Skocz do zawartości

RISEN czy GOTHIC 4


Którą grę byś wybrał?  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą grę byś wybrał?

    • Gothic IV
      17
    • Risen
      26


Recommended Posts

I pomyśleć że jakieś 4 lata temu wymieniłem sprzęt po to żeby zagrać w Obliviona ;) (oczywiście chwila później wróciłem do Morrowinda bo rozszerzony o fanowskie pluginy i mody jest nie do pobicia :P

Tak czy inaczej najchętniej pograłbym w demko Risen. Bądź co bądź mój sprzęt troszkę przekracza wymagania minimalne :P Może dałoby się pograć na jakichś sensownych ustawieniach bo na razie mam inne priorytety jeśli chodzi o wydawanie gotówki.

Link to post
Share on other sites

no ja juz gram w risen chodzi na max w fullhd na moim obecnym sprzecie przy czym gothic 3 sie cioł gra jest przewypasna nie lapie przycin klimat g1 polaczony z g2 jestem zachwycony i polecam ludziom kochajacym g1 i g2 moje obawy co do angielskiego dubbingu byly prawdziwe jest do du** moze po jakims czasie grania przyzwyczaje sie ale brak mi tego glosu beziego z gothic 1,2,3 polecam gre wszystkim starym wyjadaczom prawdziwych RPG ;):P

Link to post
Share on other sites

no ja juz gram w risen chodzi na max w fullhd na moim obecnym sprzecie przy czym gothic 3 sie cioł gra jest przewypasna nie lapie przycin klimat g1 polaczony z g2 jestem zachwycony i polecam ludziom kochajacym g1 i g2 moje obawy co do angielskiego dubbingu byly prawdziwe jest do du** moze po jakims czasie grania przyzwyczaje sie ale brak mi tego glosu beziego z gothic 1,2,3 polecam gre wszystkim starym wyjadaczom prawdziwych RPG :P:P

Hmm, a można zapytać skąd masz tą grę, przed premierą ? No dobra nie wnikam ;)

 

BTW. możesz zrobić jakieś pomiary fps w różnych rozdziałkach ? Plisss.

Link to post
Share on other sites

STALKER__PL__ czyli już wiemy, że pewnie tej gry nie kupusz. ładnie to tak kraść grę? Kiedy ludzie się zmienią...

i tu sie mylisz kolego ja te gre sciagnelem jako demo przeszedlem torturial i usunelem gre kupie napewno bo jest za***ista bylem ciekaw na jakiej grafie itd itp pojdzie ;):P a pirahny okradac nie chce bo odwalaja kawal dobrej roboty
Link to post
Share on other sites

to dobrze, że kupisz. Rozumiem też, że byłeś bardzo ciekawy ale jakby nie było zrobiłeś to nielegalnie.

Ja prawdę mówiąc dość często "piracę" gry gdy nie ma dema.

Było tak z np. Test Drive Unlimited, Wiedźminem, W:40k Dawn of War: Dark Crusaide. Dziś mam te wszystkie gry w oryginalne i nie widzę w tym nic złego skoro w końcu za nie zapłaciłem. Nie mam aż takiej ilości gotówki aby kupić bez przetestowania gry. Zrobiłem tak z NWN 2 i do dziś aż ściska mnie w gardle jak pomyślę o tych straconych 60zł.

Link to post
Share on other sites

to dobrze, że kupisz. Rozumiem też, że byłeś bardzo ciekawy ale jakby nie było zrobiłeś to nielegalnie.

Ja prawdę mówiąc dość często "piracę" gry gdy nie ma dema.

Było tak z np. Test Drive Unlimited, Wiedźminem, W:40k Dawn of War: Dark Crusaide. Dziś mam te wszystkie gry w oryginalne i nie widzę w tym nic złego skoro w końcu za nie zapłaciłem. Nie mam aż takiej ilości gotówki aby kupić bez przetestowania gry. Zrobiłem tak z NWN 2 i do dziś aż ściska mnie w gardle jak pomyślę o tych straconych 60zł.

dokladnie ja to samo mialem z hl2 i tym podobne tera mam wszystkie originalne

 

zrobilem kilka fotek frapsem ale nie pokazalo fpsow zrobie printscreenem ;):P moge powiedziec ze srednio mam spokojnie 50 fps na full hd zaraz wstawie screeny tylko musza sie uploadnac do imageshacka

http://img28.imageshack.us/gal.php?g=ri ... 071420.png

zaraz zrobie z fpsami

tu sa 3 fotki z fpsami

http://img34.imageshack.us/gal.php?g=ris1.png

Link to post
Share on other sites

No co jest panowie, dziś premiera a wy nic??

 

http://img41.imageshack.us/img41/3706/mojrisen.th.png

 

http://img38.imageshack.us/img38/4903/mojrisen2.th.png

 

Screeny by PonczeQ, a to jego config:

Intel Core2Duo E6550 2,2Ghz @ 2,8 Ghz

Gigabyte GA-P35-DS3 s775

Caviar SE-16 250GB 16MB Cache SATAII

Geil 4x1GB 667 Mhz @ 800Mhz

Gigabyte Radeon HD 4850 GDDR5 512MB

Modecom HIGH-END 400W

 

System XP SP3

 

Jak jest pogoda to ma w mieście 49-57fps. , a jak jest burza to 48-55fps

Link to post
Share on other sites

No co jest panowie, dziś premiera a wy nic??

Ci co kupili to pewnie grają ;)

Ja się rzuciłem na demo żeby zobaczyć czy w ogóle jest jakiś sens to kupować przy moim sprzęcie.

 

Jak jest pogoda to ma w mieście 49-57fps. , a jak jest burza to 48-55fps

Praktycznie różnica żadna. Mam nadzieję że optymalizacja jest porządna.
Link to post
Share on other sites

w risenie zawiodla mnie jedna rzecz angielski dubbing juz naprawde wole niemiecki bede musial sobie sciagnac najbardziej to dobil mnie kowal w klasztorze przy wulkanie chlop jak dab a glosik taki pedalski niemoge ja serio bede gral z polskimi napisami i niemieckim dubbingiem bo inaczej nie wyrobie

Link to post
Share on other sites

Właśnie pograłem 5min w demko. Tak na gorąco to odczucia są kiepskie.

-Koszmarna animacja ruchów,

-gdy spojrzymy na morze widać że jesteśmy w "skrzynce",

-przed nami widać dosłownie falę która zwiększa ilość szczegółów w grafice,

-brak AA,

-średnia optymalizacja,

-czy tu jest choć HDR?!!

Link to post
Share on other sites

Właśnie pograłem 5min w demko. Tak na gorąco to odczucia są kiepskie.

-Koszmarna animacja ruchów,

-gdy spojrzymy na morze widać że jesteśmy w "skrzynce",

-przed nami widać dosłownie falę która zwiększa ilość szczegółów w grafice,

-brak AA,

-średnia optymalizacja,

-czy tu jest choć HDR?!!

Animacja postaci, z tego co pamiętam, nigdy nie była silną stroną Gothica ale to przecież nie o to chodzi (no chyba że rzeczywiście jest aż tak źle). Problemy z horyzontem też nie sa wielkim problemem bo w końcu to nie jest gra o morskich wojażach ;)

Trochę mnie martwi reszta. Czyżby optymalizacja zawiodła? Na Twoim sprzęcie ta gra powinna IMHO śmigać bez jakichś większych problemów.

 

Kto gra?

Jak wygląda możliwośc dopasowania szczegółowości grafiki? Jest dużo opcji?

Link to post
Share on other sites

Mam w testach kartę GF 260 GTX i muszę przyznać ,że grafika na ustawieniach HIGH nie robi wrażenia. W sumie ładnie jest ale nic poza tym, jest parę ładnych elementów ale za mało.

Co do grywalności, ja gram cały czas i nie mogę się oderwać ;) tak więc nie jest taka zła, jakichś większych bugów nie doświadczyłem.

Co do wymagać, gram na takim sprzęcie co mam w profilu + wypożyczona GF 260 GTX i gra działa płynie na High w rozdziałce 1680x1050, fps wacha się w granicach 60-38.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...