Skocz do zawartości

RISEN czy GOTHIC 4


Którą grę byś wybrał?  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę byś wybrał?

    • Gothic IV
      17
    • Risen
      26


Recommended Posts

Świetna gra prawdziwy klimat, chociaż mi zakończenie się trochę nie podobało jak dla mnie 9+/10 :wariat: już kultowa :hahaha:

a mi sie zakonczenie podobalo tylko nie podobal mi sie ten mroczny klimat w tych pozniejszych swiatyniach wole lazic po polankach wykonywac misje na bagnach i oczyszczac kaplice z szkieletorow a nie lazic po jakis dziurach i siekac miliony elitarnych wojownikow jaszczuroludzi ale i tak bomba :hahaha::hahaha::hahaha: dalej zostaje przy 10/10 jutro zaczne przechodzic jako mag :->
Link to post
Share on other sites

heh ja lubię takie błąkanie się w ciemności, dodam jeszcze, ze największe wrażenie zrobiła na mnie walka pod ruiną gdzie jest ten władca gnomów (gryger?) szczególnie to, że w nocy jest naprawdę ciemno i bez pochodni nic nie widać a jak mi wtedy grzmiało jeszcze z nieba i pioruny rozświetlały drogę łaaaaaaaaaaaaaaaał aż zaraz znowu siadam do gry :wariat::hahaha::hahaha:

Link to post
Share on other sites

heh ja lubię takie błąkanie się w ciemności, dodam jeszcze, ze największe wrażenie zrobiła na mnie walka pod ruiną gdzie jest ten władca gnomów (gryger?) szczególnie to, że w nocy jest naprawdę ciemno i bez pochodni nic nie widać a jak mi wtedy grzmiało jeszcze z nieba i pioruny rozświetlały drogę łaaaaaaaaaaaaaaaał aż zaraz znowu siadam do gry :wariat::hahaha::hahaha:

to ja mialem taka akcje w tamtym miejscu ze w 2 rozdziale sie tam zablakalem bo wykonywalem misje z pierscieniami wasalnymi no i jak zobaczylem tego zielonego ogra od razu zaliczylem szpule tym bardziej ze zwyklego ogra jeszcze nie udalo mi sie pokonac a co dopiero zielonego ale jak mialem misje z krysztalowym krazkiem to wrocilem i pokonalem go w 4 duzych ciosach nawet fred nie zdazyl pomoc

http://img5.imageshack.us/img5/7291/popielecozywieniec.th.png

Link to post
Share on other sites

Fred jest super, cały czas jestem pod wrażeniem systemu walki jest po prostu magicznie zrobiony na okrągło można tworzyć nowe kombinacje ciosów i to jest piękne :wariat:

no system walki jest swietny a fred jest dla leniuszkow czyli dla mnie jak komus nie chce sie bawic z jakims potworem to fred go zajmuje a my po prostu klepiemy wroga w plecy latwizna fred byl obecny ze mna nawet przed samym koncem gry

slabo mu wychodzilo lanie wroga ale zajmowal go jak nikt inny :hahaha::hahaha::hahaha:

Link to post
Share on other sites

GOTHIC 4 "of course, naturlish ya vol" czy jakoś tak...

Nie jestem zwolennikiem MMO, zdarz mi sie zagrac sporadycznie w ten typ gier, i Risena nie grałem, ale z serii gothic gralem tylko w część 3, która mnie się bardzo spodobała i nia miałem do niej wiekszych zastrzezen wiec stawiam na GOTHIC 4 :)

Link to post
Share on other sites

GOTHIC 4 "of course, naturlish ya vol" czy jakoś tak...

Nie jestem zwolennikiem MMO, zdarz mi sie zagrac sporadycznie w ten typ gier, i Risena nie grałem, ale z serii gothic gralem tylko w część 3, która mnie się bardzo spodobała i nia miałem do niej wiekszych zastrzezen wiec stawiam na GOTHIC 4 :)

OMG :);)
Link to post
Share on other sites

Grałem troszkę u znajomego i muszę powiedzieć, że na 100% kupię pełną wersję (jak dozbieram kase). A co mi się nie podoba? Najlepiej jak opiszę to sytuacyjnie. Idę ja sobie przez bagna, patrzę a tu jacyś robotnicy tłuką pałkami wielkie robale. Przyglądam się a tu pojawia mi się licznik jakiś że niby zabiłem już trzy z pięciu a po chwili że zabiłem wszystkie pięć. Nie tylko dostałem doświadczenie za wykonanie jakiegoś zadania ale także wpis w dzienniku o czymś o czym nawet nie miałem pojęcia. Zaliczyłem nieaktywne nawet zadanie do tego nic zupełnie nie robiąc ;)

 

Ale gierka ogólnie jest super jak dla mnie nawet lepsza niż Gothic 3 !

Link to post
Share on other sites

pograłem trochę w demo risena - króciótkie trochę ;) ale już widać że się całkiem fajna gra zapowiada.

 

Minusy jakie zauważyłem to min.:

 

- czasami zbyt jasne oświetlenie HDR

- model kobiety jest skopany - wygląda nie naturalnie

 

poza tym nie mam większych zastrzeżeń :)

Link to post
Share on other sites

mi troche brakuje tajemniczych zadan typu zbieranie listow w g1 pierwszy mialem z fortecy w gorach zdobylem chyba trzy ale wszystkich znalezdz mi sie nie udalo do tej pory wiem ze po znalezeniu wszystkich byla nagroda

Niestety muszę Cię chyba zawieźć ale nie przypominam sobie aby jakaś nagroda była oprócz oczywiście satysfakcji z ukończenia i znalezienia ostatniej księgi...

Link to post
Share on other sites

Miecz Berserkera jest kozacki kto znajdzie lepsza weapon niech pisze liczy sie tylko bron sieczna czyli miecze topory zadna magia i kusze :D;)

obr sieczne to 80

Ja znalazłem lepszy, tyy to znaczy wykułem ;) z obsy.... no zapomniałem, fakt faktem z tej czarnej rudy ;) obr 90 :) :) Znalazł ktoś coś mocniejszego ?

Link to post
Share on other sites

Miecz Berserkera jest kozacki kto znajdzie lepsza weapon niech pisze liczy sie tylko bron sieczna czyli miecze topory zadna magia i kusze :D;)

obr sieczne to 80

Ja znalazłem lepszy, tyy to znaczy wykułem ;) z obsy.... no zapomniałem, fakt faktem z tej czarnej rudy ;) obr 90 :) :) Znalazł ktoś coś mocniejszego ?

Młot Tytana obr obuchowe 120

Skrzydło tytana obr sieczne 100

ten mieczyk z obsydianu też wykulem

Link to post
Share on other sites

No i w końcu zainstalowałem i pograłem (na razie tylko demo) ;)

 

Ogólne wrażenie bardzo dobre. Na początku bałem się o wydajność więc odpaliłem na domyślnych 1024x768 ale po chwili stwierdziłem że pociągnie moje natywne 1280x1024. No i nie myliłem się :)

Optymalizacja rzeczywiście niezła bo na moim sprzęcie nie ma przycinek ani spowolnień - może później przy dużej ilości postaci coś się pojawi?

Tak jak napisał _nick_ ogólnie jest OK ale za dużo bloom'a w otoczeniu. Wszystko co jasne świeci się trochę za mocno (to takie moje subiektywne odczucie).

 

Na razie jedyny minus to dziwne zachowanie się pór dnia czy też oświetlenia. Już na samym początku na brzegu mamy przecież deszczową noc ale jak tylko obróciłem się w stronę moża to nagle światło zaczęło głupieć, słońce się zaczęło pojawiać na sekundę i wyglądało na to że gra nie może się zdecydować czy jest pochmurno czy też słonecznie ;)

Podobnie było w terenie że tak powiem przybrzeżnym, potem w głębi lądu jakby się uspokoiło. Zastanawiające :D

 

Oczywiście te moje wrażenia są z dema więc nie wiem jak to wygląda dalej w wersji "full" :)

Tak czy inaczej wygląda na to że mogę sobie Risen kupić i pograć ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...