Skocz do zawartości

RISEN czy GOTHIC 4


Którą grę byś wybrał?  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę byś wybrał?

    • Gothic IV
      17
    • Risen
      26


Recommended Posts

Przedwczoraj dokonałem zakupu RISEN i nie żałuje.

Po dwóch dniach (raczej nocach) grania moje wrażenia co od Risen są następujące:

 

-Jest to w sumie czwarty Gothic(jak dla mnie to akurat dobrze) przeniesiony w inne realia i z innym tytułem.

-Optymalizacja i kod gry o niebo lepsze niż w nieszczęsnym G3. Póki co nie znalazłem, żadnego buga, gra chodzi ultra płynnie, sejwy szybciutkie. Żadnych zastrzeżeń.

- Fabuła mi się akurat bardzo podoba (gram bandytą)

-Voice acting jest na mocne 4,0/5, ale niestety jak ktoś zauważył, czasem słychać, że to ci sami aktorzy. Na szczęście jest to spolszczenie kinowe ,więc nie muszę wysłuchiwać żałosnego polskiego dubbingu. (Wiem,że dużo ludzi gani Cenegę za kinówki, a ja akurat jestem wniebowzięty)

- Muzyka słabiuuuuutka. Coś tam brzdąka w tle, zero budowania klimatu.

- Grafika jak dla mnie całkowicie wystarczająca.

-Duży minus dla Cenegi za brak polskiego przewodnika po grze.

Link to post
Share on other sites

Seria Gothic powinna skonczyc sie na I czesci.

 

I = rewelacyjna fabula.

 

II byla beznadziejna fabularnie. Smoki - najbardziej sztampowy element kazdego RPG. To takie tandetne.

 

III, wszyscy wiemy jak bylo. Ja skapitulowalem po paru godzinach. Jednym slowem - tragedia.

 

RISEN - jeszcze gorsza niz trojka. Grafika to jakies wymiociny. Na sile probuje sie przyblizyc do Gothica I/II, ale przeciez mamy 2009 rok i tego typu animacje oraz "wyrzygana" grafika nie pasuje do naszych czasow. System walk tez jest kompromitacja.

 

III i Risen to gry dla masochistow.

 

P.S Ja gram w Borderlands. :P

Link to post
Share on other sites

RISEN - jeszcze gorsza niz trojka. Grafika to jakies wymiociny. Na sile probuje sie przyblizyc do Gothica I/II, ale przeciez mamy 2009 rok i tego typu animacje oraz "wyrzygana" grafika nie pasuje do naszych czasow. System walk tez jest kompromitacja.

Po mojemu to wcale grafika nie jest brzydka ani tym bardziej "wyrzygana"

Animacje też nie są złe. Czasem jak czytam niektóre komentarze to wydaję mi się że nie grałem w tą samą grę. Co do optymalizacji to zasługuję na pochwałę, wszystko na full AA x2 1650x1050 i nie schodzi poniżej 30kl.

Link to post
Share on other sites

RISEN - jeszcze gorsza niz trojka. Grafika to jakies wymiociny. Na sile probuje sie przyblizyc do Gothica I/II, ale przeciez mamy 2009 rok i tego typu animacje oraz "wyrzygana" grafika nie pasuje do naszych czasow. System walk tez jest kompromitacja.

Po mojemu to wcale grafika nie jest brzydka ani tym bardziej "wyrzygana"

Animacje też nie są złe. Czasem jak czytam niektóre komentarze to wydaję mi się że nie grałem w tą samą grę. Co do optymalizacji to zasługuję na pochwałę, wszystko na full AA x2 1650x1050 i nie schodzi poniżej 30kl.

 

Halo kolego. przecież ja tego nie napisałem :D

Link to post
Share on other sites

Seria Gothic powinna skonczyc sie na I czesci.

 

I = rewelacyjna fabula.

 

II byla beznadziejna fabularnie. Smoki - najbardziej sztampowy element kazdego RPG. To takie tandetne.

 

III, wszyscy wiemy jak bylo. Ja skapitulowalem po paru godzinach. Jednym slowem - tragedia.

 

RISEN - jeszcze gorsza niz trojka. Grafika to jakies wymiociny. Na sile probuje sie przyblizyc do Gothica I/II, ale przeciez mamy 2009 rok i tego typu animacje oraz "wyrzygana" grafika nie pasuje do naszych czasow. System walk tez jest kompromitacja.

 

III i Risen to gry dla masochistow.

 

P.S Ja gram w Borderlands. :P

chlopcze dla masochistow to jest ten twoj super burdelands gralem w ta gre i musze powiedziec tylko mlotkom moze sie podobac a risen jest za******y g2 nk tez jest za******y smoki rlz :D:) w burdelands to jest grafa dla dzieci jakis badziewny komiks szal.pl
Link to post
Share on other sites

Nie wiem co Wy chcecie od tego Gothica III. Może macie jakieś kiepskie wersje (nieoryginalne?).

Mam oryginalną, kupioną w Empiku, polską wersję zawierającą wszystkie pathe i na moim

nienajnowszym sprzęcie działał 1280x960 na pełnych detalach bez przycięć. 1600x1200 trochę się

zacinał ale lekki obniżenie rozdzielczości upłyniło grę. Czytałem na forach, że pierwsze wersje

wymagały pathowania ale w polskim wydaniu już poprawili wydajność.

 

Nie mówię, że jest to dobra gra. Wręcz przeciwnie; żałuję, że bez sprawdzenia wydałem 170 zł :D

Więcej tego błędu nie popełnię. Ale nie mogę powiedzieć, że jest jak Crisis, bo

u mnie działa bez zarzutu i nawet trochę w niego pograłem - doszedłem do pustyni.

W/g mnie jest to gra kiepska i nudna, bazująca na sukcesie GI i GII. No ale ma super

grafię i niesamowitą oprawę muzyczną.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co Wy chcecie od tego Gothica III. Może macie jakieś kiepskie wersje (nieoryginalne?).

Mam oryginalną, kupioną w Empiku, polską wersję zawierającą wszystkie pathe i na moim

nienajnowszym sprzęcie działał 1280x960 na pełnych detalach bez przycięć. 1600x1200 trochę się

zacinał ale lekki obniżenie rozdzielczości upłyniło grę. Czytałem na forach, że pierwsze wersje

wymagały pathowania ale w polskim wydaniu już poprawili wydajność.

 

Nie mówię, że jest to dobra gra. Wręcz przeciwnie; żałuję, że bez sprawdzenia wydałem 170 zł :D

Więcej tego błędu nie popełnię. Ale nie mogę powiedzieć, że jest jak Crisis, bo

u mnie działa bez zarzutu i nawet trochę w niego pograłem - doszedłem do pustyni.

W/g mnie jest to gra kiepska i nudna, bazująca na sukcesie GI i GII. No ale ma super

grafię i niesamowitą oprawę muzyczną.

spox ja tez mam orginal i tez z empika bo koszulki z logo gothica gratis byly ale ta gra w dalszym ciagu lapie zcine niewiem moze wymaga wiecej ramu niz 2gb :):P
Link to post
Share on other sites

chlopcze dla masochistow to jest ten twoj super burdelands gralem w ta gre i musze powiedziec tylko mlotkom moze sie podobac a risen jest za******y g2 nk tez jest za******y smoki rlz :D:) w burdelands to jest grafa dla dzieci jakis badziewny komiks szal.pl

Przez takie komentarze odechciewa sie pisac na forach.

 

A moderator to jest tu w ogole?

Link to post
Share on other sites

 

chlopcze dla masochistow to jest ten twoj super burdelands gralem w ta gre i musze powiedziec tylko mlotkom moze sie podobac a risen jest za******y g2 nk tez jest za******y smoki rlz :lol::o w burdelands to jest grafa dla dzieci jakis badziewny komiks szal.pl

Przez takie komentarze odechciewa sie pisac na forach.

 

A moderator to jest tu w ogole?

ty jedziesz po grch ktore mi sie podobaja ja jade po tych co ciebie wkrecily

ale z tym bordelands to serio gra wogole mi sie nie podoba co to wogole za akcja ze jak do kogos strzelasz to wyskakuje ile hp mu zabrales co to jakies arcade jest czy co tez te 1000 broni moim zdaniem jest bez sensu jak 80% z nich strzela tak samo :D:):P

Link to post
Share on other sites

gosciu wlaczyl kody na niesmiertelnosc i nieskaczonosc many i placze ze ma karabin omg jaka gra na kodach daje satysfakcje a tak wogole to zadko kiedy uzywa sie "lewitacji" w grze :help: potrzebna pomoc ja go wogole nie rozumiem chyba chce byc fajny bo zmieszal ta gre z blotem :hahaha::):)

Link to post
Share on other sites

gosciu wlaczyl kody na niesmiertelnosc i nieskaczonosc many i placze ze ma karabin omg jaka gra na kodach daje satysfakcje a tak wogole to zadko kiedy uzywa sie "lewitacji" w grze :help: potrzebna pomoc ja go wogole nie rozumiem chyba chce byc fajny bo zmieszal ta gre z blotem :):):cry:

Po jego monologu można wywnioskować że albo jakiś taki niewyżyty albo ma problemy ze swoją, że tak powiem, identyfikacją seksualną :hahaha:

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...