Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobra dobra... po cholerę chipset z87/z97 do  4670? To raz. Dwa jak się zdecydujesz na z97 od Gigabyte to poproś o aktualizację do najnowszego biosu- były wypadki ,że nie widziały Haswelli.

Link to post
Share on other sites

Dobra dobra... po cholerę chipset z87/z97 do  4670? To raz. Dwa jak się zdecydujesz na z97 od Gigabyte to poproś o aktualizację do najnowszego biosu- były wypadki ,że nie widziały Haswelli.

To jest ten sam socket, więc  a jak na początku 2015 to pojawią się nowe procki intela 5 generacji, a chipset h97 je obsłuży, w przeciwieństwie do h87. Dlatego myślę, że to chyba rozsądny wybór. Jeśli się mylę to wyprowadz mnie z błędu

Link to post
Share on other sites

No tak, dobrze pisze dadulek, że do i5 4670 nie ma sensu brać chipu do OC, ale kolega autor chyba chce się zabezpieczyć na przyszłość - tak wynika przynajmniej z tego co pisze. Także musimy uprzedzic - zakup chipsetu h97 NIE WPŁYNIE NA TĄ CHWILĘ na wydajność względem B85. Będzie to jednak dobre zabezpieczenie na przyszłośc, więc jeśli zamierza kolega autor zaintereswować się nowymi prockami (to jednak prawie 9 miesięcy minimum do premiery) to polecam.

Link to post
Share on other sites

Dobra ja się wolę zapytać alby miec 100% pewność

 

AUTORZE! Chcesz kupić 4670 czy 4670K.

 

Bardzo możliwe, że nie ma tego magicznego K w  pierwszym poście przez zwykłą nieuwagę.

 

Tak więc jeśli bez "K" to B85 czy nawet B81. Jak chcesz się bawić w OC to z87 albo H87 (do konfiguracji non SLI H87 Fatality jest idealne pod OC) Jest też w wersji H97 :)

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam, że jak na razie mało kto ma płyty na tym chipsecie, także ciężko coś z własnego doświadczenia powiedzieć. Z tego co czytałem, na tą chwilę wychodzi, że warto było by brać nowszy chipset niż starszy ze względu na brak różnicy w cenie i przede wszystkim przygotowanie do obsługi broadwelli. Podsumowując - jeśli masz wystarczający budżet to proponuję zdecydować się na tego h97 + jeśli się zmieścisz - procka z odblokowanym mnożnikiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...