Skocz do zawartości

Asus Rampage III Extreme - Bardzo wysokie temp NB


Recommended Posts

Witam.

 

Mam duży problem z temperaturami NB na mojej Asus Rampage III Extreme. Idle 83 stopnie  :/

 

Pamiętam, że kiedyś temperatury były około 65-70 stopni podczas grania (zmieniałem pastę), ale z biegiem czasu rosły. Dziś więc po 2-3 latach zmieniłem ją ponownie, gdyż podczas grania dobijały już do blisko 80, lecz po zmianie jest znacznie gorzej. Myślałem, że może dałem za mało pasty wiec zrobiłem to ponownie. Temperatury zrobiły się ogromne a po dotknięciu do radiatora można się spokojnie oparzyć.

 

Napięcie na IOH to 1,1-1,2. Obecnie płyta jest na domyślnych ustawieniach.

 

 

Co jest nie tak ?????

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

Nakładałem ją także na CPU i temp są trochę niższe niż były. Pasta ma z 6-12 miesięcy.

 

Dodatkowo pod radiatorem na NB zastałem skamieniałego zalmana STG2, więc zdecydowanie to nie jest wina "nowej" pasty. Zastanawiam się czy nie zdjąć całego chłodzenia z mobo i tam zajrzeć. Ogólnie to co się dzieje jest nielogiczne, bo radiator jest bardzo gorący.

Link to post
Share on other sites

A jesteś przekonany że te 83 stopnie to NB? jakim programem mierzysz temp? chociaż cokolwiek by to nie było to za gorąco, ale może to pokazuje sekcje albo SB, weź powymieniaj pastę wszędzie gdzie się da, a pod sekcją wymień termopada 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

Jest dodatkowy radiator z wentylatorem , lecz wentylator ch.. penis strzelił już dawno temu. Dodatkowo ten radiator nie wejdzie z moja noctua nh-d14.

Mimo wszystko nie rozwiązuje to w żaden sposób problemu z nagłym skokiem temperatury. Nie wydaje mi się też aby problem leżał po stronie czujnika, gdyż jak pisałem... w idle radiator jest bardzo gorący. Tak w ogóle... gdzie dokładnie znajduje się ten czujnik?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...