Skocz do zawartości

Karta graficzna do 500zł


Recommended Posts

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) 
Do dziś miałem na oku dwie karty a mianowicie GTX 750 MSI TV IV oraz GTX 750 TI MSI TV IV
co przemawiało za Nvidią http://pclab.pl/art56032.html 
oraz wypowiedź użytkownika na YouTubie "McSzakal"
lecz przed chwilką dowiedziałem się od użytkownika tego forum o problemach Nvidii z DP oraz HDMI
jeśli dobrze wyczytałem to chodzi tu m.in o kolor i ostrość obrazu.
Mam teraz kilka pytań odnośnie kart i ich przyszłości

1.GTX 750 VS GTX 750ti warto tutaj dopłacać ?
2.Nvidia vs AMD narzut sterownika na procesor , Nvidia ma na wątki tzn , że klatki minimalne będą większe ? (oczywiscie odpowiednie ustawienia do grafiki na gtx 750 vs r7 260x i obydwa ustawienia srednie)
3.Na grafikę mam 500zł (+/-) może wy mi coś doradzicie ? w grę wchodzą używki 
4.Przyznam , że miałem karty od AMD 7870 oraz GeForca 8600gts (tak wiem staroc :P)
z pierwszą kartą były 2 problemy 
*Testy na pclab czy benchmarku a nawet na yt w grze Tomb Raider wykazywały większy fps minimalny oraz średni niż udało mi się uzyskać na tym radeonie nawet po OC a działała na płycie B75 oraz Xeonie E1220 , którego posiadam do dziś lecz ma przepalony jeden styk 
*Sterownik ekranu przestał działać , czesto zdarzało się to podczas gry w battlefielda 3 oraz nfs mw (ten nowy)
Natomiast z kartą od Nvidii nie było takich problemów ale używałem jej około roku bo miała być tylko na przeczekanie i jedyne co ją obciążało to CS:GO :P


sie rozpisałem xd oto mój sprzęt :)
G3420 (w lipcu i5 4690) [chociaż pytanie ponizej.]
4GB ram Corsair Venegace 1600mhz
Gigabyte B85 D3H
Tacens Radix 450w (na liniach 420w /120w)
Samsung 250gb oraz hitachi 80gb
Zalman T4
BenQ G2250

5.Do tej płyty głównej warto kupić procesor z odblokowanym mnożnikiem ?
6. Creative A200 wwarto za 60 zł ?

Dziękuję z góry i pozdrawiam serdecznie :)

Link to post
Share on other sites

Odnośnie czy warto dopłacać do GTX750TI względem wersji bez TI, to sam ostatnio  stałem przed tym dylematem wiec zrobiłem krótką kalkulacją i stwierdziłem, ze nie warto  -  o ile  "zwykłą" 750tkę można dostać już za 380zł  z przesyłką - http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-geforce-gtx750-1gb-128bit-oc-i4275839016.html , to do wersji TI trzeba dopłacić ok. 120 zł, czyli płacimy ok. 1/3 więcej za ok. 15% większą wydajność.

Jak już kupować wersję TI to moim zdaniem najlepiej  dołożyć do Palit Stormx http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx750ti-stormx-dual-2gb-ddr5128bit-dvimhdmid-sub-pci-express,45851.html, która jest obecnie najbardziej podkręconą wersję i jej wydajność względem GTX 750 to prawie 30%.Jedyny slaby punkt to tylko 2 letnia gwarancja.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...