Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :)

 

Na początku napiszę, że jestem ciemny w tym dziale i podana cena jest taką "mniej więcej", gdyż nie wiem, czy tyle wystarczy na sprzęt, który będzie zawierał to, na czym mi zależy. Oczywiście, nie dajmy się zwariować. Max 2 tys  :)

 

Więc, tak jak napisałem, w tym temacie jestem ciemny. W zasadzie nigdy nie zastanawiałem się nad kupnem aparatu, gdyż jak to teraz jest u sporej liczby ludzi "mam telefon, więc aparat nie jest potrzebny". Uległ ten pogląd zmianie po ostatnich wydarzeniach. Wiem, że nie zawsze będę go używał, że czasami będzie leżał, ale w razie potrzeby będzie gotowy do działania.  Nie jestem jakimś mega wymagającym człowiekiem, ale zależy mi, żeby aparat robił zdjęcia o bardzo dobrej jakości i żeby robił je szybko. Nie wiem jak to jest dokładnie w aparatach, ale nie chcę, żeby było coś takiego jak w telefonach, że wcisnę przycisk zrobienia zdjęcia, a telefon myśli, wyostrza, robi zdjęcie, zapisuje i nie dość, że trwa to tyle czasu, to po prostu zdjęcie okazuje się chu... bardzo brzydkie :) A w wielu przypadkach drugiej okazji może nie być. Hmm. więc tak, co jest dla mnie ważne, by zawierał to aparat:

  • - szybkie robienie zdjęć, tak, żeby można było szybko zrobić jedno po drugim
  • - bardzo dobra jakość robionych zdjęć
  • - szybkie łapanie ostrości

HMM. Myślę, że napisałem wszystko, co ważne. Czekam na odpowiedź.

Z góry dziękuję, pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites

Hej, no w sumie masz rację - zdjęcia robione telefonem to nie to samo co z aparatu, sam sie za czymś rozglądam. A nie chcesz kupić sobie kamerki z funkcją aparatu? Mógłbyś nagrywać filmiki, a przy okazji wykorzystywac sprzęt do robienia zdjęć - takie 2 w 1:) 

Link to post
Share on other sites

Sony RX100

Canon G1X

Canon EOS M + 22mm + adapter EF/EF-S (ok 1500 zł) + jakieś dodatkowe szkło

Sony NEX 3NL + 16-50mm (ok 1200 zł) + jakieś dodatkowe szkło

Sony alpha a3000 + 18-55mm (ok 1200 zł) + jakieś dodatkowe szkło

 

Pierwsze dwa to kompakty, pozostałe to bezlusterkowce. Lustrzanek nie proponuję, skoro twoim jedynym doświadczeniem z fotografią jest aparat w telefonie ;)

Link to post
Share on other sites

Cześć  :)  ja też przymierzam się do kupna nowego aparatu więc i ja się dopisze jeśli można :P   w granicach 1500/1800zł , miałem już zwykła cyfrówkę a teraz szukam czegoś z większymi możliwościami na lustrzankę to za mało , a chciałbym teraz coś bardziej zawansowanego , przede wszystkim zależy mi na dobrej jakości zdjęć fullhd i filmów z płynnym zoomowaniem, wpadły mi w oko te dwa aparaty może coś polecicie  który lepszy lub jeszcze coś innego. 

 

http://www.ceneo.pl/19299429#tab=spec

 

http://www.ceneo.pl/23861240#tab=spec

 

Aparat będzie głównie używany tak dla domu rodzinne spotkania , wakacje ogólnie turystyka . i chciałem  coś w miarę uniwersalnego  :) 

Link to post
Share on other sites

Wszystkie :P Każdy jest inny.

 

W uproszczeniu:

G1X ma większą matrycę od RX100 (prawie APS-C vs 1 cal), więc będzie robił lepsze zdjęcia. RX100 ma jednak dużo więcej funkcji i kręci lepsze filmy.

Bezlusterkowce natomiast mają matrycę APS-C i pozwalają na podpięcie takiego obiektywu, jaki ci pasuje, więc jeśli zainwestujesz w dobre szkło, to dadzą lepszą jakość zdjęć i można je rozbudowywać. Możesz kupić teleobiektyw przez co nie jesteś ograniczony do malutkiego zoomu jak w powyższych kompaktach. To wszystko jednak wiąże się z mniejszą wygodą (rozmiar, zmiana obiektywów) i kosztami (dobry obiektyw kosztuje).

 

Jeśli ja bym miał taką kasę do wydania, wolałbym wziąć bezlusterkowca ze względu na brak ograniczeń, które są w kompaktach. Ale nie wiem co będzie dla ciebie lepsze. Kompletnie nic nie napisałeś jakie będzie zastosowanie tego sprzętu. Wymagania typu "ma robić szybko ładne zdjęcia" spełnia każdy z nich.


 

 

Cześć    ja też przymierzam się do kupna nowego aparatu więc i ja się dopisze jeśli można    w granicach 1500/1800zł , miałem już zwykła cyfrówkę a teraz szukam czegoś z większymi możliwościami na lustrzankę to za mało , a chciałbym teraz coś bardziej zawansowanego , przede wszystkim zależy mi na dobrej jakości zdjęć fullhd i filmów z płynnym zoomowaniem, wpadły mi w oko te dwa aparaty może coś polecicie  który lepszy lub jeszcze coś innego.    http://www.ceneo.pl/19299429#tab=spec   http://www.ceneo.pl/23861240#tab=spec   Aparat będzie głównie używany tak dla domu rodzinne spotkania , wakacje ogólnie turystyka . i chciałem  coś w miarę uniwersalnego   
 

Te aparaty dadzą ci jakość zdjęć niewiele lepszą od o połowę tańszego kompaktu. Dlaczego? Z prostego powodu: mają matrycę o takim samym rozmiarze. Z dwojga złego wybrałbym FZ200, ponieważ ma fantastyczną optykę.

Jeśli taka jakość ci starczy, to ok, ale wtedy może lepiej oszczędź kasę i weź Canon SX270 za 700 zł? Jeśli nie, to zainteresuj się tym, co zaproponowałem @joziopetarda.

Link to post
Share on other sites

No właśnie  już miałem kompakt i  szukam teraz  coś bardziej zawansowanego , te kompakty jak g1x , rx100  mają minimalny zoom a jednak chciałbym żeby jakiś tam był   coś tej  klasy już miałem , nad  bezlusterkowcem nawet nie wiem  czy jest sens się zastanawiać są tak drogie i akcesoria obiektywy że by równie dobrze można się nad lusczanką zastanawiać , ale za  taką kasę    nie wiem czy się coś fajnego też dostanie obiektyw też podstawowy dobry do miasta , muzeum co najwyżej a wyjście w plener bez zooma znowu i dodatkowe koszta .

Link to post
Share on other sites

Nie miałeś nic z tej klasy.

 

G15

 

LX-7

 

Będziesz miał zdjęcia i filmy na pełnym ekranie,w przypadku lx-a bardzo dobra jakość w formacie AVCHD Progressive lub MP4. Lepiej radzą sobie w słabo oświetlonych miejsc.

 

G1X czy RX100 przepłacisz.

 

Jak będzie za mały zoom dla ciebie to na ultrazoomy będzie tak samo wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Link to post
Share on other sites

No  największa bolączka tych aparatów jak dla mnie to minimalny zoom który chciałbym mieć chociaż podobny do mojego poprzednika 


A może polecisz jakąś luszczankę za około 2 tyś chciałbym się im przyjrzeć  po czytać co teraz jest w tej klasy  sprzętu warte uwagi ? ..

 

 

 

A używana luszczankę opłaca się kupować ? jest też tego trochę do wyboru i zestawy co o tym sądzisz , 

http://allegro.pl/aparaty-cyfrowe-lustrzanki-110621?ref=electronics-layer-main&buyUsed=1&a_enum%5B814%5D%5B2%5D=2&a_enum%5B14268%5D%5B3%5D=3&a_enum%5B14289%5D%5B1%5D=1&a_mask%5B43%5D%5B8%5D=8

Link to post
Share on other sites

No  największa bolączka tych aparatów jak dla mnie to minimalny zoom który chciałbym mieć chociaż podobny do mojego poprzednika 

A może polecisz jakąś luszczankę za około 2 tyś chciałbym się im przyjrzeć  po czytać co teraz jest w tej klasy  sprzętu warte uwagi ? ..

 

 

 

A używana luszczankę opłaca się kupować ? jest też tego trochę do wyboru i zestawy co o tym sądzisz , 

http://allegro.pl/aparaty-cyfrowe-lustrzanki-110621?ref=electronics-layer-main&buyUsed=1&a_enum%5B814%5D%5B2%5D=2&a_enum%5B14268%5D%5B3%5D=3&a_enum%5B14289%5D%5B1%5D=1&a_mask%5B43%5D%5B8%5D=8

Ja używanej lustrzanki bym nie kupił. Nie wiemy w jakich warunkach pracował (jego stan rzeczywisty wewnątrz) czy był już serwisowany i najważniejsze jego przebieg-żywotność migawki krótsza a ta kosztuje 500-600zł np w Canon600d czy Nikon 5100.Niby mozna to sprawdzić ale różnie z tym bywa.

 

Po drugie po co ci lustrzanka ? tam też nie będziesz miał dużego zooma.Jest to hobby czy będziesz się interesował fotografią i miał kase na szkła ? Bo z tego co widzę,coraz częściej pada pytanie jaką luszczankę lustrzankę a większość to amatorszczyzna która jej tak naprawdę nie potrzebuje ale kupuje (jej wybór) bo to luścianka.Pózniej jednym leży  w szafach bo się nosić nie chce,drudzy nie mogą ogarnąć tryby PASM i dupcą zdjęcia jakie im wyjdą a tylko garstka foci ciekawe rzeczy.To samo tyczy bezlusterkowców choć trochę mniejsze ale zasada ta sama,są to aparaty do dalszej rozbudowy o dodatkowe obiektywy.

 

Do normalnych zdjęć rodzinnych,imprezki itp wystarczy co masz w tej chwili.Jak szukasz lepszą jakość filmów i zdjęć to zaawansowane aparaty kompaktowe premium dwa podałem.Mały zoom wiem i pisałem w podobnym temacie duża ilość szkieł blokuje dostęp światła zdjęcia będą zamazane i zaszumione.Coś za coś musisz wybrać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeszcze ciekawi mnie ten ranking czy jest  miarodajny  ?  czemu lumix  fz150 jest wyżej od  nowszego modelu fz 200 ?

 

http://www.chip.pl/ranking/foto-video/aparaty-cyfrowe-kompaktowe

 

Jeszcze zauważyłem różnicę w formacie  zapisie filmów lumix ma AVCHD  dobrze oceniany uważane za plus   czyli filmy były by  lepsze od Fuji?

 

I która stabilizacja obrazu jest lepsza , nie mechaniczna w fuji ?  

 

 

czyli  Fuji nie ma tego stałego  światła  F/2,8 ?  to daje dużą różnicę  ….

Link to post
Share on other sites

 

 

Jeszcze zauważyłem różnicę w formacie zapisie filmów lumix ma AVCHD dobrze oceniany uważane za plus czyli filmy były by lepsze od Fuji?

 

AVCHD zaawansowany kodek wideo wysokiej rozdzielczości używa do zapisu obrazu kodeka MPEG-4 AVC/H.264, który pozwala na lepszą kompresję.Ma znaczenie jak ci zależy też na bardzo dobrej jakości.
 

 

 

I która stabilizacja obrazu jest lepsza , nie mechaniczna w fuji ?

 

 

 

czyli Fuji nie ma tego stałego światła F/2,8 ? to daje dużą różnicę
 
Fuji ma f/2.8 - f/5.6
Fz-200 f/2.8 - f/4.5  mniejszy zoom ogólnie lepszy aparat.
 
Tylko pamiętaj im większy zakres oferowany przez zoom, tym większe kompromisy projektowe, na jakie się w nim zdecydowano i to o czym wcześniej pisałem na temat swiatła.
 
W przypadku mojej propozycji masz f/1.8 - f/2.8   drugi     f/1.4 - f/2.3
i to bym wybrał ponieważ zmuszają do bardziej przemyślanego kadrowania i zwykle są lepsze pod względem parametrów optycznych.
 
Żeby nie było fz200 będzie dobry jak ci zalezy już na tym zoomie.
 

 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@mistrz, FZ200 ma F2.8 na całym zakresie ogniskowych http://www.dpreview.com/reviews/panasonic-lumix-dmc-fz200

Różnica między FZ200 a np G1X to przede wszystkim wielkość matrycy. Gdyby te aparaty miały taką samą matrycę, to różnica w świetle optyki nie byłaby aż tak odczuwalna. @Piotrix, jeśli ten duży zoom jest dla ciebie niezbędny, to FZ200 będzie dobrym wyborem. Nie ma sensu kupować aparatu, z którego nie będzie się zadowolonym ze względu na mały zoom. Moim zdaniem najlepszy w takiej sytuacji jest bezlusterkowiec, ponieważ możesz dokupić teleobiektyw. Ale to niestety wiąże się z kosztami.

Link to post
Share on other sites

Bezlusterkowce     są tak drogie ze nie widzę sensu już lepiej lustrzankę , ale tak jak już pisałem jakbym dostał lustrzankę za około 2 tyś spełniającą moje potrzeby / wymagania to bym brał  , ale za takie pieniądze nic ciekawego nie dostanę a na domowe potrzeby , zabawę itp. To  nie mam zamiaru więcej wydawać , a tym bardziej ze już za rogiem   wchodzi 4k . , a lustrzanki to studnia bez dna  na wydatki :( podobają mi się też może kiedy coś to się zobaczy :menda: ……… 

 

 

 

 

 

:)

 

No więc  byłem oglądałem wszystkie aparaty macałem bawiłem się nimi :P ale niestety we wszystkich sklepach co byłem , były wyłączone :(  to musze jeszcze takiego poszukać co dadzą się pobawić działającym,  oba mi się bardzo podobają , nawet fajnie się zoomuje tym pierścieniem w fuji  czuć letki  opór prawie jak w lustrzance jak się bawiłem  płynnie  i delikat nie bardzo mnie ciekawi jak ten paten i  jakość filmów się spisuje w fuji muszę się  jeszcze to obczaić , bo jak na razie nie widzę jednego faworyta każdy chwali swoje  i każdy z nich ma coś ciekawego do zaoferowania , jedynie co to mi się nie podoba ten mniejszy węszy pierścień tak się kręci bez władnie żadnego oporu to trochę głupie :/ , ale tak jak pisałem jeszcze się muszę zastanowić i obczaić  jak jest na włączonych i jak z filmami itp. ,w necie na yt filmy też fajnie wyglądają dobrze z fuji jak i z lumixa :) , 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...