Skocz do zawartości

Wybor aparatu do 700 zl


Recommended Posts

Witam, jeżeli chodzi o temat z aparatami fotograficznymi to jestem zupełnie ciemny. Jestem zwykłym amatorem, dlatego zdjęcia będą robione w trybie Auto. Budżet który mnie blokuje to 700 zł. Zależy mi również na ładowaniu aparatu paluszkami AA. Miałem już na oku Canon PowerShot SX270HS, ale akumulator mnie zniechęcił. Czy w tej cenie jest jakiś podobny aparat ładowany AA ?

Link to post
Share on other sites

Jedyne aparaty na tzw paluszki to najtańsze badziewie za 100 zł lub nieliczne superzoomy jak Nikon L820. Nawet Canon SX170, którego poprzednicy byli zasilani bateriami AA, ma już akumulator litowo-jonowy.

Tak więc jeśli chcesz dobry aparat, musisz zrezygnować z tego wymagania. SX270 jak najbardziej polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Witam.

Ja również potrzebuję pomocy w wyborze aparatu. Przeanalizowałam już sporo podobnych tematów, ale niestety tylko podobnych co do ceny a nie oczekiwań. A więc do rzeczy – mój aktualny aparat to nikon coolpix l18, niestety urwał się zatrzask do zamykania klapki od baterii więc muszę kupić coś nowego. W tym aparacie przeszkadzała mi przede wszystkim powolność w ustawianiu ostrości i zdarzało się że trzeba było naciskać spust migawki kilka razy żeby pojawiła się zielona ramka. Aparat dość długo zastanawiał się zanim chciał wykonać kolejne zdjęcie co chyba było jeszcze bardziej denerwujące ( nie wiem czy to wina aparatu bo gdzieś trafiłam na wypowiedź, że może to być wina karty pamięci). Jakość zdjęć wg mnie nie była zła, niestety nie wiem jak wyglądają zdjęcia na papierze bowiem jeszcze nie wywoływałam.

Potrzebuję aparatu przede wszystkim do wykonywania zdjęć dzieciom stąd zależy mi żeby szybko łapał ostrość – wiem nie mogę od aparatu za te pieniądze oczekiwać cudów ale wydaje mi się aparat aparatowi nie równy. Zależy mi też na dobrej jakości filmów, ale jakość zdjęć na 1 miejscu.

Moja znajomość parametrów jest można powiedzieć zerowa mimo że starałam się zapoznać z tematem ale te wszystkie cyferki mnie przerosły. Jedyne co udał mi się wywnioskować to to , że dobra jest matryca CMOS oraz, że duża ilość mpx nie znaczy lepiej i zoom musi być optyczny nie cyfrowy.

Nastawiam się na zakup nowego sprzętu do kwoty maks700, aczkolwiek wiadomo chciałbym wydać jak najmniej.

Jestem amatorem ale jeżeli w tej cenie udało by mi się dostać aparat którym mogłabym się pobawić w ustawianie aby uzyskać zdjęcia z rozmazanym tłem byłoby fajnie – nie wiem czy te aparatu wyglądem przypominające lustrzanki (np. Nikon l830 lub 330) posiadają taką opcję czy to po prostu zwykły kompakt w większej obudowie.

W sklepach internetowych jest masa aparatów ale jak się nie orientuje w parametrach to ciężko coś rozsądnego wybrać.

Z góry dziękuję za każda odpowiedź i propozycję i proszę o wyrozumiałość bo jak wspominałam jestem z temacie zielona.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

...

Nastawiam się na zakup nowego sprzętu do kwoty maks700, aczkolwiek wiadomo chciałbym wydać jak najmniej.

Jestem amatorem ale jeżeli w tej cenie udało by mi się dostać aparat którym mogłabym się pobawić w ustawianie aby uzyskać zdjęcia z rozmazanym tłem byłoby fajnie – nie wiem czy te aparatu wyglądem przypominające lustrzanki (np. Nikon l830 lub 330) posiadają taką opcję czy to po prostu zwykły kompakt w większej obudowie.

W sklepach internetowych jest masa aparatów ale jak się nie orientuje w parametrach to ciężko coś rozsądnego wybrać.

Z góry dziękuję za każda odpowiedź i propozycję i proszę o wyrozumiałość bo jak wspominałam jestem z temacie zielona.

Pozdrawiam

??

Edytowane przez Peterr
Link to post
Share on other sites

upsss przepraszam za mieszanie pisałam szybko i nie sprawdziłam dokładnie treści .a więc sprostuję jestem amatorką i chciałabym kupić w miarę dobry aparat w tej cenie. prosiłabym o propozycje konkretnych modeli. co myslicie o nikon 1s1 kosztuje trochę ponad 800 warto dołozyć? a jeżeli nie to do czego warto by było dorzucić, czy te 100-150zł wiele nie zmienia. 

dziekuję za wszelką pomoc i pozdrawiam  :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...