Skocz do zawartości

Ostateczny wybór GTX780Ti MSI vs. ZOTAC vs. EVGA


Recommended Posts

Weź EVGA - sprawdzona firma, polecana przez wielu Inno nie jest znaną firmą, więc nie bądź królikiem doświadczalnym. Weź to, co jest sprawdzone.

 

 

Tej firmy nie znają.. ale chyba tylko w Polsce. (Odnoszę siędo Inno 3d.)

Edytowane przez zielone_ciastko
Link to post
Share on other sites

Póki co wyszły zwykłe 780 GTX z 6gb. Co do 780 ti info ze stycznia:

 

We have just received information that AIC Partners are waiting for the GTX Titan inventory to clear up. After that happens the GTX 780 Ti 6 GB will be released. The stock of the GTX Titan is already in a somewhat slow trickle state because of the launch of the GTX 780 Ti. We believe that one of the major reasons why no 6GB version has been released yet is so that people still have sufficient reason to buy the GTX Titan. According to our sources as soon as the GTX Titan Inventory Status clears up the 780 Ti 6GB Variant will start shipping.

Of course 6GB of VRam will allow the 780 Ti to utilize its full potential. We have seen that the Ti’s 3GB Memory causes some serious bottle-necking in some games while in 4k Resolution. We see that the Current Gaming trend is moving towards a 4k Standard and where resolution is concerned, the more VRam, the merrier. Not only that, but with the increased VRam, SLI configurations should gain more power. Ofcourse, professionals would gain the most benefit from the added memory, but for some reason or the other , the 780 Ti is just not as good with Compute as the Titan is.

We expect that the GTX 780 Ti 6GB Edition should start shipping in a short time span.

Czyli niewiadomo ile to jeszcze potrwa, a do tego zastanów się czy Ci to potrzebne, bo do FULL HD spokojnie wystarczy karta z 3gb.

Link to post
Share on other sites

Tej firmy nie znają.. ale chyba tylko w Polsce. (Odnoszę siędo Inno 3d.)

 

ale na forach z całej Europy nie mogę nic wyczytać odnośnie jakości usług serwisu..

 

co do EVGA jest jeszcze 780 Ti Kingpin z 6GB ramu ;)

Link to post
Share on other sites

Dzizas, chłopie, pytasz się ludzi o zdanie a i tak ciągle ciągniesz w stronę MSI. Chcesz mieć SLI i niskie tempy? Bierz Inno3D, przecież to aż się prosi żeby to kupić (patrz temperatury). Celowałbym jednak w wersję 6GB o ile taka istnieje, bo w SLI to przydatne (ponadto mamy jużgry które ciągną pełne 3GB -> Watch Dogs i wątpie aby producenci szli w stronę optymalizacji, sam żałuje, że wziąłem GTX 770 z 2GB a nie 4GB. Teraz mamy modę na żzeranie VRAM'u przez gry...

Link to post
Share on other sites

No to widocznie na świecie nie ma jeszcze karty, która by spełniała Twoje oczekiwania.

 

Do tego nie wiem czy ktoś Ci o tym wspominał ale 780 Ti jest mocno nieopłacalną kartą jeżeli chodzi o stosunek ceny/wydajności do 780 GTX. Różnica w cenie olbrzymia, a zyskasz tylko kilka fps'ów...

Edytowane przez mst
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Różnica w wydajności to ~14%. Różnica w cenie to ~500 PLN. Udało mi się załatwić możliwość odliczenia VAT na tę kartę stąd pojawił się pomysł kupna jednak 780 Ti. Łudzę się, że Ti minimalnie wolniej się zestarzeje..  

Link to post
Share on other sites

A więc najdroższy GTX770 to wydatek 1632zł natomiast GTX780 kosztuje 2184zł a GTX780Ti 2782 zł przy cztm GTX780Ti jest o 14% wydajniejszy od tego bez Ti podsumowując karta jak dla mnie może nie tyle co nie nieopłacalna ale po prostu zależy kogo na co stać.

Link to post
Share on other sites

 

 

A więc najdroższy GTX770 to wydatek 1632zł natomiast GTX780 kosztuje 2184zł

 

:o  :o  :o  :o  :o 

 

Człowieku GTX 770 z autorskim chłodzeniem dostaniemy za 1200 zł,a GTX 780 za 1800 zł!

 

GTX 780 Ti za około 2500 zł!

Link to post
Share on other sites

Sam ze swojego doświadczenia, akurat nie o GTX 780 ale o GTX 470 z Zotaca to nie polecam, mimo to, że mają 5 lat gwarancji ale nie na całą kartę graficzną, tylko na różne części. Po drugie temperatury w Zotac'u są bardzo niezadawalające bez OC a z włąsnym OC to lepiej już nie mówić bo moja 470 grzeje się masakrycznie, a głośność  tej karcie była znośna nie przeszkadza mi to w żadnym stopniu (nie używam słuchawek)

 

NIE POLECAM grafiki od firmy ZOTAC

 

Niekompetencja. W temacie mowa o 780 a nie o starej 470 // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Sev, bierzesz EVGA, kupujesz chłodzenie Inno za 100 zł i tyle.

A czy można bez utraty gwarancji zmienić chłodzenie na karcie evga ? Według tego testu: http://www.guru3d.com/articles_pages/evga_geforce_gtx_780_ti_sc_acx_superclock_review,8.html chłodzenie stock`owe daje sobie radę i maksymalna temperatura w stresie wynosi 65st C. Może zmiana chłodzenia nie byłaby konieczna ? 

Link to post
Share on other sites

Nigdzie nie znalazłem informacji o masowej wymianie chłodzeń ACX (z którego sam jestem zadowolony), więc myślę że nie będziesz musiał wymieniać. Chłodzenie od Inno3d to 3-slotowy kombajn, przez co średnio nadaje się do SLI.

Link to post
Share on other sites

No to teraz tylko dylemat czy wziąć:

-GTX 780 Ti Superclocked w/ EVGA ACX 

-Poczekać aż u nas będą GTX 780 6GB SC w/EVGA ACX

Zacząłem się obawiać, czy te 3GB VRAMu wystarczą..

 

Z kolei w poniższym teście znalazłem ciekawy cytat:  "The GTX 780 Ti SC ACX has 3GB of GDDR5, while the Titan ships with 6GB. Unless you have some very specific requirements, 3GB should be more than enough for comfortable gaming. The Titan is not faster in 2560x1600 tests than the GTX 780 Ti SC ACX. The Titan was basically a prestige compute card and it was overpriced when it launched. For gamers it no longer makes any sense and we suspect its days are numbered" 

http://www.fudzilla.com/home/item/33545-evga-gtx-780-ti-superclocked-reviewed/33545-evga-gtx-780-ti-superclocked-reviewed?start=15

Edytowane przez SeVV88
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...