Skocz do zawartości

Będzie działać na Ultra?


Recommended Posts

Taa, tylko, że jakbyś chciał kupić tą kartę którą podał kolega wyżej ale nową w morele to jej cena jest kilkaset złotych wyższa i ta dodatkowa przesyłka to jest pikuś. Naprawdę warto pomyśleć nad tą kartą tyle że używaną. W jej cenie kupisz conajwyżej radeona r9-270x lub gtx 660 które są o całkiem duży szczebel niżej na półce wydajnościowej.

 

Ok, rozumiem. Tylko nie chcę kupować używanej karty. Chcę sobie kupić nową, bo z używanymi różnie bywa. Zresztą mam ok. 1300zł na samą kartę, dlatego nie wiem, czemu piszesz, że w tej cenie kupię r9-270x lub GTX 660. Spokojnie starczyłoby na podkręconego GTX'a 770.

 

 

@up

Ja też grałem w BF4 na ultra w FHD i grało się płynnie przy 280x.

 

Kto ma większą rację?

 

Możliwe, że obaj macie rację. Skoro na R9-280x i na GTX 770 gra się tak samo dobrze, to oczywiste, że wybiorę tańszą wersję :) 

Link to post
Share on other sites

 

Zastanawiałem się, ale zostanę przy 280x bo jest tańszy, a i tak wystarczy do gry na ultra :) Mam tylko problem z wyborem:

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/0,0,,,,,,,,,8143O885638/1/#product_list

Link to post
Share on other sites

Pod BFa 4 bierz raczej Radeona.

Mantle potrafi zrobić swoje i podkręcić ci FPSy.

jasne i powoduję co 5 sekund szarpanie obrazu przez co płynna rozgrywka jest nie możliwa . 

 

testowane na radeonie 7850 2GB , Radeonie 7870XT . 

 

Nawet na takim GF 750TI OC nie mam takich spadków fps jak miałem na radeonach ... 

 

autorze , rób jak uważasz byle byś później nie był rozczarowany kupnem Radeona i byś później nie musiał sprzedawać karty tak jak ja po tygodniu , testowałem na różnych sterownikach , po OC procka i przed . Na każdym sterowniku Mantle powoduję "szarpanie obrazu" i jak wejdziesz na forum BF4 to doświadczysz jeden z głównych wątków na którym 80% użytkowników radeonów doświadcza podobne problemy 

 

https://battlelog.battlefield.com/bf4/pl/forum/threadview/2955064773336014597/35/

Edytowane przez Hunter18
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co do "szarpania obrazu" w BF 4 na Radku to potwierdzam , miałem hd 7850 i przez moment 270x i na obu owe szarpanie występowało co było niezmiernie irytujące. Niedawno przesiadłem się na gf gtx 760 i przycinki czy szarpanie jak zwał tak zwał ustało i wreszcie dało się normalnie grać. Aha grane było w rozdzielczości FHD i ustawieniach ultra . Hmm ale ogólnie jeśli chodzi o Radeona i BF 4 to jest loteria jednemu chodzi dobrze a drugi ma problemy. I ostatnia rzecz  (to taki bardziej offtop i moja opinia) ale na ten moment 3gb to bardziej taki zakup na przyszłość bądź jakiś zapas. Ktoś tam wyżej wspominał , że WD potrzebuje 3gb na grafice na textury co jest dziwnie ponieważ testowałem i wystarczy 2gb pamięci na grafice , żeby odpalić grę na max detalach i nie mieć jakiś ogromnych spadków.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7
testowane na radeonie 7850 2GB , Radeonie 7870XT . Nawet na takim GF 750TI OC nie mam takich spadków fps jak miałem na radeonach ...

W bf4 gtx 750 to moze possać hd7850 i hd7870 xt wiec głupot nie opowiadaj ze jak kupi radona to sie coś stanie

Najlepsze ver R9 280x to od ASUSA lub MSI .Maja najlepsze chłodzenia .

Na tech planet jest R9 290 za 1350zł ta karta to już rakieta

 

 

Hmm ale ogólnie jeśli chodzi o Radeona i BF 4 to jest loteria jednemu chodzi dobrze a drugi ma problemy.

Niektórym to by pomogło wapno zdrapane ze sciany

http://pl.wikipedia.org/wiki/Placebo

Edytowane przez Niuniek7
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

szarpanie było odczuwalne na mantle. Na dx już było dużo lepiej. Tylko że to występowało na 270. Na 280x płynność obrazu pełna.

co do wersji 280x to sapphire jest najmniej problemowe. Twierdzę tak po długich analizach zagranicznego forum.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się, ale zostanę przy 280x bo jest tańszy, a i tak wystarczy do gry na ultra :) Mam tylko problem z wyborem:

http://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne-12/0,0,,,,,,,,,8143O885638/1/#product_list

to jak chcesz tanszego to kup uzywanego R9 280X ktory ma jeszcze kilkanascie/ kilkadziesiat miesiecy gwarancji - przeciez jak Ci sie karta zepsuje to dostaniesz nowa, uwazasz ze dodatkowe 2-3 miesiace gwarancji sa warte kilkaset zl?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to jak chcesz tanszego to kup uzywanego R9 280X ktory ma jeszcze kilkanascie/ kilkadziesiat miesiecy gwarancji - przeciez jak Ci sie karta zepsuje to dostaniesz nowa, uwazasz ze dodatkowe 2-3 miesiace gwarancji sa warte kilkaset zl?

 

Właściwie to masz racje. Nie mam pewności, ale tamta karta na allegro, którą podałeś jest już sprzedana, bo "1 osoba kupiła 1 sztukę" (tak napisane jest na allegro). 

Link to post
Share on other sites

 to byl tylko przyklad dobrej karty za relatywnie male pieniadze, jak troche poszukasz to z pewnoscia znajdziesz jakas dobrs oferte ;)

 

edit: tutaj masz R9 280X dual X od Sapphire za 700 zl, mam dokladnie ten model i jestem zadowolony (chlodzenie na wyzszych obrotach jest slyszalne, ale karta ma bardzo dobre temperatury)

 

 

http://allegro.pl/karta-graficzna-sapphire-dual-x-r9-280x-3gb-gddr5-i4312612361.html

Edytowane przez bossk
Link to post
Share on other sites

W bf4 gtx 750 to moze possać hd7850 i hd7870 xt wiec głupot nie opowiadaj ze jak kupi radona to sie coś stanie

Najlepsze ver R9 280x to od ASUSA lub MSI .Maja najlepsze chłodzenia .

Na tech planet jest R9 290 za 1350zł ta karta to już rakieta

 

 

Niektórym to by pomogło wapno zdrapane ze sciany

http://pl.wikipedia.org/wiki/Placebo

to nie głupoty GF 750TI podkręcony do 1350mhz rdzeń i 6200mhz pamięci i gram PŁYNNIE na ustawieniach wysokich (full hd) , AA - niskie , HBAO/SSAO OFF . FPS jest stabilny i nie skacze jak na poprzednim Radeonie 7850 2GB który również był podkręcony . 

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/02/gtx_7xx_maxwell/charts/bf4_1920.png

 

Można pograć na wysokich ? można ! mój Msi gaming jest jeszcze mocniej podkręcony niż wersja Palita na obrazku powyżej , więc jak widzisz w tej grze GF 750Ti po OC = Radeon 270 . Owszem radeon też się podkręca ale wydajność jest podoba , Battlefield 4 lepiej chodzi z kartami Nvidii i tego żaden portal nie podważył .

 

BZDURY !!! Nowaj

 

Miłej lektury :

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/his_radeon_r9_290x_review,20.html

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-review-benchmark,3659-6.html

 

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2013/11/05/amd-radeon-r9-290-review/4

Edytowane przez Nowaj
Niekompetencja
Link to post
Share on other sites

Hunter18

A nie miałeś I5 2400 i fx 6300?

 

sygnaturka , pół roku mam Core i5 3570k 4,6ghz .

 

z AMD ostatni mój procesor to Phenom2 x4 955 3.8Ghz  ale to było ponad 2 lata temu :)

 

Phenom2 =sentyment , i tak naprawdę ostatni dobry procesor AMD :) szkoda że trochę zaspali z procesorami , no ale to nie o tym temat ... 

Edytowane przez Hunter18
Link to post
Share on other sites

@hunter

 

1. porownywanie maksymalnie podkreconego GTX 750 ti do referencyjnego R9 270 jest kiepskim pomyslem (porownaj do takiego ktory ma 1200 na core i 1500 na pamieciach)

2. nie wiem jak to w tych GTX 750 wyglada ale w innych kartach podkrecanie bylo uzaleznione od konkretnego modelu i znam przypadki ze podkrecic sie nie dalo.

3. Mam R9 280X i nie mam zadnych przyciec w BF4 (nie posiadam tej gry ale bylem u kolegi ktory zastanawia sie nad kupnem karty i mogl mojego Radeona potestowac)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@hunter

 

1. porownywanie maksymalnie podkreconego GTX 750 ti do referencyjnego R9 270 jest kiepskim pomyslem (porownaj do takiego ktory ma 1200 na core i 1500 na pamieciach)

2. nie wiem jak to w tych GTX 750 wyglada ale w innych kartach podkrecanie bylo uzaleznione od konkretnego modelu i znam przypadki ze podkrecic sie nie dalo.

3. Mam R9 280X i nie mam zadnych przyciec w BF4 (nie posiadam tej gry ale bylem u kolegi ktory zastanawia sie nad kupnem karty i mogl mojego Radeona potestowac)

Nie trzeba nawet tego GF 750TI podkręcać , wystarczy kupić wersję Palita Dual storm X i cieszyć się wydajnością na poziomie Radeona 270 . Oczywiście w przypadku gry BF4 w innych grach jest oczywiste że Radeon będzie lepszy , Jasne że radeon się podkręca ale jest też 100zł droższy (mówimy o nowych kartach) Każda karta się podkręca i tak mamy błędne koło . Mimo wszystko nowe maxwelle podkręcają się świetnie i pobierają tak mało energii że nie trzeba dodatkowego zasilania :) o temp już nie wspomnę bo mój Msi Gaming po kilku godzinach gry w BF4 zanotował max 53 C i to po mocnym podkręceniu , pokaż mi teraz Radeona który oferują taka wydajność przy tak niskim poborze prądu i tak niskich temperaturach :) czekam ... 

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

http://media.bestofmicro.com/4/G/422656/original/BF4-FR.png

 

Nie trzeba nawet tego GF 750TI podkręcać , wystarczy kupić wersję Palita Dual storm X i cieszyć się wydajnością na poziomie Radeona 270

Sie nie ma co zachwycać wypierdkiem .Do ''pełnowymiarowej''  karty z 32 ropami i 256 bit nie ma startu .Podjrecisz MSI R9 270 na 1150 i z gtx 750ti zostanie rozgnieciony arbuz :P  Zaklinanie tego nie zmieni

Link to post
Share on other sites

http://media.bestofmicro.com/4/G/422656/original/BF4-FR.png

 

Sie nie ma co zachwycać wypierdkiem .Do ''pełnowymiarowej''  karty z 32 ropami i 256 bit nie ma startu .Podjrecisz MSI R9 270 na 1150 i z gtx 750ti zostanie rozgnieciony arbuz :P  Zaklinanie tego nie zmieni

podałeś linka gdzie wszystkie karty są na stock OK !! zauważ że GF 750TI dopiero po OC dostaję kopa dzięki któremu można grać na nowej karcie graficznej za 500zł na wysokich detalach z 55-60FPS , Screen który podałeś jest robiony na ustawieniach ULTRA z MSSAx2 !!! przecież to jest szczyt głupoty , jak widzisz jaki jest sens testować te karty w max detalach ?? Ultra + Mssa x2 to detale dla kart GF 770GTX i Radeon 280X . Więc ten cały wykres jest kompletnie bez sensu . Podsumowując wydając 500zł na kartę GF 750TI i podkręcając ją mogę grać płynnie na wysokich detalach , bez spadków fps , bez mocnego zasilacza , bez dodatkowych kabli zasilających kartę i z niskimi temperaturami . Aha dodam jeszcze że Nvidia cały czas wydaję nowe sterowniki którę jeszcze bardziej poprawiają wydajność w najnowszych grach dla serii 7xx . Niestety ale AMD olało użytkowników Radeon 7850/7870/7870XT czego przykładem jest "szarpanie obrazu" w mantle , które tak miało bardzo poprawić wydajność , a w przypadku tych kart mocno obniżyło wydajność . Wiem bo miałem tę karty i robiłem porównania . Osobiście je testowałem nie tylko na swoim komputerze ale i na komputerach w serwisie komputerowym gdzie pracuję . 

Edytowane przez Hunter18
Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

 

 

bez mocnego zasilacza

Jakiego mocnego  ?Takiego co każdy kupuje oby nie był to tracer  .Czy karta 60W czy 130w nie zrobi różnicy zasilaczowi markowemu za 150zł a według tego test po oc R9 270 da sie grać na ultra z aax2 w bf4 .to gtx 750 zdycha i to jest jego minus .Dla gracza ta karta taka sobie .Nic szczególnego , przdecietniak

Link to post
Share on other sites

Jakiego mocnego  ?Takiego co każdy kupuje oby nie był to tracer  .Czy karta 60W czy 130w nie zrobi różnicy zasilaczowi markowemu za 150zł a według tego test po oc R9 270 da sie grać na ultra z aax2 w bf4 .to gtx 750 zdycha i to jest jego minus .Dla gracza ta karta taka sobie .Nic szczególnego , przdecietniak

już nie ma się czego czepiać to czepia się zasilacza no super :)

 

powodzenia w graniu w BF4 w trybie multiplayer z 40-49 fps :) ja pograłem chwilę i nie jestem masochistą , wolę pograć płynnie na wysokich co mi umożliwia GF 750TI (różnicy w grafice dużej nie zauważysz pomiędzy wysokimi a ultra)

 

  Są gry gdzie lepszy jest Radeon , są gry gdzie lepszy jest Geforce i tego nie zmienisz ... 

 

stosunek wydajność/pobór prądu , GF 750TI jest najlepszy i tylko "idiota" będzie się z tym sprzeczał . 

Edytowane przez Hunter18
Link to post
Share on other sites

Dobra Hunter ale tutaj nikt nie poleca low-endowej karty do BF4 jaką jest 750ti.

Tutaj ma być karta do ULTRA w BF4.

Za budżet autora to można sobie 2-3 takie kupić.

Tutaj rozmawiamy o mocy kart na poziomie 280x/770/290.

Wniosek jest taki że jak można przeznaczyć  budżet na wersje 290/290x to już będzie mały kosmos w BF4:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra Hunter ale tutaj nikt nie poleca low-endowej karty do BF4 jaką jest 750ti.

Tutaj ma być karta do ULTRA w BF4.

Za budżet autora to można sobie 2-3 takie kupić.

Tutaj rozmawiamy o mocy kart na poziomie 280x/770/290.

Wniosek jest taki że jak można przeznaczyć  budżet na wersje 290/290x to już będzie mały kosmos w BF4:)

to masz coś kiepskie pojęcie low-end , dla mnie low-end to GF640 , GF 740 , Radeon 7750 itp . Wiem o czym temat dlatego z mojej strony polecam autorowi GF 770GTX i tyle , uzasadnienie podałem , ktoś ma inne zdanie - poleca radeona jego sprawa . Ja polecam Nvidie i tyle w temacie .

Link to post
Share on other sites

To powiedzmy że mamy gf 640 na jednym końcu i r9 295x na drugim końcu to raczej 750ka znajdzie się w tej dolnej części.

Karty typu 290x/780ti to karty high-endowe.

280x/770 to już taki high-mid-end a za chwilę będzie już mid-end.

 

Wybierając między gtx 770 a r9 290 to którą ty polecasz;D ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...