Skocz do zawartości

Warto wymienić Asus Xonar D1 na Creative Soundblaster Z ??


Recommended Posts

Witam planuję wymianę swojego starego Asusa Xonar D1 na Creative Soundblaster Z 

 

http://proline.pl/?p=SB+Z

 

Główny powód wymiany to brak przestrzeni w BF4 , brak wzmacniacza słuchawkowego i przestarzałe złącze PCI , prędzej czy później będę chciał kupić np Haswell refresh albo brodwell a tam jest tylko

pci-express .

 

Obecnie posiadam słuchawki Sennheiser HD201 ,

 

docelowo jednak planuję również wymianę na Takstar hd 2000 . Chce aby karta muzyczna nie ograniczała słuchawek , by nie zabrakło im mocy . Czy jakość dzwięku w muzyce i grach będzie lepsza na tym Creative ?? 

Link to post
Share on other sites

Witam planuję wymianę swojego starego Asusa Xonar D1 na Creative Soundblaster Z

nie warto.

Główny powód wymiany to brak przestrzeni w BF4

głównym powodem są mocno przeciętne słuchawki,reprodukujące z bardzo małą scenę/przestrzenność.

Chce aby karta muzyczna nie ograniczała słuchawek

jak już wymieniać, to na Xonara Phoebus Solo ,Creative Titanum HD albo Xonar Essence STX. Z przetworników DAC AudioTrak Prodigy Cube. Powyższe układy grają odpowiednią przestrzennością co przy Takstarach będzie odczuwalne, choć same słuchawki nie mają jej nie wiadomo jakiej ,lepiej byłoby zaopatrzyć się w otwarte modele Takstara np. TS-671, TS-662
Link to post
Share on other sites

przyzwyczaiłem się do zamkniętych , wokół usznych słuchawek :) moje obecne Senki hd 201 są bardzo wygodne dlatego szukam coś podobnego , myślałem jeszcze nad Superlux HD 662F 

 

http://allegro.pl/superlux-hd-662-f-sluchawki-studyjne-zamkniete-i4099202778.html

 

Co do karty dzwiękowej zastanawiałem się nad tym Asus Xonar Phobeus jednak trochę odrzuca mnie dosyć skomplikowane oprogramowanie , w przypadku Creative Soundblaster Z wszystko jest czytelne i zakładki są normalnie poukładane . 

 

Podsumowując : Creative Soundblaster Z , zapewni gorszy ? podobny ? lepszy dziwęk od obecnego Asus Xonar D1 ?? 

Link to post
Share on other sites

Podsumowując : Creative Soundblaster Z , zapewni gorszy ? podobny ? lepszy dziwęk od obecnego Asus Xonar D1 ??

gra to inaczej , bardziej basowo, ciepłej. Mnie ta karta nie podeszła. DX zapewnia bardziej przejrzysty,rozdzielczy dźwięk jak Z.Co prawa cześć ludzi woli oprogramowanie Creativa, a drudzy Asusa. Kto co woli, bo to kwestia gustu.

Co do karty dzwiękowej zastanawiałem się nad tym Asus Xonar Phobeus jednak trochę odrzuca mnie dosyć skomplikowane oprogramowanie , w przypadku Creative Soundblaster Z wszystko jest czytelne i zakładki są normalnie poukładane .

a co w tym takiego skomplikowanego ? oprogramowanie jest podobne do tego z poprzednich Xonarów . Lepiej jest wydać więcej na dobry układ, Z na 100% nie odsłuży odpowiednio Takstarów, DX również.
Link to post
Share on other sites

Jakis czas temu zmienilem xonara d1 na SB Z - i jestem bardzo zadowolony.

Przy tych samych sluchawkach ( SS siberia v 2 ) - dzwiek w grach fps ( glownie cs 1,6 ; cs go ) jest duzo lepiej "lokalizowany" ( wlaczony scout-mode w SB Z ).

Jesli chodzi o muzyke czy filmy to roznicy w jakosci duzej nie ma.

( glosniki ktore mam podpiete raczej sa zbyt slabej jakosci zeby to wychwycic ),

 

DPC latency dla xonara i toru cyfrowego z wlaczonym DDL wynosil srednio 500us, dla SB Z jest to watrosc przeszlo 10krotnie nizsza. ( tutaj  wiece nt : http://forum.benchmark.pl/topic/103083-xonar-d1-vs-sound-blaster-z-sound-blaster-recon3d/ ).

 

Takze o ile do samej muzyki/filmow nie polecalbym zmiany  karty to do gier jak najbardziej.

Link to post
Share on other sites

Przy tych samych sluchawkach ( SS siberia v 2 ) - dzwiek w grach fps ( glownie cs 1,6 ; cs go ) jest duzo lepiej "lokalizowany" ( wlaczony scout-mode w SB Z ).

dodaj jeszcze, że to czyni dźwięk bardzo nienaturalny, przy dobrych słuchawkach psuje scenę muzyczną. Dlatego przy odpowiednim sprzęcie granie i testowanie kart robi się bez wszelkich ulepszaczy. Widocznie dla kolegi DPS jest ważniejsze od samej jakości dźwięku.Mając do wydanie około 300zł znacznie lepszym, wyborem jest Solo ,nie potrzeba żadnych zbędnych efektów, by dobrze było wszystko lokalizowane.Jednak jest komuś zależy na tym oprogramowaniu kosztem samej jakości dźwięku, to powinien być zadowolony.

 

można również pobrać Razer Surround i mieć podobne efekty jak Z.Nie płacąc niepotrzebnego haraczu dla Creativa.

Link to post
Share on other sites

Scout mode jest pomyslany pod gry - nie pod muzyke takze twierdzanie ze psuje to scene muzyczna jest jak najbardziej sluszne lecz nie bardzo na miejscu.

 

Ja osobiscie do muzyki filmow mam scout mode off , DDL ON.

Scouta wlaczam tylko do CSa odpowiednim skrotem klawiszy.

 

Nie testowalem Razer Surround takze ciezko mi sie do niego odniesc.

O ile zgodze sie z Creative dosc mocno sie ceni - to ja nie zaluje wydanych pieniedzy bo jako karta dla gracza spelnia swoje zadanie w 100%.

Link to post
Share on other sites

w grach się sprawdza bardzo dobrze jak większość przetworników DAC generując lepszą scenę dźwiękowa od "DX" oraz "Z", jest przy tym bardziej detaliczna.Efekty przestrzenne na dobrym poziomie, nie mąci dźwięku jak rozwiązania DPS (DOLBY, SB SCOUT )Pozycjonowanie, zwłaszcza wrzesz dobre ,stereofonia również. Do minusów basik taki sobie, chłodna barwa niekażdemu podejdzie ale za niewielką dopłata można oampa zmienić, wówczas taki Xonar DX i Z mogą buty co najwyżej buty czyścic audiotrakowi, choć bardzo mało jest takich gier ,gdzie faktycznie można to odczuć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...