc i musiałem ponawiać 3 razy zanim załapało...takie restarty to już od dłuższego czasu i jak już chodzi to chodzi non toper :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...